Mechanik (2004)

"Pocity viny přetrvávají dlouho."

Nirvana: Talk To Me (1994) (hudební videoklip)

V roce 2004 bylo 10 let od úmrtí Kurta Cobaina, a při té příležitosti vyšel boxset 3CD + DVD pod názvem With The Light Out. A právě z With The Light Out je tohle neoficiální DVD Talk to me (tudíž by tady podle mě ani nemělo být k hodnocení, protože takových DVD je plno). Je to v podstatě taková jeho kratší verze, proto dávám jen průměrné hodnocení. Pro fanoušky rozhodně doporučuju sehnat si raději DVD With the light out, jelikož je mnohem rozsáhlejší a obsahuje raritní bonusy. Koupit už zřejmě nepůjde, byla to jen limitovaná edice (mně se naštěstí poštěstilo sehnat originál), ale kdo bude hledat na netu, tak určitě někde na stažení bude:).

Štamgast (1987)

Bukowski napsal scénář o svém životě, kde není žádná pointa, život dvou opilců se nijak nevyvine, nestanou se z nich abstinenti, nepovedou "lepší" život, ba ani nezažijí nějakou zajímavou životní situaci. Jen chtějí mít pořád plnou flašku. A v tom (realitě) je ten film nejlepší. Je to jen o přístupu k životu dvou podobných lidí. Je hodně lidí, kteří si jen myslí, že jsou alkoholiky, protože tohle označení je něco, co se nedá uspěchat. A jak ukázal Mickey Rourke, tak to je pořádná dřina, která stoji hodně peněz a hodně času. "Každý může být abstinent. Být opilcem to chce ale dávku speciálního talentu. To chce totiž pořádnou výdž."

Řidič slečny Daisy (1989)

Jeden z těch filmů, který mi na konci připomněl to, čeho se v životě nejvíc bojím - nedůstojného stáří. Film to není špatný, ale trošku mi tam chybělo víc energie, abych mohl dát plné hodnocení.

Volání o pomoc (2007)

Čestně se přiznám, že když jsem viděl jako hlavní postavu Adama Sandlera, tak ve mně zahlodala menší pochybnost o kvalitě filmu jako kdysi u Jima Careyho ve Věčném svitu neposkvrněné mysli. Ale stejně jako kdysi Jim Carey, tak i Adam Sandler (Charelie Fineman) mi mou pochybnost o jeho schopnosti zahrát vážnou roli vytřel zrak. Postava Charlieho Finemana je naprosto úchvatná. Jeho pohyby, mimika a výbuchy vzteku jsou prostě geniální. Být to na mě,v roce 2008 by býl oscar tvůj chlape:D. To co se stalo potom, co se se svou bolestí Charlie svěřil, bylo neuvěřitelné. Hned jsem si říkal,že teď už to bude v pohodě, klasický dobrý konec a dám tomu 4 hvězdičky, protože to byl dost dobrý film. Jenže.... Jenže někdy jsou v životě tak strašně věci, že nějaké "svěření se" žádnou úlevu nepřinese, ba naopak. Někdy jedinou možností jak se z bolestí vypořádat je "zbláznit se". Možná to bylo tím, že jsem celý sobotní den vůbec s nikým nebyl, jen sám se sebou a večer si pustil tehle film, nevím. Ale pravda je, že se mě ten film dotknul jak málokterý jiný. Ono se nestane často, že člověk večer nemůže usnout, protože pořád přemýšlí nad filmem, který zrovna viděl.

Mise (1986)

Jeden z těch filmů, který se podle mě může člověka dotknout. Ne všichni lidé, kteří dělají špatné věci, jsou opravdu špatní. "Svět je takový, jaký jsme si jej udělali."

Dospívání po americku (1993)

Pokud vás někdy otec rozčílí a vy si řeknete, že to je ten nejhorší táta na světě, vzpomeňte si na De Nira. Robert De Niro hraje takového zmetka, že jsem měl až chuť mu vrazit a to mi věřte, že se s někým mlátit je to poslední co mě napadne. Kdyby to byl první film s De Nirem a ještě bych ho viděl tak v 15letech, je možné,že bych si k němu vytvořil dost velkou antipatii. Ale už dost chvály De Nira, protože Di Caprio zahrál taky skvěle a je to hlavně film o skvělých hereckých výkonech těhto dvou herců.

Průměrňákovi (2009) (seriál)

Seriál má možná trochu slabší rozjezd, ale postupně se zlepšuje a zlepšuje. Celkově působí jako podařený a v některých dílech i velmi vtipný seriál na pohodové 3 hvězdičky. Kvůli úžasné postavě Bricka ještě jednu hvězdičku přidávám.