Tlustý Albert (2004)

Málokedy sa mi stane, žeby som nedopozeral nejaký film dokonca, skôr mávam často výčitky, že pozerám často veľkú hŕbu stupídnych filmov. Ale k veci. Trápna černošská komédia zase raz založená na mne zatiaľ neobjavenom humore v kombinácii s nejakým tým menším zázrakom. Zlýhava aj ako oddychovka, lebo neuveriteľne nudí, ale aj ako určitý druh morálnej výuky, lebo nato vybraný herci nemajú. Ďaľší kliniec do rakvy tohto žánru v mojom prípade, kde v mojom hodnotení je zohľadnená aj možnosť, že koniec filmu sa možno nejako dramaticky zmenil smerovanie tohto Titanicu plnom akej takej nádeje, že sa z toho niečo dobrého môže vykľuť, na svojej prvej plavbe.1,5*

Pink Floyd: The Wall (1982)

Vizuálna a ideová pacifistická pastva, ktorej komentovanie by sa dalo zhrnúť do vety Kto nevidel ten nezažil, je to tak jednoduché v silnom protiklade so zložitosťou myšlienkového a technického spracovania tohto zaslúžene kultového diela.

Fanaticky zamilován (2005)

Už som sa dávno zmeiril s tím, že od filmov podobného razenia nemôžem očakávať zázraky. Americká fastfoodová romantika ako vyšitá, bez akejkoľvek snahy vyhnúť sa ceste k priemernosti. Kým sa ešte film ensnažil dramatizovať životy postáv bolo vše celkom fajn. 1,5*

Hostel (2005)

Odhliadnuc od mierne vlasteneckého podtónu, ktorý mi celý čas sa pohrával s úsudkom, to bol nechutný zážitok, ktorý ale ani v tomto obore nejako veľmi neviniká. Prvá polovica je plná nahánania sa za najbližšou príležitosťou na sex hlavných troch hrdinov. No a keď sa už prejde k akcii plne sa napĺňajú Hellblazerove slová a keby som mal podľa jeho metodiky postupovať asi by som sa 4 hviezdam nevyhol no u mňa keď už násilie tak v primeranej forme k iným stránkam filmu a nie aby prišlo až k jeho glorifikácii ako v Devils rejects. Proste nie som z tých ľudí, ktorý by sa vyžívali v peepshov ľudskej krutosti bez hraníc a ešte k tomu bez akejkoľvek inej súvislosti.

Zuřící býk (1980)

Vínimočná klasika s nadľudským výkonom Roberta De Nira. To čo tu tento Pán herec predvádza je naozaj obdivuhodné a hlavne nastopercent uveriteľné. Veľmi originálne poňatie mikrosúbojov, ktoré v sebe ale práveže skrývajú viac v tejto svojej minimalistickej podobe. Úžasná psychologická sonda do duše nového osobného profilu "zúriaceho býka", ktorú u mňa tento film doplnil do panteónu svojich slávnejších kolegov.

Ils (2006)

Ani konečné vyúzlenie zápletky, ktoré vôbec nebolo prekvapivé aj keď mierne nabúrávalo klasický koncept iracionálneho strachu prameniaceho z neičoho v skutočnsoti neexistujúceho. Strach, ktorý určite nie je nijako originálny je poväčšinou očakávateľný a nedarí sa mu naozaj diváka vystrašiť, čo bolo jednoznačným zámerom filmárov. Určite som počítal s tím, že takej nízkorozpočtovke nemôžem očakávať nejaké efekty umocnujúce atmosféru, ale k konečnom dôsledku by to ani nebolo potrebné veď išlo o reálny príbeh. No aj tak až an posledných 20 min veľké sklamanie a od nezávislého filmíku by som očakával viac originality a nápaditosti.

