Mauthausen - tajné popravy Čechů (2012) (TV film)

Povedený dokument vyprávějící o fašistických popravách čechů. Některé praktiky o kterých jsem v dokumentu slyšel mi byly do dnes cizí a zde jsou vyprávěny účastníky bez cenzury, s naprostou autentičností a slzami v očích. Velmi působivé a zamyšleníhodné.

Captain America: První Avenger (2011)

Já mám prostě tyhle filmy rád, co dodat víc. Skvělé triky, sympatický klaďas, výborné záběry z války a hlavně v podstatě smutný konec. Příběh je sice trošku prostý a děti v USA mají asi zkreslené představi o válce, ale já byl spokojený. Vychytané je propojení s Avengers, viz. starý Stark, otec Iron Mana jako vědec u zrodu Cpt America.

Lidská stonožka (2009)

Výborný nápad, ale zpracování mohlo být trošku vychytanější. S tímhle by se dalo dělat mnohem víc, než co bylo k vidění, ale i tak jsem si to užil. Jednání postav je chvílemi hrozně nelogické. Třeba ten asiat co napřed nedorazí doktora a pak to vyřeší po svém... To mě opravdu štvalo. Ale i tak je to krásně zvrácené a můj příští domácí mazlíček bude určitě trojpes :)

Hranice smrti (2007)

Jsem sice fanda hororů, ale tahle vyvražďovačka bez nápadu mě příliš neuchvátila. Šoupnout tam bandu nácků mi přišlo laciné a nikomu z hlavních hrdinů jsem nefandil. Vlastně mi bylo úplně jedno, kdo to přežije a kdo bude snězen. Na konci jsem čekal něco šokujícího, jak už to tak bývá a musím se hrdě přiznat, že má představivost byla mnohem nápaditější, než realita.

Jezero smrti (2008)

Opravdu hnusný film... Velmi sympatická hlavní dvojice a extrémně hnusná šikanistická banda spratků. Tenhle romantický výlet k jezeru se Jenny a Stevovi moc nepovedl, ale James Watkins ho zvládl na víc než výbornou. Málo kdy tak fandím hlavním klaďasům v boji o přežití jako tady. Hlavní dvojice vám přiroste k srdci a záporná banda výrostků mi opravdu hnula žlučí. Člověk má chuť vyrazit do lesa a zmlátit první skupinku dětí, kterou potká :)

Za kačku svlíkačku (2009) (pořad)

Čekal jsem víc jak hodinu než si sundá kalhotky a ono nic...

Zastav a nepřežiješ (2006)

Prostě skvělá akčňárna plná vychytaných vtípků a pro Jasona Stathama jak dělaná. Nemám tomu co vytknout, ale chápu, že pro každýho to asi není.

Srbský film (2010)

Tak tohle je opravdu neuvěřitelná úchylárna. Vůbec jsem si nebyl jistý, jestli je tahle šílenost na odpad, nebo na pět hvězd. A musím se přiznat, že chvílemi jsem spíš myslel na to první. Ale pak mi došlo, že tenhle film vlastně splnil to, co má. Zíral jsem na to celou dobu naprosto nevěřícně s otevřenou pusou a čekal, kdy mi zásahovka vykopne dveře kvůli stahování nelegálního zvrácenýho porna. A fakt je, že na tohle do smrti nezapomenu.

Satan (2006)

Hrozná úchylárna, ale sedlo mi to.

Akta X (1993) (seriál)

Prvních několik řad bylo naprosto dokonalých a neuvěřitelně strašidelných. Aktům X vlastně vděčím za to, že jsem své dětství prožil ve strachu :) Do doby, než jsem viděl první díly seriálu jsem byl docela statečné dítě, ale pak to přišlo... Dobře si pamatuju, jak jsem se bál podívat v koupelně do zamlženého zrcadla, aby se v něm za mímy zády něco tajemného nemihlo. Nebo moje panika z toho, že z odpadního kanálku od vany vyleze nažloutlej chlápek a podobně. Hodnotím jen oněch několik prvních řad, protože ty další už jsou opravdu příšerné a skoro nedívatelné. Je to škoda, že tak skvělý seriál je zmrvený natahováním o další zbytečné série.