Akta X: Chci uvěřit (2008)

Jako Akta X mi to teda určitě nepřipadalo, ale jinak celkem slušná kriminálka. Snahu o oživení seriálu chválím, jen škoda, že se to moc nepovedlo. Na druhou stranu, vždycky jsem byl zvědavý, jak bude pokračovat vztah Muldera a Scullyové a tady nám to páni autoři konečně objasnili.

Kronika (2012)

Scifárna pro každého, kdo si někdy představoval, že může létat, nebo pohybovat věcmi pomocí své mysli. Docela jsem jim to i záviděl. Ale přiznejme si všichni: Kdo by časem svou moc nezneužil ke svému prospěchu? Příběh o třech studentech, kteří náhodou získají nadpřirozené schopnosti mě opravdu uchvátil. Vůbec mi nevadilo, že nepřijde žádné rozluštění proč to a proč tamto. Ruční kamera, která mě ze začátku trošku štvala na konec nebyla zase tak zlá. Obraz se neustále netřepal a nevypadával na dlouhé vteřiny, jako je tomu u podobných filmů.

Černá smrt (2010)

Určitě podhodnocený film! Středověk je tu opravdu temný a krvavý, přesně jak si ho představuju. Sean Bean je asi pro tyhle role zrozený ( ať už je to Boromir, Ned Stark, nebo náboženský fanatik) Hororem bych to určitě nenazval a je to jen dobře. Pořád jsem se bál, kdy se vše zmrví nějakým šíleným převratem v horor a naštěstí se tak nestalo. Moc pěkná, historická a drsná podívaná.

Rychle a zběsile 5 (2011)

Docela povedená, svižná akční podívaná. Bylo příjemné vidět Diesela zase za volantem a v akci a dokonce jsem i snesl (mnou naprosto nenáviděného) Dwaynea Johnsona. Škoda té přehnané akční scény na konci filmu. Dvě auta co za sebou táhnou trezor, kterým zničí půlku Ria a celý policejní sbor, to je na mě příliš. Když já jezdím na diesel, tak Vin Diesel asi jezdí na Chucka Norrise, jinak to nevidím :)

Žena v černém (2012)

No tak na konec nic moc. Nebo jsem možná moc čekal já. Všechno je tak hrozně typické a ohrané, až mě to chvílemi i nudilo. Starý ponurý dům, zjevující se mrtví, hračky které ožívají a podobně. Však to dobře všichni známe ze stovky podobných filmů. A o tom konci ani nemluvím. Ale i tak jsem z toho ty tři hvězdy vytáhnul. Prostředí opravdu ponuré, Redcliffe hrál dobře ( i když vypadal na roli příliš mladě) a tolik mrtvých dětí jsem už v hororu dlouho neviděl. Jedna hvězda je za to upálení se ve sklepě.

Kazatel (2011)

Jsem sice fanouškem sci-fi žánru, ale tohle biblické zpracování s vykradeným Matrixem mě opravdu neuchvátilo. Všichni jsou neuvěřitelně drsní a neustále žvaní o bohu. No a ten záporák v kovbojským klobouku byl spíš k smíchu. Jedna hvězda za kreslený úvod a druhá za Paula Bettanyho.

Řidič vysokozdvižného vozíku Klaus (2000)

Naprosto masakrozní a skvělý krátkometrážní horor- instruktáž, aneb co se může člověku tak běžně v práci přihodit, když nedodrží pokyny ze školení bezpečnosti práce :)

Battle Royale II: Requiem (2003)

Kam se podělo to všechno co dělalo Battle Royale Battle Royalem? Velmi slabé pokračování extra filmu. Chybělo mi tam v podstatě všechno, co se mi na jedničce líbilo. Jen hudba se slabě podobala originálu. Čekal jsem poměrně málo, ale dostal jsem ještě mnohem míň. Kdybych nebyl fandou původního BR, asi bych nedal ani ty dvě hvězdy.

Uvnitř (2007)

Nic brutálnějšího jsem zatím asi ještě neviděl. A přitom je neustále zachovávána správná hororová atmosféra plná napětí a strachu a to zejména v první půlce filmu. Pak se vše zvrhne v nelítostné a opravdu nechutné krveprolití, které nemá obdobi. Některé chování postav je sice typicky hororové, až stupidní, ale stejně mi to celkový dojem nepokazilo. Dlouho jsem nad podobnou geniální ohavností nepřemýšlel tak dlouho, jako nad tímhle. A to stříhání na závěr, to už byl opravdu boj o mé žaludeční šťávy :)

Funny Games USA (2007)

Opravdu krutý, až šílený film a přitom podávaný s takovou lehkostí, jako předkrm na rautu s rodinou. Opravdu skvělý mi připadal ten rozpor mezi dokonalou uhlazeností a naprostou brutalitou. Ti dva načesaní a dokonalí gentlemani jsou tak odporně precizní a úlisní, až mi z toho běhal mráz po zádech. A jinak, když se soused zastaví pro čtyři vajíčka, raději ho sundám hned ve dveřích... Varování pro všechny :)