Blue Valentine: Milostný příběh (2010)

Na film jsem čekal více než dlouho a asi jsem od něj čekal ještě více než hodně. Bohužel jsem byl spíše zaskočen tématem a jeho zpracováním.

Králova řeč (2010)

Dlouho jsem si film nevychutnal s takovou lehkostí, jako zrovna "Královu řeč". V té široké škále nominovaných je tento film, tím nejpečlivěji vybroušeným kamenem.

Máňa (1992)

Máňa?? To je hodně zajímavej živočich.

Po svatbě (2006)

Pevná skořábka co citlivé jádro skrývá

127 hodin (2010)

Po stránce stylizace jsou v příběhu jasně vidět Boylovy prvky, které samozřejmě oceňuji ale pouze a díky podpoře Jamese Franka, se kterým se příběh v dramatičnosti prožívá. A právě v těchto dramatických scénách je třeba vyzdvyhnout tragikomické polohy, ve kterých si Franko pohrává s lidskou myslí a možným uvažováním v kritických situacích.

Černá labuť (2010)

Velice hutná labutí potrava po jejímž požití jsem se vrtěl v sedačce s rozškrabanýma perutěma.

Králičí nora (2010)

Co zachytit mělo se, zachytilo se a výborně. S koncem filmu jokoby na mě padla obrovská deka. Rozhodně si zaslouží více než 69%.

Restrepo (2010)

Konečně něco z čeho jde mráz po zádech. Kluci, kteří si opravdu vystřelili. Scéna, kde zastřelej seržanta je opravdu dechberoucí a profesionálním hercem těžko nahraditelná. Scény, kdy někdo řekne, že to někdo koupil, pro mě nebyly nikdy živější jako v tomhle dokumentu.

Sociální síť (2010)

Když jsem zjistil kolik procent uspěchu to na ČSFD sklízí, tak jsem si řekl, že na to kouknu. Čekal jsem asi velice hodně, protože jsem byl velice zklamán. Totálně mě to nudilo a nebylo to nic víc než film o faktech. Od Finchera jsem teda čekal daleko více, než takovýto studentský film. Jediné za co mohu dát *** je herecký výkon Jesse Eisenberga, jeho rychlé mrmlání a charakter šprta bylo to jediné co mě bavilo, on i v podstatě svojí postavou utáhl celý film.