Mystery Science Theater 3000 (1988) (seriál)

Tak toto je vrchol žánru comedy jednoznačne. Toľko humoru na jednom mieste som už nezažil hrozne dávno. Videl som epizódu dke parodovali Robot monstra a táto dvojica si sekundovala tak skvele, že si už robot monsta bez nich ani neviem predstaviť. Vrelo odporúčam je to povinnosť len dopredu upozorňujem, že môžu anstať zdravotné komplikácie, ja som skoro stratil hlas.

Uzumaki (2000)

Na horor je tu pomenej lakačiek, ktoré sú ale poľahky nahrádzané hutnou atmosférou a napätím. Zozačiatku som mal pocit, že film nie a nie sa rozbehnúť no ale potom nastala gradácia ako sa patrí. Niektoré scény síce vyznievali groteskne keď nie je neprirodzene ale to všetko tu oblo nato aby sa vytvorila už nižšie spomínaná atmosféra. Japonské horory majú väčšinou naviac v súboji so svojimi európskymi konkurentmi a tento film nie je vínimkou.Ono to asi bude aj tím,že japonský herci a hlavne výraz ich tv áre a temné oči veľmi uľachčujú nastolenie taživej atmosféry temného sveta hororu. Už viac krát spomínanú kameru som si taktiež nevedel vynachváliť. 3,5* naozaj zaslúžených.

Sexy párty (2002)

Ono Van wilder nie je až taká veľká filmová tragédia. Dá sa pár krát zasmiať poriadne ale to je pre mňa naozaj málo.Niektoré scény ako smetiak, rohliky síce opývajú nechutnosťou ale patria k najlepším čo film ponúka. Veľmi mi vadila nesprávne azsadená a rytmus filmu narušujúca "romantická" dejová linka aj keď Tara Reid stojí zato... a aj kvôli nej 2,5*

Sesterstvo putovních kalhot (2005)

Nič úžasného som pred zhliadnutím neočakával chcel som si len pozrieť príjemnú oddychovku, ktorej by som bol schopný odpustit všetky negatíva ktoré mi vadia na divčenských filmoch podobného typu. teda musím povedať, že až tak hrozne to nedopadlo nie je ti nijaká princezná ani kráľ a pdobne. Najviac mi ale vadilo to, že sa snažili očariť prvoplánovou romantikou a pomedzitím do toho všetkého ešte vtesnať veľa vážnych tém. Keďže sa tu odohrávajú 4 príbehy naraz tak ani na jeden nezostal dostatok času aj napriek veľmi pretiahnutej stopáži. Všetky herecké výkony sa mi zdali hrané a nevyzerali prirodzene. možno pre nejaké práve dospievajúce dievčatá to môže byť výchovná príručka, ktorá im určite psokytne viac ako len hru na princeznú a princa no pre mňa a väčšinu populácie len 2 hodiny nenáročne stráveného času. 1,5*

Smrtelné zlo 2 (1987)

No ja som sa vážne dobre bavil. Len deň predtím som sa dostal k Idle hands, ktorý očividne čerpal inšpiráciu práve z tohto filmíku. No keď to mám porovnávať tak Evil death 2 bol o nejaký ten kus menej zábavnejší. Efekty zodpovedajú danému obdobiu a nízkorozpočtovosti daného snímku, ale na počudovanie to absolútne envadí, práveže to dodáva snímku na humornosti. 3,5* ako vyšitých.

Ruka zabiják (1999)

Tak toto mi [plne vyrazilo dych. Perfektná komédia len s málo zaváhaniami sa len tak ľahko nevidí a stáva sa druhom ohrozeným. No a v tomto momente prichádza na scénu Idle hands, ktorý znovu oživuje ducha Braindeadu síce v omnoho decentnejšom kabáte ale podstata zostala. Výborná zábava pri ktorej človek veľmi ľahko pozabudne a dokáže sa povzniesť nad absurditou a triviálnosťou ba až stupiditou príbehu. Potreťom vzhliadnutí to je za 3,5* slabých to predchádzajúce hodnotenie bolo možno ovplzvnene množstvom promile v rkvi.

