• Krátkometrážní

Za sny až na Mars (2022)

Oujé, tak to byla jízda, tedy let na Mars. Pár vtipných hlášek střídá pár trapných, pro mě nesympatiční herci, především kapitánka vesmírné lodi...a nemůžu si pomoc, hlava Lany Condor mi připomíná menší meloun. Objeví se pár hezkých obrázků z vesmíru, ale jinak mi přijde, že film je především pro teenagegirls, které si při tom cvrknou do kalhotek. 40 % (**)

Agenti S.H.I.E.L.D. - Výboj (2013) (epizoda)

Ať se na mě nikdo nezlobí, ale pokud vyskočí jeden člověk z letadla a druhý za ním cca. 30 sekund poté, kdy letadlo muselo uletět dost velkou vzdálenost, a člověk 2 dožene člověka 1, tak to odporuje všem fyzikálním vlastnostem. Tohle bych chápal tak u Ironmana s raketovým pohonem :)

Tvář vody (2017)

Tvář vody ve mně vyvolala rozporuplné pocity. Co nelze vytknout, tak určitě atmosféru domu a bytu. Navíc podobného žánru se asi také moc nedočkáme. Přimhouřit oči jsem musel v některých nelogických pasážích. Až dojemné je spojení dvou nemluvicích tvorů, ale samotný milostný soucit s hlavní hrdinkou jsem přímo nesdílel. 65 %

Lichožrouti (2016)

Já nevím no. Oceňuji tvorbu a v podobě české země to je určitě to lepší, ale hodnotit bych měl ve srovnání celosvětové produkce. Postavy mi nepřišly sympatické, děj takový nemastný neslaný, bez napětí. Potěšilo mě se dívat na Prahu. Ale dynamika všeho byla prostě divná. 30 %

Piráti z Karibiku: Salazarova pomsta (2017)

Z pohledu kamery, hereckého výkonu, děje, hudby a i humoru se mi film líbil. Ale panebože, co ten dabing? Jako že nejsem na tohle nějak citlivej, ale opravdu, co ten dabing? U takového filmu... Už Deppovo dabing mi přišel takovej nehezkej, ale dabing Scodelario byl snad horší než v 90. letech u Esmeraldy. Trhalo mi to uši a příště raději v angličtině...

Dva a půl chlapa - 818-jklpuzo (2009) (epizoda)

"Mohli bychom její zpěv vylepšit trochou echa a ještě překrýt kytarou."   "A přidat klaksony a psí šťěkot, stejně to nepomůže." :)))

Noční přízrak v poledne (1988)

Tenhle film jsem viděl jako malý kluk a teď jsem si ho připomněl. V té době jsme skoro u každého akčnějšího filmu ani nedýchali. V současné době to konkurovat novodobému filmu nemůže, ale pobaví útoky zelenokrevních polozombie. Bylo by to i za 3* nebýt té táhlé přestřelky ve skalách a ještě delší honičky vrtulníků. 50 %

Dívka v pavoučí síti (2018)

Tak opět na severu, všude samé odstíny šedi a zima. Velmi dobře zvládnuté postavy a tempo filmu, které však degradují chyby ve filmu a až pardoxní jevy a náhody. 50 %

Příliš mladý aby zemřel (1986)

Nic jsem u takového oldies filmu nečekal. A ani jsem toho moc nedostal. Film připomínal Šíleného Maxe, ale bez pěkného příběhu a také bez těch pěkně-hnusných aut. Ale pár hezkých chvil to mělo - ty jsi hezkej žena :). 30 %

Dr. House - Černá díra (2010) (epizoda)

Nezapomenutelná hláška... :) House: "Její podvědomí se nám snaží něco říct, potřebujeme odposlech" Taub: "Křičela něco jako že jí to chce vcucnout do černé díry, takže máme hledat nádor v řiti?"