Sviňák (2013)

První půlka filmu je docela slušná, prasácká komedie o jakémsi morálním úpadku jednoho policajta. Čuňárnama se tam nešetří, má to celkem spád a vůbec to působí nekonvenčním a zajímavým dojmem. Za 4*. Druhá půlka pak naprosto změní žánr do jakéhosi feťáckého, psychoidního a zmateného dramatu, které docela nudí a ani zdaleka nebaví tak, jako první půlka. Za 2*. Závěr sice malinko překvapí, nenudí až tolik, ale neustále tomu něco chybí, nebo je tam možná něčeho až příliš, vlastně ani sám nevím. Za 3*. Když udělám průměr, čisté 3*. James McAvoy ukazuje, že umí hrát ve více polohách a snad se s ním máme do budoucna ještě na co těšit. Jamie Zvoneček je zase ten zakřiknutý hošík jako vždy a nudí už jen svým věčně stejným obličejem. Moc velká škoda toho potenciálu z první půlky. Kdyby si film zachoval ten náboj a vtipnost první půle, určitě bych si ho pamatoval déle než dva dny jako teď.

Missis 2014 (2014) (pořad) odpad!

Letošní missis vyhrála moje dlouholetá kolegyně z práce Gabča. Ale to nic nemění na tom, jaká je tenhle pořad bída.

Nebezpečná známost (2005)

Krásný komorní horůrek o asi pěti hercích, který ovšem nemá chybu a působí až klaustrofobickým dojmem. Nutno vyzvednout skvělé herecké výkony a atmosféru, která nemá chybu. Za mlhou hustou tak, že by se dala krájet leží jeden byt a v něm norskej úchylák, co si u toho rád nechá dát tak na držku, až je na kaši a k tomu jedno malé překvapení.

Teď a tady (2012)

Filmů na podobná témata jsou sice poslední dobou mraky, ale tady mám pocit, že se až tak moc netlačilo na pilu a všechny dojemné momenty tak nějak přicházejí přirozeně a bez plánování na divákův nervový systém. Nejsou tu hrdinové ani zbabělci a celé to působí dost reálně a tak nějak prostě přirozeně. Jistě, několik kýčovitých momentů najdeme, a to třeba jízda po pláži na motorce, stádo koní a podobně. Ale stejně, v něčem je to jiné a působivější. Už dlouho jsem u filmu neuronil slzu, ale v tomhle případě jsem prostě nevydržel a poddal se příběhu a opravdu si ho užil se vším všudy.

Domov snů (2010)

Kdybych to viděl dřív, nemusel bych si brát hypotéku, kterou budu řešit až do důchodu. Prostě bych si vzal kudlu a pár dalších nástrojů a navštívil pár budoucích sousedů jako hlavní hrdinka, aby klesla cena nemovitosti. Krásný horůrek s chvílemi až groteskní brutalitou. Líbila se mi občasná nešikovnost hlavní hrdinky, která sem tam od svých obětí dostávala pěkně na prdel. No, konečně vidím Asiatky i z jiného úhlu, než jako nadržené školačky z porno filmů :D

Úplné zatmění (1995)

Po herecké a hudební stránce téměř dokonalé, ale dějově slabší. Nejlíp to asi vystihuje komentář Morien.

Okupace ve 26 obrazech (1978)

Příběh tří mladých přátel, které rozdělí přicházející nacistický režim v Jugoslávii. Děj začíná až strojenou bezstarostností a radostí ze života, která ale postupem děje upadá až do naprosté beznaděje a ke ztrátě všech iluzí. Spíše než o válečný film se jedná o film z války, tak že bitevní scény opravdu nečekejte. I když nečekaný masakr v autobusu je opravdu brutální až hororový zážitek.

Bathory (2008)

Pamatuju si, jak jsem při prvním shlédnutí hodnotil za slabé 4*, ale když jsem to dneska viděl po třetí, nemůžu jinak, než za slabé 2*. I přes tu reklamní masáž, která probíhala v médiích a tu hromadu peněz, kterou všechno asi stálo nemůžu hodnotit jinak. Bojové scény vypadají jako za deset korun, natočené někde na poli za sídlištěm. Vše neuvěřitelně strojené a umělé. Jako že vy poběžíte sem a budete mávat meči a vy zase sem a budete dělat úplně to samé. A až se ta hromada umělých záběrů spojí, oceníme všech dvacet komparzistů. Další hrůza je dvojice Mádl a Polívka. Proč to tam vůbec je a koho to napadlo? Jedná se komickou vložku pro ulehčení tragického děje, nebo se jedná o vsuvku pro primitivního diváka, který má rád Kameňák, ať se taky trošku pobaví? A ty kolečkové brusle, no škoda mluvit. Další problém je Caravaggio. Proč tam cpát italského malíře, který se o tuhle část kraje ani neotřel štětcem? Jeho bisexualitu sice dokazují některá historická fakta, ale stejně tak jeho pouliční potyčky,výtržnictví a brutalitu, kdy došlo nejméně na jednu vraždu. Proč je zde teda ztvárněn jako sladký hošík? Podle historických dat, v době kdy se odehrává snímek, byl Caravaggio v Římě, Neapoli na Maltě a Sicílii. Tak co dělá tady? Tahle snaha o natočení velkých snímků ve stylu amerických filmů nejde nám ani Slovákům. Možná bych se spíš zaměřil na komornější dramata s větším potenciálem k naplnění snů fanoušků českého a slovenského filmu.

24 hodin (2002)

Baconovi záporná role opravdu sedla a Charlize Theron je skoro stejně hezká jako Scarlett Johansson. Ale tohle bohužel kvalitu filmu nedělá. Příběh je strašně jednoduchý a už asi stokrát ohraný. A ani ten akční závěr k tomu všemu příliš neseděl. Docela podprůměrná podívaná, dobrá tak na pokrácení času na noční v práci :)

Bourneův odkaz (2012)

Edward Norton, Rachel Weisz a ještě k tomu Bourne. Člověk by myslel, že je to určitá záruka kvality, ale jak vidno, tak není. Bourneův odkaz nemá s Bournem jako takovým téměř nic společného. A při stopáži 134 minut je to téměř ubíjející nuda k uzívání. Podprůměrný film, který těží jen ze slávy svých předchůdců.