Apollo 18 (2011)

Záběry z kamer vypadají tak realisticky, že kdyby mi někdo řekl: "Hele kámo, tohle se fakt stalo " tak mu to asi sežeru :) Atmosféra na jedničku, stejně jako nápad a hlavně napětí. A ponaučení? 1. Na měsíc už nepoletím, 2. kamínky nesbírám a za 3. na červené oči kapky nestačí :)

Matrix (1999)

Jeden z nejlepších sci-fi filmů všech dob a rozhodně jeden z filmů které nejvíce ovlivnily filmový svět. Originální nápad, skvělé zpracování a efekty na jedničku, k tomu výborné herecké obsazení a kultovní snímek je na světě. Přestřelka mezi sloupy je naprosto dokonalá, jen škoda, že se v ostatních dílek už nic podobně skvostného neobjevilo. Tak že, následujte bílého králíka a užijte si to stejně jako já.

TRON: Legacy 3D (2010)

Vizuálně pěkně udělané, super hudba, ale jinak jsem se chvílemi celkem dost nudil.

Zpátky na frontě (2008)

Skvělý nápad, jak spojit sci-fi s válečným filmem. Děj je neohleděný, válečné scény pěkně propracované a ani na chvíli nenudí. Velmi mě potěšila absence propagandy a přehnaného válečného nadšení. Hlavní postavy mají rozhodně blíž k vykradačům hrobů, než k válečným hrdinům, což působí realisticky a tak jaksi normálně. Velmi mě potěšilo i to, že svým pobytem v minulosti nijak neovlivnili děj budoucnosti, jak tomu bývá ve všech podobných filmech. Velmi příjemná podívaná

My iz buduščego 2 (2010)

O proti prvnímu, skvělému dílu je to velký pokles. Škoda, těšil jsem se a ono nic moc nepřišlo. Ze všech zajímavých nápadů, výborných válečných scén a dojemných chvil se většina kamsi vypařila a zůstala jen zapomenutelná podívaná bez emocí a nápadu. Po jedničce jsem asi čekal něco víc a proto možná to zklamání...

Odložené případy (2003) (seriál)

Skvělý seriál, který rozhodně nezapadá do zaplněných šuplíků všech kriminálních příběhů. Ba naopak, nabízí nám něco mnohem víc: Výbornou atmosféru, doplněnou skvělou, dobovou hudbou, výbornými hereckými výkony a vychytaným, až dojemným stárnutím postav. Bruckheimer opět ukázal, co je to kvalita... Kdo si myslí, že unikl minulosti, ať se podívá na tenhle pětihvězdičkový seriál.

Bratrstvo neohrožených (2001) (seriál)

Skvěle vypracovaný seriál, dokonalý ve všech směrech. Syrový, autentický a velmi naturalistický příběh popisující osudy vojáků z roty E během druhé světové války. Podle mého názoru nejlepší válečný projekt všech dob, který nemůže nikoho nechat chladným. Během prvních dílů se vcítíte do mnoha postav, kterým dalších deset hodin fandíte a doufáte, že to zvládnou. O to víc je fascinující, že každá z postav je autentická a zažila pravděpodobně vše, co nám snímek ukazuje. Téměř nic jsem asi v životě neviděl víckrát, než tenhle seriálový skvost.

Máj (2008)

Vizuálně velice pěkné, ale to je asi tak všechno. Necítil jsem z toho vůbec žádné emoce a to je asi ta největší chyba. Ani hudba se k některým částem vůbec nehodila, pro mě zklamání. Jedna hvezdička za Irského vlkodava a druhá za nahou Jarmilu :)

Něha (2009)

Film s neuvěřitelně pomalým tempem, které bohužel nezačne gradovat ani v závěru, kde jsem marně čekal na nějaké překvapení. Postava policajta ( Russell Crowe) má tak málo prostoru, že ani jemu se film nepodařilo zachránit.

Chlapec v pruhovaném pyžamu (2008)

Zrovna jsem se dodíval a ještě lapám po dechu... Z počátku si film pluje svým volným tempem a velmi zlehka a nenápadně graduje až k naprosto monstróznímu závěru. Snímek o chlapeckém přátelství, nevědomosti a nevinosti, ale i o zklamání, fanatismu a zdrcení. Vše doprovázené vynikající hudbou, gradující společně s příběhem.