4400 (2004) (seriál)

Tak tento seriál jednoznačne stroskotáva na príšerných hereckých výkonoch kombinovaných s stupídnymi dialógmi. Posudujúc podľa prvej série tvorcovia asi nemali k dispozícii veľký balík finančných prostriedkov tak sa teda ani nečudujem, že museli siahnuť po takom úbohom výbere z ktorého sa vymiká možno tak Coliard, jeho učen a možno aj Maia. Nedá sa zaprieť veľký potenciál, ktorý dáva 4400 navrátilcov so svojími osobnými príbehmi takmer bez hraníc fantázie. Uvidíme ako sa bude vyvýjať druhá séria....2. seria sa síce snaží mierne vykrývať všetky neduhy jednotky no stále sa endostavuje očakávaná gradácia sinergie ejdnotlivých príbehov. Postupne mi niektoré postavy začínajú liezť na nervy viď starostlivú mamičku, ktorá sa na 95 percent zhoduje s výzorom mimozemšťana :))...3. séria úspešným ťahom bolo stiahnutie niektorých zbytočných alebo otravných charakterov. Veľký pokrok v ústrety plnému využitiu potenciálu týmy a hlavne posledne 3 časti konečne nabrali spád a začali sa miesto jednotlivých príbehov samostatných jedincov tohto druhu zaoberať celkovým posunutím deja. Už sa teším na 4. sériu. Celkovo ale keď to spriemerujem počas toho dlhého pozerania zažije človek vaic sklamania a nudy. Nebyť 3. série tak moje hodnotenie bude ešte nižšie!!

Před úsvitem (1995)

Úžasná romanca, ktorá si uplne bez problémov vystačí s realitou na vykreslenie príbehu dvoch ľudí, ktorý sa neboja spochybňovať a úprimne si priznávať akými ich skutočné životy sú. Základné dva dôvody vínimočnosti tohto viacmenej nevídaného romantického spracovania sú dvaja hlavný prestavitelia, ktorý tvoria súčastne kulisu ako aj hlavnú súčasť celého na moje poľutovanie prikrátkeho snímku. Veľmi zaujímavé dialógy netvoria len tipické oťukávacie frázy ale sú studnicou nápadov a originality. Konečne príklad toho, že aj na západe ešte sú ľudia, ktorý ukazujú všetkým, že aj láska na plátne môže byť ako aj príjemným tak aj intelektuálnym zážitkom a to bez absencie akýchkoľvek magických formuliek, či zvulgarizovania a zjednodušovania tohto prekrásneho zhluku emócii . 4,5*

Doba ledová 2: Obleva (2006)

Podľa mňa pohodová jazda s kopou zábavy a jednou úžasnou veveričkou v hlavnej roli. Je jasné, že najmä ona zachraňuje inak priemernejší ostatok aj keď aj tam to zase až tak hrozné nie je a najmä zmätená mamutica bola naozaj zlatá. Len škoda, že príbeh nebol originálnejší a ani animácia nenadchla k nejakému zatajenému dychu. Je to taký klasický rodinný animák, ktorému chýba najmä odvaha výjsť zo zabehaných kolají animovaného priemyslu, teda presný opak Karcoolky. Podtrženo sečteno animák, ktorý sa zaradil neikde za pomyselný priemer v oblasti tejto tvorby ale nedosahuje kvality prvej triedy. 3,5*

Rychle a zběsile: Tokijská jízda (2006)

To čo som očakával sa až na menšie vínimky naplnilo. Proste garáže plné nablískaných áut a polonahých slečien obskakujúcich super cool jazdcov chlapčekov čo sekajú zo seba machrov prvého rangu. Najviac mi asi vadil výber hlavného hrdinu, ktorý spolu so svojou partiou občas snaží hlásať životné múdrosti...neúspešne a pateticky. Ale musím uznať oproti predchádzajúcim dielom sa mi páčilo trošku realistickjšie stvárnenie samotných pretekov a autíčka tiež stáli za pohľad. Určite to nie je oddychovka, ktorá by nepotešila a nepobavila.