Doktor od jezera hrochů (2010) odpad!

Utrpení, utrpení, utrpení... Ještě mnohem horší než jsem čekal. Nemám rád Trošku a komedie bez nápadu, vtipu a přiběhu. Nuda, nuda, nuda... Možná mám předsudky vůči tomuto tipu komedie, ale když vidím, kam zapadá český film, musím se k tomuto vyjádřit. Nechápu ty kvanta lidí, co čekají celý rok, až se nám tahle paráda vyblije do televizí a pak o tom další měsíc plkají v práci. To národní IQ kleslo tak hluboko, že je zábavou pro půl národa v neděli večer tenhle nestrávený průjem?? Příběh naprosto o ničem pro značnou část dementního národu. A to jsem vlastenec...

Zima za války (2008)

Konečně! Téma války je asi nevyčerpatelné, ale konečně to někdo podal s takovou grácií. Opravdu hezký film z období války, ze kterého je cítit evropská tvorba na místo amerického patosu. Válka z pohledu malého chlapce, který se náhodou zaplete do místního odboje a okolnosti ho donutí dospět mnohem dřív, než na to byl připravený. Detektivní zápletka a zimní atmosféra dávají filmu závoj napětí a já tomu klukovi prostě strašně fandil. PS: Skvěle zahrané. Jo, a jsi debil :)

Bloody Night (2007)

Když to přirovnám k ostatním podobným plastelínovým hrátkám, tak je to slabota. Po Chainsaw Maid nemůžu dát víc než jednu *

Chainsaw Maid (2007)

Krátký, ale velice pěkný a originální plastelínový zážitek.

Mother's Day (2010)

Slušný vyvražďovací horůrek, aneb když se setkají dvě rodiny, tak se člověk opravdu nenudí. Můžete fandit komu chcete, ale nikdo nikdy neví, kdo natáhne brka. Záporáci opravdu záporní a klaďasové taky žádní svatoušci. Ten chlapík v červeným triku mě neuvěřitelně sral. Přál jsem mu trošku větší zážitek z posledního vydechnutí. PS: Já se tak strašně těším, až budou někdy v nějakém filmu jednat postavy normálně a vždycky hlavního zmetka dorazí a ne jen poškádlí pepřákem.

Plivu na váš hrob (2010)

Docela slušná vyvražďovačka, ale strašně mi chybělo vysvětlení, proč skočila do té vody, kdy vylezla a kde vlastně vzala ty hadry? Nehledě na to, že bych rád viděl ten přerod z hodné holky na kill machine. Znásilňovačka opravdu slušná, ale pak to chtělo víc rozebrat do hloubky :) Ono teda vidět bylo kde komu dost hluboko :)

Bitevní loď (2012)

Chápu to jako vtip a proto hodnotím tak vysoko. Jen škoda, že to někdo neřekl předem a nalákal diváka na akční pecku. Musím uznat, že několik málo scén je opravdu dobrých. Třeba scéna a la hra na lodě a se mi opravdu líbila. Ale co to ostatní? Skupinka vysloužilích staříků z druhé světové, k tomu americká vlajka a stará bitevní loď, která zachrání svět? Neochvějný americký nacionalismus dýchá na člověka z každé scény a když americký beznohý vysloužilý voják sundá mimoušského parchanta pěstí, určitě leckterá třicetiletá americká panna zajásala. Ale u nás si na americkou vlajku, hodného psa, černého hrdinu a třcetiletou pannu nehrajeme :)

Enter Nowhere (2011)

Mám rád filmy s časovou tématikou a tenhle patří určitě k vrcholu, bohužel podhodnocenému. Stačí několik málo okamžiků a život několika dalších generací je ovlivněn jediným rozhodnutím. Co kdyby vaše prababička udělal něco trošičku jinak, než měla. Možná šlo jen o maličkost, ale možná to mohlo ovlivnit celý další chod rodiny a nasměrovat ji někam úplně jinam. Vychytaný film za pár kaček, nad kterým budete přemýšlet několik dnů. Co kdyby...

Kočičí mámy (2010) (TV film)

Mám doma kocoura a vím, co dokáže udělat za bordel, ale mít jich doma dvě stovky? To je naprostý extrém a když jsem viděl ty záběry z domu... To už opravdu zavánělo týráním zvířat a extrémem na hranici šílenství. Mám kočky opravdu rád a proto jsem byl touhle reportáží znechucený. Jedna věc je je chránit a druhá jim nevědomky ubližovat s pocitem, že jim člověk pomáhá.

MR 73 (2008)

Hodně ponurá, drsná a depresivní noir kriminálka. Hlavní hrdina je policajt alkoholik, který se po odejmutí hodnosti a pár průserech rozhodne vzít vše do vlastních rukou a vyřešit to po svém. Okolní svět i policejní sbor je plný úplatkářských hajzlů a tak nezbývá nic jiného, než dopít další flašku, vzít do ruky kámošovu MR 73 a jít navštívit staré známé. A krve ani nahých bab se hlavní hrdina rozhodně nebojí.