Tobruk (2008)

Na třetí shlédnutí filmu jsem ze tří hvězd přehodnotil na čtyři a myslím, že film si to zaslouží. Atmosféru filmu skvěle dotváří záběry nekonečné pouště, které působí na diváka úzkostně, až panicky. Beznadějně prázdná krajina, německé dělostřelectvo a příběh z pohledu obyčejných českých vojáků ve mě vyvolává zvláštní pocit v kladném slova smyslu.

Z pekla štěstí 2 (2001) odpad!

Kdyby mi někdo před lety řekl, že se bude točit dvojka, asi bych řekl : Nemalujte Trošku na zeď.

Tescoma s chutí (2009) (pořad) odpad!

Desetiminutová reklama plná výborných Tescoma rad, jak Tescoma nožem, na Tescoma prkýnku namazat Tescoma máslo na Tescoma chleba.

Babicovy dobroty (2008) (pořad) odpad!

Tohoto amatéra profláklého naváckou propagandou prostě od srdce nesnáším.

Valkýra (2008)

Skvělá a precizní rekonstrukce atentátu na Hitlera s překvapivě dobrým Tomem Cruisem v hlavní roli. Příběh je napínavý i přes skutečnost, že je každému jasné, jak dopadne. A za to klobouk dolů. Shrnuto: Skvělá režie, příběh a herecké výkony a můj oblíbený Thomas Kretschmann.

Pouta války (2004)

Autenticky vykreslé válečné scény, které si neberou servítky a ukazují válku ve vší své brutalitě. Drsný snímek doplňuje emoční příběh dvou bratrů, ale rozhodně se nejedná o dojemný paskvil, ba naopak. Válečných scén je ve filmu dostatek a určitě se nebudete nudit. Vše doprovází dobrá hudba a výborné herecké výkony. Jasná ukázka toho, že dobrý válečný film nemusí být napráskaný Hollywoodskými hvězdami a západními ideály.

Big Lebowski (1998)

Coenové jako vždy ve skvělé formě a tady nejspíš i v té nejlepší. Vynikající Jeff Bridges a film plný skvělých a nezapomenutelných hlášek. Velmi stylový a myslím, že i kultovní snímek u kterého se člověk od srdce zasměje. Rozhodně si zaslouží pět hvězd.

Opravdová kuráž (2010)

Od první chvíle mi bylo jasné, že tenhle westernový příběh plný skvělých hlášek a několika opravdu vychytaných scén, mě uchvátí. Výborný Jeff Bridges a Matt Damon a k tomu bratři Coenové, to je záruka dobrého filmu. Ta holčina sice byla na můj vkus příliš drsná a přechytračelá, ale do filmu se hodila a rozhodně nebyla na škodu. Film jsem si opravdu užil.

Crash (2004)

Silný příběh o několika lidech, které změní různé životní situace. Snímek neukazuje lidi ani špatné, ani dobré, ale takové, jací opravdu jsou. Ukázka etnických rozdílů a nesnášenlivosti, ale i odpuštění a lásky. Emoční zážitek, který vám do těla proniká lehkou cestou, místo násilného vpádu. Velmi příjemné a zapamatovatelné.

Dobrý ročník (2006)

Pětihvězdičkový pohodový film s příjemným a nenuceným humorem a uklidňující atmosférou. Co jiného čekat od mého nejoblíbenějšího herce i režiséra. Crow zde jasně dokazuje, svou hereckou multižánrovost.