Zákon touhy (1987)

Musím se přiznat, že jsem čekala víc. S postavami jsem se nedokázala tak ztotožnit jako s postavami např. ve Špatné výchově, více psychologična by určitě neuškodilo. . . 6/10

Život je krásný (1997)

Úžasný, dojemný snímek... film o válce zobrazený "trochu" jinak. . i přes nevěrohodnost situací jsem to hercům, především Robertu Benignimu prostě žrala. . Na jedné straně humorné, až smíchy tečou slzy, které se následně přemění v slzy dojetí a smutku a to se nesčetněkrát opakuje. . . konečná scéna tak náhlá, že člověk nevěřil, zda je to pravda a čekal, že se opět "objeví". Neobjevil. . konec s příchutí hořkosladkou. . . 9/10

RRRrrrr !!! (2004)

Napoprvé jsem se lehce ovíněná plácala smíchy do kolen, napodruhé už mi to tak vtipné nepřišlo, napotřetí už nebude. 3/10

Co žere Gilberta Grapea (1993)

Leo byl ve své roli k sežrání roztomilý. Geniálně zahraný výkon Lea versus Ernieho nesklouzl do trapnosti, což musel být téměř nadlidský úkol. Blahopřeji Leo, máš u mě velké (bez)významné plus. . . 10/10

Bílá masajka (2005)

Po přečtení knihy jsem měla sto chutí odstěhovat se do Barsaloi, tak mě uchvátilo zdejší prostředí, divoká příroda, kultura a to i přes detailně popsané problémy, kterými si musela Carola projít. Film na mě tak silně nepůsobil. Opět se projevilo, že film v mém případě NIKDY nepředčí knihu. . . člověk ve filmu v takové míře nevidí a nevnímá pocity, které se dají snáze popsat na stránkách knih a proto mu dělá větší problémy pochopit jednání jednotlivých postav. Kniha je kniha... a film je film. Přesto dávám čtyři * , jelikož mě tenhle skutečný příběh neskutečně dostal. . . 7/10

Medvěd (1988)

Tento film, poprvé zhlédnutý mnou, jakožto malým dítkem, mě nezklamal ani po letech, kdy jsem měla to štěstí a možnost jej opět vidět. . . tentokrát už jako velké "dítko". Je to dojemné, smutné... navíc skvělé obsazení ;-) a to nejsem žádný velký fanoušek medvědů! 9/10

Hledání Země Nezemě (2004)

Nikdy by mě nenapadlo, že by mohl být i prvoplánový film zároveň taky krásný v tom pravém slova smyslu. Krásný, dojemný, pohádkový. Naprosto mě uchvátil Johnny Depp ve své roli autora známé dětské klasiky, již jsem do této doby neznala a ani se o ni nijak nezajímala. Jeho herecký výkon byl tak přesvědčivý, že si člověk z tohoto snímku mohl něco vzít a pokud chtěl, tak si to i vzal. . . ono přeci stačí jen věřit. . . 10/10

Závada Blair Witch (2000) (TV film) odpad!

Slátanina nad slátaniny. . . A vážení - odpad je málo. 0/10

Jako malé děti (2006)

Tenhle film si mě omotal kolem prstu a to od začátku až do konce. Působivé, neokoukané drama sdělující pocity a myšlenky hlavních hrdinů, tak pravdivé, tak "normální", až Vám berou dech. Zamyšleně hledím a myslím si: Ano... každá mince má dvě strany. . . 10/10

Bídníci (1978) (TV film)

Srdcová záležitost. Spoustu emocí ze mě tento film vytáhl už jen během prvních pár minut. . . Pro mě absolutně nejlépe zfilmovaní Bídníci. . . 10/10