Všemocný (2011)

Nápaditá, svižně natočená audio-vizuální laskomina se dobrým Bradley Cooperem. Paradoxní je, že film o pilulce, která vás učiní superchytrými, je plný hloupých scénáristických děr, které z toho dělají POUZE kůůl podívanou na jedno zhltnutí. P.S. Scéna rvačky v metru trhá koule.

Muži, kteří nenávidí ženy (2011)

Knihu jsem nečetl a švédskou verzi neviděl. První hodina a půl se nese v duchu standardně perfektní Fincherovské práce se skvělým materiálem. Film je to hodně drsný a špinavý, plný nechutných lidí, mrazivého násilí a sněhu. Komplikovaný detektivní příběh o rozkrývání tajemství rodinného klanu se mi tuze líbil, Craig se své role zhostil se ctí a Rooney Mara jako podivínská hackerka Lisbeth sahá po oscarovém triumfu, který ji ze srdce přeji. Bohužel, někde ve 3/4 to začalo ztrácet šťávu a posledních 20 minut byl jen setrvačný dojezd. Cítím spíš zklamání a doufám, že o režii dalších dílů se postará někdo jiný. SPOILER: Že přijde Blumkvistovi záchrana v pravou chvíli a vrah blbě uprchne jenom proto, aby následovala efektní naháněcí scéna...to mi k Davidovi F. opravdu moc nesedělo.

Proboha! (2008) odpad!

Opravdu hodně dobrý doku......komedie. Maher si vybírá ty nejbigotnější, nejfanatičtější a tím vlastně i nejzábavnější typy věřících různých náboženství a sekt (hranice mezi jedním a druhým jsou ale v pravdě neznatelné), konfrontuje je s racionalitou a všeobecně si z nich dělá hýždě. Tohle funguje na jedničku. Pokud ovšem chcete brát Religulous jako seriózní dokument, museli byste jej z fleku spláchnout do hlubin hajzlu, neboť o nějaké objektivitě zde nemůže být ani řeči. Tak co měl kurva znamenat ten srdceryvný projev na konci? Sranda, sranda a nakonec doporučení, abychom dali náboženství košem a to na základě dosud zhlédnutého materiálu? Ve vzduchu čuju manipulaci nejtvrdšího kalibru... O náboženství si myslím hodně špatných věcí, ale měřit budu každému stejným metrem. Až se budu chtít pobavit tak, jako se bavím nad Goebbelsovými propagandistickými masterpissy, rád na Religulous mrknu znova. P.S. Ne že by na tom záleželo, ale Maher, při parodování scientologického misionáře v Hyde Parku jejich dogma parafrázoval chybně.

T is for Toilet (2011)

Zákeřný hajzl! Od teď vykonávám potřebu pouze z okna.

50/50 (2011)

Devíza filmu není v dějových zvratech, hlubokým životních moudrech atpč. Jeho síla je v humoru a emocích! Se mnou to cloumalo od začátku do konce, smích střídaly slzy, dialogy jsou inteligentní, chování postav uvěřitelné, Kendrick je strašně sympatická, Rogen hláškuje a Gordon-Levitt hraje. Opravdu vkusné drama (komedie) o boji mladého člověka s rakovinou.

Šéfové na zabití (2011)

Promarněný potenciál? Ale kdepak. Nuda?!? To už vůbec ne! Když pominu maličkost, že ústřední trio amatérských vrahounů není ani náhodou tak zajímavé, jako jejich šéfové, musím konstatovat, že film se mi tuze líbil a při konfrontaci bossové vs. zaměstnanci jsem se dávil smíchy, nemluvě o tom, že v rolích oněch „šéfů na zabití“ uvidíte psychopatického Spaceyho, Farrella s pleškou a (snad poprvé co pamatuji) sexy Anistonovou + geniální roličku si střihl Jamie Foxx. U mě silné čtyři hvězdy!

American Horror Story - Murder House (2011) (série)

První série - 80 % : Pejsek Murphy a kočička Falchuk uvařili dort, po jehož ochutnání si nejsem jistý, je-li to co mám na jazyku bizarní horor, psychologické drama či dokonce černá komedie. Nicméně vím, že mi chutná....

V odborné péči (2008) (seriál)

První série - 90 % : Jedna místnost, terapeut, klient. Společně si povídají a prožívají. Fascinující podívaná. Četl jsem vyjádření jistého odborníka, který se vyslovil ve smyslu, že by seriál klidně mohl sloužit jako součást psycho-terapeutického kurzu. Na piedestal dokonalosti tento kousek vyzdvihují vypiplané dialogy, opravdu skvělí herci a uvěřitelný psychický přerod hlavních hrdinů. Výborný seriál, ale asi ne každého toto téma zaujme...Druhá série - 85 % :

Věc: Počátek (2011)

Osmdesátá léta. Norská antarktidská základna. A v ní Norové. A Američani. A černoši. A ženské. K dokonalosti tomu chyběl ještě nějaký ten indián, asiat, Rom, muslim, žid, katolík, protestant a husita. Od Počátku se všichni chovají jako blbci, virus se přenáší dotykem jen občas a (co čert nechtěl) plamenomet se zasekne v nejhorším. Atmosféra absentuje, za to si v dávkách větších než malé množství můžeme vychutnat pikantní metamorfozy ústředního bubáka, což je paradoxní, protože efekty stojí za gumové hovno. Jedním slovem ZBYTEČNOST.