Ant-Man (2015)

Moc by mě zajímalo jak by snímek vyšel zcela pod Wrightovou taktovkou, ale i tak tu máme svěží jízdu která se může beze strachu zařadit mezi své kolegy. Vtipný lupičský filmek který by v první Marvel vlně zářil, ale nyní spadá do lepšího průměru.

Vlk z Wall Street (2013)

Neuvěřitelně přechválený film, kde je jeden vtip ohrávaný stále dokola a přestane být vtipný ještě než jeho první kolo doběhne.

Avengers: Age of Ultron (2015)

Boom efekt prvních avengers nemohl být dostižen ani náhodou, jelikož o prvním díle si mnozí mysleli že není možné ho vůbec realizovat. A tak tento několika milionový akční počin, plný hvězdných tváří a blyštivých efektů, působí jako pouhá vyklusávačka. Jako pohled na jedno z mnoha průměrnějších (ano vím moc dobře co je Ultron zač) dobrodružství a poměrně dost prostoru bylo věnováno pošťouchnutím z různých stran a poukázáním na budoucí počiny. I tak jsem se bavil královsky. Akce, vtipy vše na úrovni jedničky a lépe, postav na konci už trochu přehršel, ale ono se to vytříbí. Doufejme jen že nás Infinity War opět zarazí do křesel, protože upřímně nevím co by dále mohlo.

Focus (2015)

Mám moc rád zlodějské filmy a tenhle patří mezi ty nápaditější. Charisma je zde narozdávání jen je škoda že druhá polovina není tak zajímavá jako první.

V hlavě (2015)

Výborný kousek který si užijí jak malí tak velcí. Co jak co dobrodružství tak nápadů naprosto neskutečné, upřímě bych bral výlety ještě do více hlav a prohlídky různých panelů, ale to chápu by nebylo tak záživné. Až budu mít příležitost pouštím si znovu.

Birdman (2014)

Zpracování výborné, efekt snímku bez střihu je... téměř bezchybný (průlet zábradlím mi stále vrtá hlavou) ale tím jaksi končí pozitiva. Utápění se ve vlastním šílenství zhrzeného umělce bylo lépe zpracované v Černé labuti, samotný příběh byl plochý a předvýdatelný. Jsem rád že jsem ho viděl, ale myslím že oskara měl dostat Whiplash

Přehlídka smrti (2015) (seriál)

Čekal jsem od trochu lehce něco jiného, ale v zasazení kterého se mi dostalo si nelze na nic stěžovat. Příběh tak akorát velký na pozadí instituce tajemné jak hrad v karpatech. Klišé typu "hele velkej zloun jde do akc... ne, ok, už je to zase dobrý" je holt prokletí anime, Ale zážitku to nijakneubližuje. Animace krásná a když přijde na emoce tak opravdu tečou. Silné 4*

Whiplash (2014)

Možná slabší v příběhu, ale emoční vypětí silnější než u kdejaké přestřelky.

Princezna Mononoke (1997)

Poprvé viděno cca ve dvanácti letech, tehdy jsem ještě nevěděl proč dávají tuhle pohádku tak pozdě. I přes to jsem si ji ale dlouho pamatoval, po nedávném znovushlédnutí musím zvýšit skóre na zasloužených 5. Příběh více lidský než kde co hrané, kde činy jednotlivých postav jsou pochopitelné a většinou založeny na dobrých úmyslech (i když ne vždy s ideálními dopady na situaci) kde je nejhorší vlastnost lidská chamtivost a to asi jen u dvou postav. To vše zabaleno do příběhu o tom že život jako vše ostatní na světě musí jednou skončit a jen ten kdo si tento fakt připustí, může žít spokojeně. To vše podtrženo skvělou skvělou postavou Ashitaky a jeho několika ukázet naprosté drsnosti. Pro mě zatím nejlepší Miazaki.

Cesta ven (2014)

Dobrý filmbo problematice o které ví každý aspoň něco, bohužel jen z médií a jen z jedné strany. S tímto pohledem na věc souhlasím ale pro mě osobně neni nic převratného.