Bůh žehnej Americe (2011)

God bless America!!! Nenápadný dáreček pro všechny ne-fanoušky USA a jejího (pop)kulturního zboží. Absurdně vyhrocená, vtipná a krvavá jízda napříč zdegenerovanou Amerikou s překvapivě výbornými dialogy a slušnými akčními scénami. Zcela amorální a zcela pravdivé. Něco podobného jsem toužil vidět už delší dobu.

Borgiové (2011) (seriál)

První série - 65 % : Cosi zkaženého je ve státě vatikánském......ano, je to papež.

System Of A Down: Rock am Ring 2011 (2011) (koncert)

Po několikaleté pauze nesoucí se v duchu velmi kvalitních vedlejších projektů jsou chlapci ze SOAD zpátky a to hned jako headlineři největších světových hudebních festivalů, mezi něž patří právě i německý Rock am Ring. Přestože si ani zde neodpustili několik extravagantností, jejich obvyklý (drsný a sýrový) podiový projev se zmírnil. Serj, zdá se, už nadobro opustil growling a i Daron je méně šílený a prostořeký než dřív. SOAD dospěli :-) :-(

Ranař (2011)

Banda upocených primitivů hrajících primitivní hru. Explicitní násilí. Vulgarismy. Anti-film pro zakomplexované barbary = Moc dobře jsem se bavil.

Screamers (2006)

"Konec konců, kdo si dnes vzpomene na vyhubení Arménů?" Adolf Hitler, 1939. Velice působivý a emotivní dokument (autentické rozhovory s přeživšími) o genocidách 20. století, a to především (tak 90 % stopáže) o genocidě Arménů, jenž na tomto národu spáchali Turci a kterou dodnes systematicky popírají. Coby potomci arménských uprchlíků nás celým dokumentem provází členové kapely System of a Down, kteří (nejen) svou hudbou upozorňují na tento zločin. Přestože hudba SOAD není zrovna jemná, v dokumentu se objevují časté střihy z jejich koncertů, což může některým divákům dosti vadit...a někteří z toho mohou být nadšení. Třeba já. A mimochodem, z legrace jsem se mrknul do dvou, dle mého soudu velmi populárních, učebnic dějepisu a o vyvraždění 3/4 arménského národa jsem v nich nenašel ani zmíňku.

Terapie - Série 1 (2011) (série)

Nejsilnější dojem: Rodenův terapeut, ve srovnání s tím Byrneovým (In Treatment 08), působí jako vyklepaný amatér. A není to dáno (údajně) odlišným přístupem k pacientovi.

Pán prstenů: Společenstvo Prstenu (2001)

Jedna z mála věcí, na kterou se člověk dokáže dívat přes tři hodiny a na konci si přeje, aby to ještě neskončilo. Z knihy toho sice dost chybí, dokonce to má i úplně jinou atmosféru, ale osobně si myslím, že to bude vadit jen radikálním stoupencům Tolkienova díla... pro ostatní milovníky fantasy naprostá povinnost! Za celou trilogii vybírám první díl.

Misfits: Zmetci (2009) (seriál)

1. Série – 80 % : PURE MINDLESS VANDALISM! Neortodoxní, před ničím se nezastavující nářez, který se s tématem super-hrdinů vypořádává po svém. Příběh je sice tuctový, děr v logice požehnaně (ve které super-hrdinské fantasy ale nejsou?) a někomu by mohly vadit tvrdé přechody mezi náladami (od smíchu k depresi), to je ale převáženo řádnou porcí neotřelých režijních nápadů (projevujících se hlavně při práci s hudbou - "That's the baby!"), originálními "hrdiny" a hlavně, hodně drsným humorem. 2. Série – 60 % : Vše, co činilo první sérii jedinečnou, se zde díl od dílu vytrácí. Humoru ubývá, „příběhu“ přibývá a Misfits se tak pomalu, ale jistě transformují z nářezového „sex, drogy a alkohol“ do tuctového super-hrdinského blábolu s vážně míněnou romantikou (fuj kurva!). Takové mrhání potenciálem! Na třetí sérii nenacházím odvahu.

Ženy na cestách (2010) (pořad) odpad!

Jsem hluboce přesvědčen, že autoři tohoto projektu jsou přímými Mengeleho potomky.