Šmejdi (2013)

Především bych to nepovažoval tak úplně za dokument, protože tady je prostě ukázaná jen jedna stránka věci. Autoři janě stojí na straně důchodců a cpou do diváka svůj názor, podobně jak to třeba dělá zpravodajství TV Nova. Proč tam teda ti lidé neustále a dokola jezdí, když jim tam všichni tak strašně ubližují? Jako ta ženská, co říkala, že na tyhle akce jezdí už od roku 2000. Tak vlastně jezdí 13 let někam, kde se jí to nelíbí a někdo jí tam šikanuje? A proč teda? A že jsou na tom závislí? Tak proč někdo nenatočí krásný a dojemný dokument o chudácích alkoholicích, chronických sázkařích, gamblerech a tak dál, kteří za to vlastně nemůžou, protože nechtějí být přece sami! A v hospodě, nebo u matu vždycky najdou pár kamarádů se stejným zájmem. Já to vidím tak, že se senioři v dokumentu prostě ženou za žvancem za 40 korun, ať něco ušetří...A to, že obchodník či prodejce v tom prostě umí chodit a ví jak na to, je prostě jeho plus a umí využít svého potenciálu. A každý dobrý a úspěšný prodejce prostě tuhle vlastnost má, ať prodává auta, domy, nebo kokotiny na výletech. Ale ať jen nekritizuju, jasně, podvody tam jsou, bordel se záručáky, nechutně předražené a nekvalitní zboží a podobně. Ale kde tohle není, a je to jen moje blbost, pokud si prostě takové zboží koupím. Za zpracování filmu, snahu o dobrý skutek a použitou hudbu dávám 2*. Protože za téma a názory autorů dávám ostatní * dolů.

Krvavé pobřeží (2009)

Film plný nádherně natočených ,obrovských bojových scén, s mnoha krásnými záběry, perfektní hudbou a skvěle vykreslenou bojovou strategii. V podstatě ani nemám co vytknout a řadím ho k tomu naprosto nejlepšímu ve svém žánru.

Seznam smrti (2011)

Ten film má neuvěřitelně zvláštní atmosféru. Hororem bych to určitě nenazval, teda až na posledních dvacet minut, které určitě stojí za to. Jinak je to spíš příběh o životě nájemných vrahů. Ovšem s atmosférou, která by se dala krájet, výbornou hudbou a dějem u kterého ani na okamžik nevíte, kterým směrem se vlastně vydá a co vás v další minutě čeká. rozjezd se může zdát delší, ale nějak to k tomu celému prostě dokonale patří. Příjemné překvapení, které jsem ani nečekal.

Veřejní nepřátelé (2009)

Průměrný film, na který už zítra zapomenu. Ta kamera byla hrozná a délka ubíjející. Prostřední část filmu pro mě byla neuvěřitelně nudná. Na závěr už se to trošku probralo a začalo mě to i docela bavit, ale prostě ukázkový průměr.

Nevědomí (2013)

Hudba byla prostě skvělá, vizuálně to bylo téměř dokonalé, postapokalyptická země byla výborně udělaná a scéna s bazénem byla opravdu dokonalá. Ale to je asi tak všechno. Proč to bylo tak strašně neosobní a zmatené? Bylo mi v podstatě úplně jedno, jak to celé dopadne a nikomu jsem nefandil a to já prostě u filmu potřebuju. A k tomu docela slabé finále. Tak nevím, jsem někde mezi 3 a 4*

Nebe a země (1993)

Asi nejslabší z trilogie Četa a Narozen 4. července. Dost mi vadila absence válečných scén a dělalo mi trochu potíže vcítit se do postavy hlavní hrdinky. Na druhou stranu pohled z opačné strany válečného konfliktu je velmi zajímavý a člověk proniká hlouběji do problematiky a politiky války ve Vietnamu. Divák vidí oba pohledy a dokáže se vcítit do role obyčejných vesničanů, kteří byli lapeni mezi armády severu a jihu a každé jejich rozhodnutí bylo vlastně špatné, s krutým dopadem na celé rodiny. Druhá půlku filmu je zcela odlišná, vidíme rozdíl mezi americkou konzumní společností a vietnamskou tradiční kulturou. Poukazuje na předsudky a snahu o začlenění cizinky do života ve zcela odlišném prostředí, až po osobní krach jejího manžel, způsobený traumaty z války. Návrat do její vlasti je vsak jen vzpomínkou na její šťastné dětství.

Camp Rock 2: Velký koncert (2010) (TV film) odpad!

Na tomhle táboře plným debilů bych nevydržel ani jeden den a takhle nesympatickou hlavní hrdinku jsem už dlouho neviděl.A proč vlastně Camp Rock, když tam rock nezazní ani jednou? Ta hudba je tam příšerná, stejně jako všechno ostatní.

Zabití Jesseho Jamese zbabělcem Robertem Fordem (2007)

Příííliš dlouhé, až chvílemi nudné. Kdo by čekal western, dočká se jen několika málo coltových scén a celých 153 minut se jen prodírá nějakými pocity a vztahy. Příběh, ve kterém je vám vlastně úpně jedno, jak dopadne. Fandit se nedá nikomu, jeden je větší parchant jak druhý a ani Brad Pitt to nemůže zachránit. Nic mě nedokázalo vtáhnout do děje a tak jsem se chvílemi docela nudil.

Saxána a Lexikon kouzel (2011) odpad!

Velmi nepovedené pokračování téměř kultovní pohádky. Nechápu tu snahu o digitální super hit ve stylu Harryho Pottera. Česká pohádka jako taková má úplně jiné kvality, než digitální triky a marnou snahu o světovost. Snaha o hit skončila jako shit.

Byl jednou jeden král... (1954)

Klasická česká pohádka, která určitě osloví i příští generace, stejně jako ty před námi. Škoda, že už se netočí takové pohohádky. Co dodat: Půvabný příběh, nezapomenutelná atmosféra,skvělí herci a prostě pohádka jak má být.