Rocky Balboa (2006)

Pro diváky, kteří do této Silvestrovsky boxérské série nejsou zamilovaní je těžké něco vysvětlovat. Pár dílů bylo špatných ale některé byly doslova skvostem.Svou jednoduchostí a přímím namířením na diváka si série italského hřebce a pýchy celé Philadelphie získala nejedno srdce hrdiny. Proto je poslední příběh nasáklí extra dávkou nostalgie, tak aby se s námi už jednou provždy dokázal rozloučit.

Milk (2008)

Sean Penn je excelentní. Tato role ho v mém osobním žebříčku vynesla hodně vysoko a předpokládám,že nejen v mém žebříčku. Momentálně je u mě hlavním adeptem na Oscara za hlavní mužskou roli.

Sedm životů (2008)

Příběh o životě člověka , který se rozdal lidem(doslova). S pozvolným průběhem děje, film slupnete na jedno nadechnutí jako malinu a na závěr ve vás zanechá pocit dojetí a lítosti ale i radosti.

Předčítač (2008)

Kate opět exceluje. Lonský rok se jí opravdu povedl, nejdříve comeback s Leonardem D'Capriem a podruhé s Ralphem Finesem. Tyhle dramatické role jí opravdu sednou jako prdel na hrnec(smích). Na konci filmu mi dokonce něco ukáplo. To se u mě stává opravdu jen zřídka, nevěřil jsem tomu, tak jsem si lízl a bylo to slaný(SMÍCH), takže je to jasný: dávám 5-HVĚZD

Nouzový východ (2008)

Pomalu rozvíjející se krutý příběh ve filmu Sama Mendese o vztahu manželské dvojice,ve kterém spolu po letech opět dominují Kate Winslet a Leonardo D’Caprio. Vypráví zpočátku o zdánlivě idylickém začátku,stereotypním přechodu a v závěru tragickém konci jednoho z mnoha manželských vztahů.

Milionář z chatrče (2008)

Indický milionář, indická chatrč ale GB/USA závěr filmu, proto se cukám a dávám ****

Mercury (1998)

Nic moc,spíš nic než moc.

Mandragora (1997)

Jsem popravdě trochu naštvaný na lidi kteří tento film hodnotí jako odpad!! ale samozřejmě je to jejich právo. Pro mě byl tento film jakýmsi prvním zpojením se zakázaným ovocem a následně i v budoucnu odstrašujícím případem toho, že drogy nejsou pouhou zábavou a že rodiče nejsou takový dementi, jak se každý v pubertě domnívá. Tento film bych se vůbec nezdráhal promítat na základních školách jako odstrašující případ toho, když si někdo zahrává se svojí prdelí a inj.stříkačkou. Už takhle za poslední dobu prevence na základních školách ubývá. Zatímco filmy typu Šeptej a Samotáři otevřeli pandořinu skřínku s vtipným pojetím a hláškami typu "To je dobrá muzika, co to je" (ty vole to je státní hymna), přišla Mandragora alespoň s něčím co dokáže děcka trochu vystrašit.

Poločas rozpadu (2007)

Film který na filmovém festivalu v karlových varech 2007 uváděl osobně režisér Vladimír Fischer a hlavní představitelé. Fischer o něm mluvil jako o filmu,který rozhoupal po 5letech Slovensko k tomu aby opět začali navštěvovat kina. Za skouknutí rozhodně stojí ale jinak je to spíše slabší průměr.