Hlas smrti (2005)

Priemer, ktorý sa nesnaží hrať an niečo originálne, lebo tím jednoducho ani nie je. Na druhú stranu ale celkom zdatne využíva všetky osvedčné prvky hororu. Celý čas som čakal na nejaké záverečné rozvinutie príbehu ku ktorému ale film bohužial nedospieva a zostáva v polohe v akej bol celý film. Len by ma zaujímalo ako to mohol jeho syn vobec prežit ved sa mu vo filme venoval jeho tvmaniak ocko možno tak 2% času.)

Myčka (2001) odpad!

Tak teda toto s komédiou malo pramálo spoločné. Po polhodine hroyivej nudi som to už nebol ochotný ďalej znášať. Fekálny humor(teda v tomto prípade bez humoru), tzv. krásky ktoré všetky vykonávajú vo voľnom čase to anjstaršie povolanie, hudba ktorá je úplne mimo môjho uhla záberu. Dej ak sa tak vôbec dá nazvať nestojí vôbec za zmienku.Absolútna strata času, komédia s 0% obsahom humoru.

Solaris (1972)

Po hystoricky ladených prvotinách Ivanove detstvo a Andrej Rublev prechádza Tarkovsky k žánru sci-fi. Napriek tomu, že je považovaný mnohými kritikmi za odpoveď na famóznu Kubrickovu Space odysey 2001, toto prirovnanie mi príde ako vykonštruované. Základnou myšlienku veľmi výstižne vyjadruje tento citát: “Behom Kristopovoveho pobytu na stanici sa z ľahostajného prichádzajúceho stáva doslova stredom sveta stvorenom len pre neho, sledujúc premenu racionálnej mysle pod tlakom čistej túžby.“ To čo je na tomto príbehu v kontraste s celou jeho tvorbou zarážajúce je fakt, že je založený na príbehu odohrávajúceho sa okolo vzťahu lásky. V ňom je na stanicu obiehajúcu okolo planéty Solaris prichádza psychológ Kris, ktorý je poverený vyhodnotením celkovej užitočnosti misie a problémov, ktoré sa tu v poslednej dobe dejú. Po krátkom pobyte zistí, že samotná planéta prehovára k posádke prostredníctvom zhmotňovaní ich najtajnejších túžob a spomienok. Chrisovi sa zhmotní jeho žena Chara, ktorú on pár krát zničí. Nakoniec pod tlakom vlastnej túžby, ochabujúcej racionality a zistení, že tieto zhmotnenia sa stávajú svojbytnými bytosťami s vlastnými citmi, sa rozhoduje naplno sa poddať logike tohto sveta. Solaris bol jedným z mála Tarkovskyho filmov, ktorý sa dokonca stretol s pochopením u sovietskych autorít. Bol točený s minimom finančných prostriedkov, čo filmu vonkoncom neuškodilo a uviedlo ho viac do formy filozofického traktátu o hľadaní zmyslu života a odpovedí na existencionalistické otázky života.

Silent Hill (2006)

Keďže som fanúšik celej hernej série veľmi horlivo ale aj s obavami som očakával toto dielko. Keď sa vám aspoň trochu zapáči film vrelo odporúčam aspoň na pár hopdín odtrhnúť sa od filmového plátna a naplno si užiť atmosféru ktorú hry ponúkajú v omnoho vyšších dávkach ako je možné nasiať vo filme. Moje obavy sa naplnili a tu na prvý pohľad veľmi jednoduchý dej nemohol byť z časových dôvodov dostatočne naolejovaný tím správnym mazadlom, ktorého hry ponúkajú mnohonásobne viac. Pre človeka hernú sériu neznajúceho sa môžu zdať niektoré scény sadistické a zvrátené no môžem vás ubezpečiť, že ste ešte nič nevideli!!! Film čerpá svoju hudbu zo soundtrackov zo všetkých dielov hernej série, ktoré inak mimochodom patria k tomu najlepšiemu čo sa na poli hernej hudby zrodilo. Veľmi sa mi páčila atmosféra samotného Silent hillu a jeho obe podobz či už dosivasta podfarbené mesto mŕtvych ale aj jeho odvrátenejšia stránka. Musím povedať, že som čakal horšiu tragédiu s ohľadom na všetky predošlé adaptácie hier na filmovom plátne, ktoré som predtím mal možnosť vzhliadnuť. Je to veľmi slušný začiatok a dúfam v pokračovanie najmä ak by sa jednalo o adaptáciu 4. dielu hry The Room. 3,5*