Dexter (2006) (seriál)

Po skončení každé epizody ještě sedím několik minut zařezaný v gauči a říkám si, že tohle nemohl nikdo vymyslet. Ale mohl. Dexter je šokující a skvěle promyšlený seriál, který vás nenechá dodívat se na díl a nepřemýšlet nad dalším. Viděl jsem asi osm dílů po sobě a stejně jsem chtěl další. Nebezpečně návykové a úchylné, jako Dexter sám. Kdo nemá rád igelit, napětí do poslední minuty a překvapení, ten nemůže pochopit.

Jmenuju se Earl (2005) (seriál)

Možná jsem něco nepochopil, ale já v tom prostě asi nevidím to, co všichni ostatní. Sorry, ale pro mě je to jen průměrný seriál. Tak po nějaké době měním na čtyři. Několikrát jsem to omylem chytnul v televizi a ejhle, už mi to najednou jaksi všechno došlo a teď na to hledím vždycky, když jsem doma :) Dokonáno jest, nemůžu jinak než za 5* hledím na to každý den a je to prostě božííí úlet :)

Pavučina snů (2003)

Zimní krajina společně s hlubokým lesem dodávají příběhu na tajemnosti, ale i přes dobrý námět snímku něco chybí. Příjemné je vyprávění hlavních hrdinů o dětství i zpracování jejich schopností, ale v okamžiku, kdy se na scéně objeví '' to'' vše jaksi začnet ztrácet na vážnosti i atmosféře a film začne padat kamsi do podprůměru.

Útěk z Colditzu (2005) (TV film)

Začnu tím horším, čeho je ve filmu opravdu dost. Neuvěřitelně hodní náckové, kteří dovolují zajatcům víc, než učitelé ve škole. Od záškoláctví ( opakované útěky z pevnosti) až po taháky ( pašování) a odmlouvání. V zásadě hodní chlapíci útěkáře nestřílí, jen jim vždy domluví a potrestají je nějakou tou samotkou a škaredým pohledem. Zajatci si žijí jako prasata v žitě a dopis, nebo balíček od spojenecké armády není vůbec žádný problém. Tyhle okamžiky film dost kazí, ale i tak stojí za podívání. Výborný a přitom odporný Damian Lewis ( Bratrstvo neohrožených) a docela dramatický příběh s milostnou zápletkou a evropským nádechem dávají filmu určité kouzlo, které mě donutilo dát za tři a dodívat se do konce.

Zápisník smrti: Poslední jméno (2006)

Podle mého názoru slabší a rozhodně překombinovanější a vše přehnanější než první díl, ale i tak velmi zajímavé a rozhodně ne špatné.

Zápisník smrti (2006)

Výborně propracovaný a velmi chytrý film, který má atmosféru i děj. Velmi zajímavě vybraní herci a dobré herecké výkony. ( Tatsuya Fujiwara- Battle royale) Zpracování anděla smrdi a vůbec tahle postava působí docela divně, ale i tak si Kira a spol zaslouží pět hvězd.

Terminátor (1984)

Klasika Jamese Camerona. Skvělý Arnold a Michael Biehn. Nezapomenutelný film a jedna z nejlepších akčňáren všech dob.

Soukromé pasti (2008) (seriál)

Hrozně těžko ohodnitelné jako celek, některý díl dobrý, jiný hrozný. Kdybych mohl dát každému dílu hodnocení, určitě bych tak udělal, ale takhle... Často provokativní a velmi zajímavý příběh v kontrastu s podivným a často nepravděpodobným zpracováním.

Černí andělé (2001) (seriál)

Velmi těžko hodnotit jako komplet, každému příběhu bych dal jiné hodnocení. Ale jako celek průměrné a nepřekvapující.

300: Bitva u Thermopyl (2006)

Myslím, že jde o skvělé přetvoření komiksu do obrazové podoby s podmanivou a velmi akční hudbou, která dodává filmu jistý náboj. Velmi výrazná kamera ukazuje divákovi pohled na bitvu z trošku jiného úhlu a běžný příběh se nejednou odehrává v mírně komiksové atmosféře. Film o hrdinství, které chvílemi překračuje lidské meze, ale i tak po všech stránkách téměř dokonalé a velmi silné. Jednoduché dialogy nahrazuje velkolepá vizuální atmosféra a skvělé efekty. Silný příběh o hrdinství a obětování se pro dobro společnosti.