Akční hvězda Arnold Schwarzenegger je tentokrát frustrovaným předměstským šerifem Markem Kaminskim, který doufá, že se bude moci vrátit k FBI. Soukromě se pustí po stopách mafiána Luigi Patrovity, který kontroluje organizovaný zločin a černý trh v Chicagu. Oficiální kruhy nejsou schopny proti mafii nic učinit, ale Mark městu pomůže... (Bontonfilm)

Necrotongue

Scénáristicky hodně slabý akční film. V podstatě by se dalo říct, že druhou hvězdičku snímku zachránil výkon Arnolda Schwarzeneggera. Ano, já vím a nedělám si srandu. Jeho parketou je Terminátor, a několikrát se do své nejlepší role opět dostal. Ty chvíle mě fakt bavily, jinak to byla nuda, nuda, šeď, šeď. ()

dobytek

Akční béčko s Arnoldem v hlavní roli. Děj je poněkud stupidní, ale to vynahrazujou akční scény, kterejch je ve filmu dostatek. Pokud máte náladu na akci, hodně střílení, hodně mrtvol a občas nějakou tu Arnoldovu hlášku, můžu vám film doporučit. Pokud chcete cokoliv jinýho, dejte od toho ruce pryč. Jinak když ve filmu vidim, jak někdo jen tak vykopne z auta vlepený čelní sklo, tak se celej osypu... ()

kingik

Schwarzeneggerovy akční filmy mám rád, ale tenhle je neskutečně nevýrazný. John Irvin je typ režiséra, kterého bych neangažova,l být Schwarzeneggerem, ani v horečkách, a jeho rutinní režijní styl už pohřbil nejeden slibný projekt. Ani zde se žádný obrat k lepšímu nekonal. Akce je špatně natočená, až chaotické pojetí je zde velmi časté a film ale ani v nejmenším v ničem nepřekvapí. Dá se u něj i usnout. Arnie to svým výkonem silně spasil. A pak natočil mnohem lepší akční pochutiny, než tuhle zapáchající rybu. ()

MM_Ramone

Šerif Mark Kaminsky dostane šancu vrátiť sa späť do radov FBI, odkiaľ bol pred pár rokmi prepustený. Musí sa infiltrovať ako tajný agent do nebezpečnej zložineckej organizácie. S touto ponukou súhlasí. Opustí manželku, nafinguje svoju smrť, zmení si meno a odchádza do Chicaga. Tam sa mu podarí stať sa dôležitým členom ochranky vplyvného mafiánskeho bossa. Musí byť však obozretný, pretože sa dostal do spoločnosti chladnokrvných zabijakov. Tento film bol natočený v roku 1986, kedy sa herecká kariera Arnolda Schwarzeneggera rozbiehala na plné obrátky. Avšak tento snímok nebol zrovna tá najsprávnejšia voľba. Je to dosť nudný akčný krimi titul s nie moc podareným scenárom. ** ()

sniper18

Medzi svojimi kultovými filmami Komando a Predátor stihol Arnold Schwarzenegger natočiť aj toto na prvý pohľad nevýrazné béčko, ktoré sa medzi ostatnými pomerne stráca, ale to nie je môj prípad, pre mňa je aj Špinavá dohoda žánrová klasika a jeden z jeho lepších filmov. Zápletka nepôsobí nijak ambiciózne, jednoducho sa len bývalý agent infiltruje do zločineckej organizácie, aby ju zničil, pričom o nejakom výraznejšom tempe sa tu hovoriť nedá a film sa skutočne rozbehne vlastne až v závere, ale aj toto prevedenie mi vyhovuje. Celá úvodná fáza, kedy sa divák zoznámi nielen s hlavným hrdinom, ale aj dôvodmi, prečo sa má do organizácie infiltrovať je veľmi dobrá, potom tempo trochu upadne a film pôsobí až prekvapivo civilne, ale mne sa tu dej aj tak páči, vojna dvoch organizácií, nedôvera k nováčikovi, policajti za chrbtom a podobné bežné prvky tohto typu filmu sú tu podané dobre a navyše sa mi tu páči, že aj keď samotný Schwarzenegger tu má predstavovať relatívne obyčajného agenta, aj tak je sám sebou, vyžaruje z neho rešpekt, neustále je pred všetkými a v akcii nemá súpera, jednoducho pravé akčné osemdesiate roky, aké mám rád. Nesklamú ani postavy, Schwarzenegger je tu po všetkých stránkach výborný, jeho priateľ z FBI je sympaťák, ktorému som ten smútok za stratu syna veril, takže som im prial tú ich spoločnú pomstu a veľmi dobrí záporáci, kde sa nájde viacero výrazných postáv. Veľmi spokojný som aj po stránke akcie, možno jej tu nie je zase až tak moc a napríklad súboje pôsobia dosť neohrabane, toto nikdy nebola Schwarzeneggrova silná stránka, ale tých pár prestreliek je výborných, sú drsné, krvavé a nekompromisné a navyše aj so štýlovou hudbou. A ani automobilová naháňačka vôbec ie je zlá. Najviac sa mi páči samozrejme celé dvojité finále, vystrieľanie štrkoviska a následne mafiánskeho sídla je klasika, na toto sa dá pozerať stále, ale aj úvodná likvidácia agentov sa vydarila. A spomenúť musím aj scénu ozbrojovania, toto sa mi páčilo. Režijne je to možno až moc vážne, tu by som uvítal trochu viac odľahčenejší štýl, ten tu ponúka vlastne len samotný Schwarzenegger, ale inak mi to vyhovovalo a ako som spomínal, akcia je zvládnutá skvelo. A veľkým plusom je aj hudba. Takže vôbec ma neprekvapuje, že sa Špinavá dohoda v Schwarzeneggrovej bohatej filmografii dosť stratila, má podstatne slávnejšie filmy, ale ja ani na takéto poctivé béčka nedám dopustiť a videl som ju už veľakrát. 79% ()

• V jednom rozhovore Schwarzenegger povedal, že toto bol prvý film, v ktorom nosil drahé, moderné šaty. V jeho predošlých filmoch na šatstvo veľa peňazí z rozpočtu nezvýšilo. (m.a.t.o.)
  • Zbraň, ktorú Kaminsky (Schwarzenegger) používa v záverečnej scéne, je Heckler & Koch HK-94, poloautomatická civilná verzia samopalu MP5. (m.a.t.o.)