Posel (2009)

Skvělé drama. O Woddym Herrelsonovi vím že umí hrát perfektně a také to potvrdil, ale Bena Fostera jsme viděl teprve ve druhém sňímku a je vidět , že se umí poprat i s takovouto těžkou rolí. Příběh byl celkem okázalý , válečný hrdina nosí velké břímě v tom, že neúmyslně v boji zapříčinil smrt přítele, vojáka. 3*- 6/10

New Yorku, miluji Tě! (2008)

Paráda. Výborní herci, příběhy. Jak je NY velký a kolik se tam přesto lidí setká. Škoda že některé příběhy nebyly dotažené do konce. Vůbec by mi nevadilo kdyby to mělo, třeba 5hodin a táhlo se to v tomto stylu prolínajícých se příběhů a všechny byly dokončené, bohůžel takže život neznáme. 5*-9/10

Odpor (2008)

Zwick = akce + drama, u něj se nejde ani zklamat. K tomu výborný Craig a Schreiber a máte super film. Jen mě udivil ten vysoký rozpočet. 4*

Requiem za sen (2000)

Aneb jak se stát závislým legálně a nelegálně. Výborné výkony, kamera, střih. Konec výbornej. Drogy svinstvo, naučný film. 4*

Krvavý diamant (2006)

DiCaprio a Hounsou- můj neoblíbený a oblíbený. Bylo těžké překousnout DiCapria ale nekonec mi ani nevadil a líbil se mi. Zwick má drama a akci v krvy a bylo to znát. Pěkný film a výkony. 4*

Dobrý ročník (2006)

Scott celkem překvapil ...tímto procítěným a víceméně i romatickým filmem. Crowe to je jako vždy výborný výkon ale překvapila mě i Marion Cotillardová které mi poprvé nevadila a s dlouhými vlasy jsem si i říkal jaká je to kočka. Výborný film 5*

Sherlock Holmes (2009)

Ritchie ho mám rád kazdým filmem víc a opět mi to dokázal. I přes celkem zaběhlý děj, kde se nedočkáme ničeho si by jsme nečekali, jsme zde koukal především na herce. Downey , no tam netřeba hodnotit vtipně a dobře odvedená práce libí se mi jak hraje, Law - dobře ale moc jsme ho nesledoval a nakonec Mark Strong, co o něm říct , doufám že bude hrát víc a víc . Bohužel RocknRolla se mi líbila ale víc :) 4*

Invictus: Neporažený (2009)

Nebudu teď souhlasit s názory mnohých, že se jedná o Eastwoodův nejhorší film, naopak mě se libíl nejvíc. Ano Gran Torino bylo super atd. ale tak přece jen to není to samé. Tady nehrál Clint ...hrál tu užasný Freeman, kterého mám ještě radši . Všechno skvěle zapadalo a Damon i když ho nemám rád tak mi sedl a na víc už jsem se nekoukal. Výborně strávených 134 minut . Určitě jeden z nejlepších filmů co jsme viděl. 5*

Zrození šampióna (2009)

Pěkný citlivý příběh, skvělá ( konečně odpovídající svému věku) Sandra Bullock a k tomu všechno pravdivé. Tenhle film jsem za 2010 i přesto, že je ještě začátek toho roku, tak na ten film nezapomenu. Bravo! 5*