Temný rytíř (2008)

Místy geniální, ve zbývajícím čase "jen" vynikající.

Ženy SHR (2010) (TV film)

Začal jsem sledovat dokument o ničení krajiny kvůli uhlí a dokoukal jsem dokument o dvou nešťastných ženách, pro které je jejich až fanatická angažovanost v boji za lepší zítřky (a je zcela lhostejné, že je vidí úplně opačně) zřejmě pouze náplastí na vlastní osobní trápení. Aspoň já to tak viděl. Vzhledem k tomu, že s jednou z obou dam jsem se svého času poměrně pravidelně vídal, bylo pro mě toto vyznění dokumentu překvapivé.

Ženy v pokušení (2010)

Očekávání byla poměrně velká, skutečnost poměrně mrzutá. Pár vtipů dobrých, ale jak stárnu, stále víc předem čtu zápletky, zde rovněž. A to mě nebaví.

Doktor od jezera hrochů (2010)

Čekal jsem to horší. Při cestě autobusem do Chorvatska se to dalo snést.

Casino Royale (2006)

Podle mě tomu chyběl nadhled a ironie. A to jsou pro mě v podstatě nejdůležitější atributy bondovské série. Agent se začal brát moc vážně a je z toho kvalitní, nicméně zaměnitelná akční špiónská podívaná.

U mě dobrý (2008)

Docela vtipné, milé, ale ten námět je v podstatě takovou drobnou anekdotou, které by slušela zhruba hodinová stopáž a nedělní televizní obrazovka. Zbytečně natažený Podraz po česku.

Muži v říji (2009)

Řekl bych, že jde o velmi důstojného nástupce poetiky domácích filmů Miloše Formana či Menzelových adaptací Hrabalových děl. Nesklouzlo to do karikatury, neviděli jsme žádné barvotiskové ladovské vesničky, viděli jsme vesnici, jaká asi skutečně je a viděli jsme postavy, které známe ze života. Ten film bude ještě doceněn, bude zrát.

Ve jménu krále (2007)

Výrazně slabší klon Pána prstenů. Otázkou je, zda by v případě neexistence svého podařeného vzoru nebyl úspěch tohoto filmu o řád vyšší. Osobně si myslím, že ano. 51%

Wimbledon (2004)

Má to vše, co má romantický film mít.