Baraka - Odysea země (1992)

Netřeba slov, abychom pochopili, není liž pravda? Vizuálně dostatečně výmluvné, aneb i slova mohou mít různou formu. Jasná odpověď na otázku, proč mě tak uchvátil příběh bílé masajky a kouzelné místo s názvem Barsaloi. 9/10

Ragtime (1981)

Film mě vtáhl do dějě od samotného začátku a to především díky nádherné hudbě, které mohlo být na druhou stranu plošně více. Herecké výkony se předbíhaly v tom, který je lepší a silné téma otázky rasismu za velkou louží v době 20. století mě chytlo. Forman opět nezklamal. 8/10

Co jsem komu udělala? (1984)

Tak tohle mě bavilo. . . komedie v tom správném slova smyslu, s příchutí dramatickou a k zbláznění šílenou. 8/10

Dvanáct rozhněvaných mužů (1957)

Jedna místnost, dvanáct mužů, jeden případ, dvanáct měnících se názorů. Tohle se opravdu povedlo. 9/10

Miluji tě k sežrání (2001)

Ke zhlédnutí téhle "chuťovky" mě ponoukala hlavně zvědavost. . . dle zdejších komentářů hrozilo, že si nudou ukoušu všechny prsty na rukou i na nohou a abych se přiznala, neměla jsem k tomu daleko a to především v druhé polovině filmu. Na druhou stranu je film prezentován dle mého skromného názoru určitým (divným a netradičním) způsobem záměrně s tím, aby si to každý přebral jak chce. . . mě osobně to ale nijak zvlášť neoslovilo. 3/10

Anglický pacient (1996)

Nějaký čas mi trvalo, než jsem se odhodlala si tento filmek pustit (přece jen na romantický film musím mít náladu a chuť, což není tak často), ale výsledkem zhlédnutí byla příjemná směsice pocitů, která mě nečekaně zasáhla jako duralový šíp. 8/10

Úkryt (2002)

Hmm. . . sice je fakt, že není možnost si z tohoto filmu něco "odnést", ale přesto mě jeho hutná atmosféra pohltila, a to až do samotného konce. . . Napínavé tak, že jsem sebou chvílema škubala jako při elektrickým šoku, nepočítaje pazvuky vydávané mým chraplákem. No a Jared byl prostě rozkošný. Takže. . . - ano, doporučuju. 8/10

Crash (2004)

Propletenec příběhů zdánlivě spolu nesouvisejících... ovšem v závěru do sebe všechno dokonale zapadá. Emotivně silné, silně emotivní. . . Snímek ukazující fakt, že povaha člověka není černobílá, ale že se vyznačuje různými odstíny šedi, od té nejsvětlejší, bílé jako sníh až po tu tmavou, černou jako temná díra. . . 8/10

Život nebo něco takového (2002)

Bohužel nemůžu dát ani dvě*. . .Abnormálně podprůměrné, plytké a já nevím co všechno. Bohužel tento fakt nezměnila ani božská Angelina, která nevím (vím) proč mě v tomto rádobydojemném a neskutečně kýčovitém snímku neuvěřitelně rozčiluje. 2/10

Shortbus (2006)

Velmi příjemné překvapení... Tento film mi sdělil mnohem víc, než jak si to příště rozdat se svým drahouškem, pojala jsem to jako psychologické drama, které dokáže dojmout a ukazuje partnerské vztahy takové, jaké jsou a předpokládám, že právě TOTO měl film sdělit. Scény se soft péčkem mě někdy rozesmály, jednou znechutily (VIZ začáteční scéna), ale každopádně jsem je brala jako třešničku na už tak vynikajícím dortu, který jsem si náležitě vychutnala. . . 9/10