Sloní muž (1980)

Elephant Man mě přikoval k sedačce a já jen s úžasem hleděla na všechno to krásné i zlé, co se odehrávalo před mýma očima a i na to, se odehrávalo ve mě. Elephant Man mě naprosto dojal. . . 10/10

Chaotická Ana (2007)

Ana pro mě zpodobňuje všemožné aspekty nespoutané duše. 10/10

Hodiny (2002)

Hodiny jsou to, co se mi dnes a denně honí hlavou. . . . 9/10

Automat na lásku (2000)

Začínám přicházet na chuť studeným severským filmům, které jsou ve své podstatě horké v tom pravém slova smyslu. Tenhle mě opět nezklamal. Zajímavý příběh charismatického pana doktora, jakožto člověka, kterému chybí cit a jehož činy ovlivňují všechny, kdo se kolem něj pohybují. Že je to film romantický, se mi ani zdaleka nezdá. Působilo to na mě spíš jako psychologicko - erotické drama. 8/10

Stalker (1979)

... velmi zvláštní. . . vstřebávala jsem atmosféru Stalkera, tak odlišnou od všeho ostatního, co jsem dosud viděla a hledala tajemství v něm ukrytá. Plné otázek a občas i odpovědí. Zhlédnout tohle dílo byl pro mě zajímavý a nevšední zážitek. . . 8/10

Ženy na pokraji nervového zhroucení (1988)

Absurdním humorem prostoupený příběh ženy na pokraji nervového zhroucení mě bavil. Zpočátku pomalé, postupně čím dál víc absurdnější a jaksi. . . . . . . . . . . . . . barevnější :) 8/10

Crash (1996)

Tenhle film pro mě postrádal jakýkoliv děj, příběh, kterého bych se mohla chytit. Úchylárny jako takové můžu hledat v péčku. Ve filmu je uvítám, pokud jsou nahozené v nějakém určitém kontextu. Takhle to na mě působilo jako směsice navzájem spolu souložících bytostí a................. a to je vše. Pro mě osobně velké zklamání - a pokud se mi režisér snažil říct víc, tak jsem ho prostě bohužel neslyšela. 3/10

Láska je láska (2004)

Láska, nevěra(y), láska, chtíč, láska, závislost, láska, neschopnost kontrolovat své činy, láska, příčiny, následky, důsledky. To vše a ještě víc řeší tahle výborná finská chuťovka. . . 8/10

Zlo mezi námi (2003)

Cloumalo to semnou pěkně! Ondskan ve mě vyvolal pomsytychtivé pocity, které mě pronásledovaly hlavně v závěrečné části filmu. Na brutální odplatě bych si v tomto případě smlsla! . . . . . Jenže v tom případě by film nevyzněl tak, jak vyzněl. . . .A to by byla velká škoda. . . . 9/10

Nebezpečná známost (2005)

Výborná psychárna. . . přidejte k tomu "krapet" ujetého erotična, atmosféru, která by se dala krájet, svůdnické představitelky ženských rolí a vyjde Vám koktejl, jehož příchuť budete cítit na jazyku ještě dlouho po závěrečných titulcích, hmmm. . . 9/10