Neměl zrovna šťastné dětství, a tak rád unikal do světa filmu. Sylvester Stallone v tomhle dokumentu vypráví, jak se vypracoval z outsidera v hollywoodskou legendu. (Netflix)

CatcherBlock

Vždycky jsem ho měl radši, než třeba Arnolda.... Sly je prostě sympaťák, lepší herec a celkově mnohem lepší a přínosnější filmový tvůrce a chytřejší člověk, navíc líp vypadá. Sly je pro mě opravdová Akční legenda navždy...... Hezkej, dojemnej dokument, kterej nepřináší nic moc novýho, ale místy mě opravdu dojal ()

elanius

(73/2023) / Dobrý dokument o Slyovi. Jeden z najzaujímavejších hollywoodskych príbehov bez pochýb. Nemal na to face, ani úplný herecký skill, ale napriek tomu to Sylvester dokázal. Film má v pohode stopáž, pokryje to najdôležitejšie čo nás vlastne zaujíma. A je vcelku taký ponurý, depresívny, nemal to v rodinnom živote nikdy ľahké. Ďalší dobrý Netflix. (8/10) ()

Hanys_

První půlka je hodně dobrá. Věnuje se začátkům a trablům před natáčením Rockyho a je přesně taková, jaká by měla být. Jenže pak se zbytek kariéry nutně musí vzít v kvapíkovém tempu a to už dokumentu nesedí. Jo jasně, bavilo mě to, a výtka je vlastně taková, že to mělo mít tak 6 hodinových dílů. Ale jsou tu i nezodpovězené otázky, jako třeba události kolem jeho syna a ani zmínka o jeho manželkách z 80. let. a proč o něm mluvil Quentin. Plus samozřejmě nezmínka o spoustě filmů, ale to jde na vrub tomu krátkému formátu. 7/10 ()

mzss1

[100%] Sylvester Stallone patří z celého filmového světa mezi mou absolutní topku! Je pravda, že podobných oblíbenců mám opravdu hodně, kdysi jsem hltal i Stevena Seagala a podporoval i jeho horší, béčkovější filmy po r. 2002, ale Stallone je prostě jen jeden. Ten člověk dokáže tak skvěle a upřímně sehrát většinu svých rolích … Rocky a Rambo – to jsou jeho 2 ikonické role – filmy, na které se mohu dívat opakovaně a spoustu jiných. I jeho novodobá éra filmů - myslím jeho restart klasik je jako je šestý Rocky nebo čtvrtý Rambo z let 2006 a 2008. Následují Postradatelní apod. No nic, to bych tu psal ještě asi hodně dlouho. Tento dokument mi sedl ještě o ždibec víc jak nedávná Arnoldova třídílná dokumentární série. Sly zde líčí své těžké dětství a mládí, kdy velmi neúspěšně začínal s hereckou kariérou a proslavil ho až první Rocky. No a tak pokračuje dál ve skvělém vyprávění od samotného Sylvestera. Dokument ve mně vyvolal určité emoce a celkově je to hezky odvyprávěné, co víc k tomu dodávat? ()

J.Lajner

To, co Stallone ztrácel na hereckých schopnostech, vždy bohatě doháněl svými fyzickými předpoklady a charismatem. I dokument „Sly“ jej vykresluje jako houževnatého srdcaře, který je však velmi citlivý a dělá chyby. Stallone se rozhodně nestydí. Sonda do jeho fascinující kariéry je hluboká, upřímná a nebojí se dotýkat i palčivých témat. Je to standardní dokument, kde se v proudu času letá do minulosti, současnosti a prostor k vyjádření dostane i značné množství hereckých kolegů, režisérů i rodinných příslušníků. Tyto obligátní dokumentaristické principy, však ozvláštňuje přítomnost hlavního protagonisty. Stallone má cit pro mluvený projev. Je upřímný, sám k sobě kritický a nemá problém posuzovat svou cestu z různých úhlů. Možná i díky tomu mi výsledek přijde více uspokojivý, než v případě rakouského chasníka, který se také dokázal z kupky hnoje dostat na samotnou špičku filmového průmyslu. Sylvester Stallone je mužem, který se ze svazující obruče hereckých stereotypů postupně vymanil a stal se sám sobě nezávislým hrdinou, jež píše scénáře, režíruje filmy a vydává knihy. I když to tak na první pohled nemusí vypadat, skoro každý jeho film byl osobní. Do každého vlil svůj nahromadění hněv, lásku a také slávu, která mu umožnila točit svobodně a bez limitů. Tím se postaral o rozvoj velkoprodukčních blockbusterů a zpopularizoval akční žánr. Krásná, celkem intimní výpověď podtržená svižnou režií Thoma Zimnyho. ()

• Píseň, která zní během závěrečných titulků, je „Come On Up to the House“ nazpívaná americkým písničkářem Tomem Waitsem. (sator)

Časové pásmo bylo změněno