Vicky Cristina Barcelona (2008)

Krásně natočený film u kterého ve mně neustále hryzal pocit, že už jsem to všechno někde viděl. Tentokrát Woody Allen nepřinesl nic nového a ani ty staré motivy nejsou v tomto filmu tak oslnivé. Je to taková rychlá, prosluněná letní jednohubka. Mimochodem nevím jak ostatním, ale u mě vypravěč požitek z filmu spíše ničil než posiloval.

Andělé v Americe (2003) (seriál)

Tak toto nemá v televizní tvorbě obdoby. Kdyby mi někdo předem řekl o čem to bude, pravděpodobně bych přišel o asi nejzajímavější televizní serii, co jsem kdy viděl. Nevím, jestli by mě někdo dostal k serialu, kde všechny postavy jsou gayové, mormoni, andělé, mají halucinace, AIDS nebo případně více zmíněných věcí dohromady. Musím říct, že dlouho jsem nebyl tak plný dojmů. Zpočátku mi přišlo 6hodin moc, později zoufale málo. Vůbec se nedivím, že andělé posbírali všechny globy ve všech hereckých kategoriích. Tolik skvělých hereckých výkonů jsem totiž pohromadě snad ještě nikdy neviděl. Nemám, co bych vytkl. Na tento serial jsem koukal s doslova otevřenou pusou. // Nejoblíbenější postava: Roy Cohn // 95%

Pan Rosnička (2005)

Celkem pěkně rozjíždějící se drama se sympatickým Cagem v hlavní roli. Dave je klasický filmový smolař a nepříjemné okamžiky života pro něho zpravidla dopadají ještě nepříjemněji než je obvyklé. Dobrá, to bychom měli, pěkná první hodinka, občas jsem se pousmál, občas jsem posmutněl, občas jsem uznale zamručel nad zajímavým moudrem. Jenže děj se už jaksi nikam dál neposouvá. Prostě vyšumí do ztracena, stejně jako asi i tento film brzy vyšumí z mé hlavy. Mimochodem opravdu ošklivým způsobem mě štval ten zrychlený tikavý zvuk, který se čas od času objevil. Vnucoval mi chuť po obrazovce hodit Big Gulp kelímkem.

Pink Floyd: Živě v Pompejích (1972)

Hodnotím Director's cut. Prostředí překrásné, zajímavé, hudba dokonalá, originální, při Set the Controls for the Heart of the Sun a druhé části Echoes mi běhal mráz po zádech. Všechno okolo už mi ale přišlo spíše rušivé. Animace nudila, rozhovory až na něco málo nezajímavé. Víceméně jsem si celou dobu říkal, prosím, už zase začněte hrát. // 70%

Kocourek se vrátil (1988)

Ten pán si ji určitě ve skrytu duše chtěl nechat. Vždyť ta kočička se ani moc nenamáhala. Nevěřil bych, jak moc se dokážu zasmát na takhle dokola se opakujícím ději. To je ta lidská škodolibost.-)

Afro Samurai (2007) (seriál)

Celkem zajímavá kresba a drsňácký hlas Samuela L. Jacksona. Jediné klady tohoto anime. A to je zatraceně málo na to, jaké to posbíralo hodnocení. Příběh je slaboučký a vystačil by tak na jednu epizodu Kenshina nebo Champloo, kterými se údajně inspiroval. Nenajdete tu jediný charakter, který by vás něčím zaujal.(Když nepočítáme ukecaného parťáka. Jeho osudy jsem sledoval převelice pečlivě. Od prvního okamžiku, kdy se objevil, jsem se modlil za jeho smrt.) Pokud vás na 125min dokáže zabavit chlápek, který prostě jde a vraždí vše, co mu přijde do cesty, je toto anime pro vás. U mě to bohužel nefungovalo. // Nejoblíbenější postava: Není // 30%

RocknRolla (2008)

Konečně Ritchie, jakého všichni znají a jakého mají rádi. Není v takové formě jako při Lock,Stock and Two Smoking barrels a Snatch, ale je to on. A to znamená spoustu různorodých charakterů, absurdních situací, situačního humoru a přestřelek. Ovšem u poslední zmíněné esence došlo k výraznému oslabení. Je to vidět na celém filmu, ale konkrétně(SPOILER!!!), když Archy přijde do domu, kde si ti dva Rusové hrajou s One-Two, všichni vědí k čemu se schyluje. A proto jsem byl pořádně dopálený, když to nakonec skončilo pouze střihem, záběrem na dveře a zvukem výstřelů. Malé děti na tento film stejně nikdo nepustí, tak proč takový podraz?

Cesta do zatracení (2002)

Noc, déšť, černé kloubouky, černé kabáty a pistole. Vizuálně vybroušené, herecky skvěle zvládnuté. S čím jsem měl ovšem problém, byl příběh a některé opravdu těžko uvěřitelné momenty. U klasické akčňárny bych nad tím mávl rukou, ale tenhle film si zasloužil něco lepšího.

V tom domě straší! (2006)

Rozhodně je to v té hromadě infantilních 3-D komedií, které se na nás poslední roky valí, osvěžení. Za to palce nahoru. Překvapilo mě, jak tahle animačka dokázala být místy strašidelná. Líbilo se mi, že film byl o lidech a dost mi připomínal dobrodružné filmy o partě výrostku řešících nějakou záhadu, které jsem v dětských letech měl tak rád. Proto mě trochu zamrzelo, že tvůrci ještě víc nepřitlačili na pilu. Že tam stále ještě spoustu těch stupidních vtípků, kazících relativně slušnou atmosféru, nechali. Dvakrát nadšený jsem nebyl ani z dost utahaného závěru. Tákže sečteno a podtrženo...jsem moc rád, že tento film vzniknul a strávil jsem u něj příjemné odpoledne. Nicméně mohlo to bejt o mnoho, mnoho lepší.

Podzimní cesta (2005)

Toto je přesně druh filmů, kterých je v této uspěchané době potřeba víc a víc. Když jsem je tak sledoval okamžitě se mi chtělo nasednout do auta a někam jet...kamkoliv. A dělat...cokoliv. Herci zbytečně nepřehrávali, každý z jejich rozhovorů byl perfektně přirozený. Až se divím, jak příjemné bylo sledovat tento obyčejný příběh dvou lidí na výletě. "For me...this is enough. Sittin' down."