Městem chodí Mikuláš (1992) (TV film)

Krásný film plný osudových událostí s komorní hudbou na piano, u které nezůstane jedno oko suché.

Okresní přebor (2010) (seriál)

Ve vztahu k ostatním celosvětovým seriálům, je to těžko hodnotitelné. Mezi českými seriály je to grandiozní český humor, který budeme na obrazovkách velice těžce hledat.

Temple Grandinová (2010) (TV film)

Famozní Claire Danes v ještě famoznějším hořkosladkém příběhu o autistce Temple.

Čekání na zázrak (2009)

Tomuhle filmu patří opravdový potlesk. Je to jedno skryté tajemství. Scény s Jessicou mají opravdovou hloubku pro kterou je nutné zapřemýšlet.

Zoufalci (2009)

Film má pro mě bohužel dosti příznačné jméno. Nezbývá mi nic jiného než říci, že byl pro mě opravdu zoufalý. V sále jsem se absolutně nudil a jednu hvězdu si ode mne zasluhuje pouze Jarda Plesl.

Nádech (2010)

Velice dobře propracovaná dějová myšlenka, nijak zvláště nenatlačená na pilu, avšak s dramatičností a napětím vylíčena až do dech beroucího závěru.

Keane (2004)

Grandiozní výkon Damiana Lewise

Počátek (2010)

Grandiozní film, plný postupně se rozvíjejících originálních nápadů, to je Inception. Všeobecně je tento rok plný jedinečných filmů. Po filmech Shutter Island a Mr. Nobody se Inception ujímá vedení. Ráno po filmu jsem zaspal do práce a jsem si na sto procent jistý, že mi to někdo vnukl.