Šílená / Krásný (2001)

Na mě to působilo až moc kýčovitě, na druhou stranu oceňuji nadprůměrné herecké vykony, obzvlášť Jay Hernandez mile překvapil, jinak příběh nemá moc co nabídnout. . . 4/10

V pasti (2005)

Měla jsem dojem, že v pasti se cítil můj drahý, jež se snažil seč mohl odvracet oči od obrazovky při sledování určitých scén tohoto výtečného thrilleru, u kterého do poslední chvilky netušíte, jaký bude konec. Doufám, že ho to moc nepoznamenalo - zasvěcení jistě chápou. . . ;) 10/10

Tanec v temnotách (2000)

Výborný temně barevný film o sebeobětování, samotě a lásce. . . uprostřed toho všeho a všech a přece tak sama si tvořila svůj vlastní svět v podobě hudby, která ji povznášela do světa nadsvěta, temnost odkráčela, pestrost dostala svůj prostor. Ale vždy následoval pád, další bolestenější než ten předchozí, až už nebylo možné prohloubit se níže. Dopadem na samé dno se dostalo jejího přesvědčení a snu. Ano, Trier je vyděrač, ale není to samoúčelné. 9/10

Mechanický pomeranč (1971)

Dvěma slovy nadčasové veledílo, ať už po stránce zvukové, vizuální a v neposlední řadě musím vyzdvihnout brilantní herecké výkony, které mě "strašně" bavilo sledovat. Je to naprosto odlišné od všeho, co jsem doposud viděla, natočené dekadentně uměleckým způsobem, který si získal můj obdiv. . . 10/10

Tři barvy: Modrá (1993)

. . .u žádného jiného filmu mě tak nemrazilo. . . - - - úchvatná hudba, v určitých kontextech děsivě děsivá, nádherně nádherná - - - jsem vysátá, vyprahlá, vyždímaná. . . ale krásně. . . 9/10

Zkažená mládež (2007)

Po celou dobu sledování tohoto filmu ve mě byl velmi tísnivý pocit, který přetrvával i dlouho po skončení závěrečných titulků. . . - - - uzavření sami v sobě, ve své nekonečné samotě, tak nicotní, tak malí - - - narůstající pocity odplaty v momentě překročení pomyslné hranice, tak přirozené, logicky následující, pochopitelné. . . 9/10

Muž, který nebyl (2001)

Za každým rohem na mě čekaly překvapení, které vyvolávaly velké zvraty, s kterými tento film nešetří, ale to mi vůbec nevadilo - naopak. Líbilo se mi vyobrazení toho, jak může zdánlivá "maličká" skutečnost ovlivnit v takové míře spoustu dalších následujících situací, které na sebe vzájemně navazují. Působilo to na mě jako princip kulečníku. Coenovi u mě zabodovali. 9/10

Všichni do jednoho (2007)

Nejsem proti experimentální tvorbě, která tu ještě nebyla, ale tohle na mě působilo značně amatérsky a "nevychytaně". Samotná tématika je mi sympatická, ale to je asi tak všechno. 2/10

Pusinky (2007)

Se šrámy na těle i na duši zjevně vyšli všichni zůčastnění. Musím se přiznat, že mě Pusinky značně překvapily, a to mile. Vztahová vyhrocenost, jistá "syrovost" a obrázek reality - neškodilo by více podobných filmů v ČR. 8/10

Zametač stop (2007)

Odpočinkový Cleaner mi pěkně pročistil hlavu. Nenáročné. Oddychové. 6/10