The Outwaters

• Velká Británie The Outwaters

Čtyři cestovatelé se při kempování v odlehlé části Mohavské pouště setkávají s hrozivými jevy. (JasonCZ)

Astaroth12

Strašne nerád dávam filmu odpad a i keď tato nezáživná sračka si ho určite zaslúži, dám mu aspoň slabú 1*.  Päťdesiat minút sa tu vobec nič nedialo a potom to isté , len tá ďalšia hodina bola ešte aj v úplnej tme a vidieť, len občasnú krv čí počuť stále nejaké vreskoty. Neviem nič o príbehu, obsahovo je prázdny, herecky to komentovať ani nemusím a i keď je to FF projekt, mal by mat už nejakú úroveň, ale réžii chýba  akákoľvek snaha niečím zaujať a tobôž niečím prekvapiť. Ale rozmýšľam, že pri takýchto hovadinkách si nájdem nejakú inú činnosť, budem písať scenáre, určite keď vidím tento skvost, nič tým nepokazím. Byť na to v kine, tak tri dni si búcham hlavu o obrubník, že som za tie peniaze mohol radšej kúpiť cibuľu. ()

Vančura

Prvních 35 minut je extrémně, ale FAKT extrémně nudných/nezáživných (takže i kdyby po tom přišlo už cokoli, tomu filmu bych to neodpustil), načež po této přepálené expozici následuje pár minut, kdy se tam konečně děje něco zneklidňujícího/strašidelného, ale člověk pořád neví, co si o tom myslet, a někdy od 51. minuty (tedy od části filmu označené jako "CARD 3") se to zvrhne v nesnesitelný audiovizuální bordel, kdy jsem na ten film začínal být čím dál víc nasraný, jak na sebe kupí tu hromadu neidentifikovatelných záběrů/zvuků a nechává mě tápat, co vlastně sleduji, aby to nakonec celé vyústilo v směšně nechutný závěr jako facka za to, že to člověk vydržel do konce. Pro found footage horory jsem měl vždy slabost, ale tento mi přišel vyloženě jako nefér tortura na divákovi a naprostá ztráta času. ()

Sludger

Toto dielo je vlastne takým diváckym nepriateľom. Ide proti nemu. Nič mu nevysvetľuje, hádže mu polená pod nohy a všetko znepríjemňuje. Po filme som sa aj ja cítil vygumovaný a zničený ako hrdinovia. Chápem negatívne hodnotenia, film vyložene kope bežného diváka do riti. Dielo trpí prvými štyridsiatimi minútami, kde sa doslova nič neudeje. Musíme počkať kým príde prvá noc (prvé náznaky), no od druhej noci je to čistá temnota balansujúca na hrane scifi a hororu. Mne to pripadalo ako mix Vesmírnej odysei (jej záver) zmiešaný s The Blair Witch Project a okorenený The Thing a gore záverom. Neručím, že sa ti to bude páčiť, skôr nie, ale pre pár vyvolených to bude silný zážitok. ()

ricci.s

Púštny found footage s mnohými kladmi aj zápormi. Prvým problémom je, že trvá ešte o 10 minút dlhšie, ako uvádza IMDB (upravujem stopáž) a minimálne o 30 minút dlhšie, ako by trvať mal. Ďalej, väčšina filmu v druhej polovici, kedy sa už niečo začne diať,  sa odohráva v úplnej tme, a okrem zmätku či zakrvavených ksichtov veľa neuvidíme. Asi z toho nikto nebude múdrejší. Bytosť, ktorá na nich útočí, síce nezreteľne ukážu, ale veľa tu nerozoznáme, to biedne koliesko z baterky je viac než nepostačujúce. Jedna scéna trvá aj 5-10 minút, kedy baterka na niečo staticky mieri, čo je nuda, potom sa to zmení na ďalší zmätok. Podivné zvuky a množstvo svetiel, chápadlá, a zakrvavené postavy vlečúce sa po púšti v úplnej tme... jednoducho horor, ktorý nemá hlavu ani pätu a hrá čisto na znepokojivosť. Chvíľami to dokonca funguje, atmosféra tam je a záver je vynikajúci, ale celkovo ma to viac vyčerpalo ako bavilo. Talent režiséra som možno vycítil, len to celé mohol spracovať znesiteľnejšie. ()

*CARNIFEX*

Drbnuté Topky nezaháľali: "Takú hrôzu ešte nezažili: Ľudia kvôli novému hororu utekajú z kinosál ... Majú z neho nočné mory!". Nuž, bohužiaľ, ako to už chodí, pravda je taká, že okrem posledných desiatich minút, je tento absolútne nezáživný "F.F.", totálnou stratou času. "Seppuka" na úplný záver snaživá, o tom potom, všetko ostatné sú ale sračky, rozťahané do nevedno prečo, sto desiatich minút. Nemá to dej, nemá to príbeh, nemá to rozuzlenie, nemá to postavy, nemá to atmosféru, nedokáže to plnohodnotne vystrašiť. Byť to kraťas, na úrovni 20-25 minút max, človek by bol aspoň sčasti uspokojený. Nuž ale takto .. ()

• Jako součást marketingu byl vytvořen realistický blog na sociální síti Tumblr zvaný „AliveintheDark“. (mikki089)
  • Film sa natáčal v Bridgewater (New Jersey, USA), Los Angeles, Claremont, Death Valley a Mohavskej púšti (Kalifornia, USA). (Arsenal83)