Reklama

Reklama

The Girl Next Door

  • USA Jack Ketchum's The Girl Next Door (více)
Trailer

Obsahy(1)

Film je natočen dle románu Jacka Ketchumse inspirujícího se případem z roku 1965 o Sylvii Likensové, která byla ve svých šestnácti letech umučena a zavražděna. Jedná se o další filmové zpracování případu, avšak na rozdíl od filmu "AN AMERICAN CRIME" neobsahuje přesná fakta, nýbrž jen jejich útržky.
Mladičká Meg se svou sestrou přijdou při autonehodě o své rodiče a jejich osud je zpečetěn životem u tety Ruth a jejich synů. Zanedlouho je Meg svou tetou a jejími syny nelidsky týrána, šokující je, že k bezcitnému chování se přidávají i děti z okolí. Její sestra, která po autonehodě zůstala částečně nepohyblivá, všemu může jen zoufale přihlížet. Jediným přítelem se stává David, chlapec od vedle. (hunny)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (73)

castor 

všechny recenze uživatele

Obyčejná holka od vedle, která se vinou tragické autonehody dostala i s částečně nepohyblivou sestrou do rodiny tety Ruth. Ta sama vychovává tři úlisné fracky, kteří milerádi přihlížejí bezcitnému chování matky. Ta zdaleka není tou milou paní navenek, svou pozornost zaměří velmi rychle na Meg, kterou dává jako exemplární případ pro své synky. Jenže Meg za prvé nic neprovedla a za druhé útoky nekončí jen fackami. Na zkaženost jedné rodiny navíc přihlíží i děti ze sousedství (dle mého by se to provalilo dřív, ale berme jako fakt, že se tvůrci inspirovali skutečným případem). Zoufalství, bezmoc, lítost, nenávist. Znepokojující vyprávění, kterému by nicméně slušela jistější režie. Generační výpověď zabalenou do potyček dvou znesvářených gangů nám naservíroval Francis Ford Coppola (Ztracenci), milá atmosféra klukovského dobrodružství přišla zase v podání Roba Reinera (Stůj při mně), o pohřbeném dětství i poraněné dospělosti vyprávěl Barry Levinson (Spáči). Látky různými způsoby mapující zaoceánské dospívání minulých dekád. Girl next door se nicméně nejvíc přibližuje American Crime, který rovněž po docela standardním začátku nabízí konfrontaci s bezhlavým násilím. Také jde o umně vygradovaný snímek, který absentuje v zobrazování násilných činů. Explicitní útoky nezaznamenáváme ani tady, stačí však mrazivý pocit z toho, že bezbranné dívce někdo skutečně právě popálil genitálie. Herecky téměř bez chyb!! ()

Flipnic 

všechny recenze uživatele

Překvapivě dobré a šokující!! Navíc dle skutečné události, což se tak i celý film tvářilo ... Je až s podivem, jak jakési "pseudorodiné" drama se po půl hodině začínalo pozvolna měnit v exploitaiotion spočívající v týrání mladičké dívky jakousi "přechytralou" ženskou a partou mladých výrostků v pubertě. Film jde v násilnostech pozvolna dál a dál, zcela nenápadně, ale s jistotou až do nejhorších extrémů ... Přitom všem výborná kamera, vizuální stránka filmu, atmosféra, role matky vedoucí to šílené zlo ... Gore a záběry na mučení nejsou zcela často vidět a zobrazovány, ale jednoznačně to stačí ... přece jen týrání mládeže je ve filmech docela tabu a tenhle film na něm vyloženě stojí, v podstatě clých 60 minut. Ale každopádně to není prostoduchý exploiter hrající na efekt, je to perfektně zahrané, odporné a zarážející drama, o jehož skutečnosti bych tentokrát ani příliš nepochyboval ... ()

Reklama

eraserhead666 

všechny recenze uživatele

Dětské retro příběhy z padesátých let mi vždycky tak trochu evokují Kingovo To. Tohle je zajímavější ještě tím, že mě bavila představa tohohle jako letmé alternativy kingových dětí z osmapadesátého roku. Ne tak roztomilí, ne tak slušňáčtí, ne tak kladní. Je známo, že autor předlohy Jack Ketchum se skutečných událostí zrovna moc nedržel, prostě jen příběh adaptoval do svého klasického horrorově realistického mustru o lidech a bolesti, kterou si navzájem způsobují. Je velká škoda, že čeští nakladatelé Ketchumovy romány ignorují (čest té jedné výtečné výjimce) a tak se s jeho dílem můžeme setkávat jen prostřednictvím filmu, který ale pravděpodobně dost ubírá na Ketchumově syrovosti. Což je možná případ i tohohle, přišlo mi to obecně slabší, než jsem čekal. I když Tetička Ruth je výborná. ()

PetrPan 

všechny recenze uživatele

Nejprve se omlouvám jemnějším sporadickým čtenářům mých komentářů, ale použiju několik nehezkých a jadrných vulgarismů, ale pojďme na to..Představitelka hlavní záporné role ji hrála natolik dobře, že jsem jí byl naprosto zhnusený a nejprve jsem jí v duchu nazýval krávou , ale to bylo málo a velmi rychle jsem se v mysli přesunul přes svině a hnusný starý děvky k obligátnímu názvu dámského přirození na čtyři, někdy na pět a už jsem u ní zůstal... po 30 min jsem se tedy vrátil k filmu a.... Poměrně fádní film s hnusným tématem a tou hlavní záporačkou a vcelku drsným finále ( nikoliv naturalistickým) pomalu končil a mně v hlavě zůstala jediná myšlenka..proč má piča proboha ten pejorativní nádech ? ()

Ten Druhy 

všechny recenze uživatele

Girl Next Door spracováva rovnaký námet ako American Crime, čo prirodzene zvádza k porovnávaniu. Wilsonov film pritvrdzuje, ale aj tak zaostáva. Nie je natoľko smutný a emotívny, ani postavy nie sú natoľko typovo, či dokonca vekovo (Meg) podobné skutočným aktérom zločinu. To považujem za základ autenticity a presvedčivosti, nie za kritérium hodnotenia... Bolo to tak trochu samoúčelné, bez etického odkazu. ()

Galerie (6)

Reklama

Reklama