Terminátor: Příběh Sáry Connorové

• USA Terminator: The Sarah Connor Chronicles (více)
USA, (2008–2009), 22 h 50 min (Minutáž: 41–53 min)

Tvůrci:

Josh Friedman

Hudba:

Bear McCreary

Lena Headey, Thomas Dekker, Summer Glau, Richard T. Jones, Edoardo Ballerini, Tony Amendola, Lee Thompson Young, Brian Bloom, Brian Austin Green (více)

Série(2) / Epizody(31)

Píše sa rok 1999. Sarah Connorová (Lena Headey) a jej syn John (Thomas Dekker) sa po tom, čo zničili jednu z najvýznamnejších vývojárskych firiem v krajine a odvrátili tak hroziaci Deň zúčtovania, pod falošnými menami zúfalo pokúšajú viesť úplne obyčajný život – čo však vôbec nie je ľahké, keď máte za chrbtom vládnych agentov, ktorí vás považujú za psychopatických teroristov! A tiež... Ďalšie vraždiace stroje z budúcnosti! Napriek tomu, že sa nikdy nezdržia dlho na jednom mieste, predsa len sa terminátorovi T-888 menom Cromartie (Garret Dillahunt) podarí vystopovať Johna a pokúsi sa ho zabiť priamo v jeho novej škole! Ibaže sa ukáže, že Johnova pôvabná spolužiačka Cameron Phillipsová (Summer Glau) je v skutočnosti taktiež terminátor – a jej úlohou je Johna chrániť! Spolu sa im podarí nebezpečnému T-888 ujsť. O niečo neskôr sa aj so Sarah zabarikádujú v bankovom trezore, odkiaľ sa im podarí ujsť použitím časostroja... Po dramatickom skoku do roku 2007 sa všetci traja, spolu s Johnovým strýkom Derekom Reesom (Brian Austin Green), ktorý sa k nim zakrátko pripojí z budúcnosti, pokúšajú zabrániť vzmáhajúcej sa počítačovej sieti Skynet v ovládnutí všetkých strojov a v prevzatí moci nad svetom, ako ho poznáme a opäť raz odvrátiť nemilosrdne sa blížiaci Deň zúčtovania, ktorý má podľa Cameron nastať v roku 2011... Nanešťastie však znovuobjavenie sa Sarah a Johna v roku 2007 neušlo nielen bystrému agentovi FBI Jamesovi Ellisonovi (Richard T. Jones) a Sarahinmu bývalému snúbencovi Charleymu Dixonovi (Dean Winters), ale i vražednému Cromartiemu, ktorý sa opäť vydal v ich stopách... (oficiální text distributora)

oLí odpad!

1/10 Jak si tenhle seriál mohl dovolit nosit v názvu písmenka "á-t-e-r-o-i-m", ze kterých je složen název dvou kultovních filmů ? Navíc ve stejným pořadí ? Tomu říkám drzost. Cápek v kravatě s tučným kontem na účtu, kterej za tím vším stojí, by zasloužil slyšet "hastala vista, baby". ()

spaceboyCZ

Pilotni dil by mel divaka k serialu pritahnout...zel se to nejak nepovedlo a pilot je ze zatim trech dilu tim nejhorsim. Nicmene, hura pro fanouska a divaka, druhy dil je mnohem lepsi a treti graduje jeste vys a ja pevne verim, ze dalsi a dalsi dily se jiz nenechaji zahanbit (vzhledem k malemu rozpoctu se filmari fakt snazi). Lena Headey ma svuj styl, nelze ji srovnavat s Lindou Hamilton, ta uz mela tvrdy a nekompromisni vyraz ve tvari, kdezto Lena dokaze byt jak tvrda, tak i velmi nezna a citliva... Summer Glau jako Terminator-ochranar, prekvapila a herecky vykon je rovnez vyrovnany, nektere hlasky s kamennym vyrazem ve tvari jsou uzasne, vtipne... Thomas Dekker jako John rovnez divaka neurazi, lec uz neni tak vyrazny, jako vyse zminene herecky. Uz se tesim na dalsi dil, zatim davam 4*, protoze verim, ze si tento trend serial jeste nekolik dilu udrzi (pokud ne, zkrouhnu na 3*), nicmene ti, kteri tady dali jednu * by meli sve hodnoceni prehodnotit!!! 4. dil nezklamal a pokracuje v nastavenem tempu predchozich, tenhle serial se mi vazne zacina zamlouvat! 5. dil ***, 6. dil naprosta bomba *****. ()

ScarPoul

Padol mi kameň zo srdca. Doslova a do písmena. Keď som si totiž kúpil prvú sériu a až potom som si prečítal názory iných mal som sto chutí trieskať si hlavou o stenu, že som úplne zbytočne utratil 20 eur. Lenže ako vravím padol mi kameň zo srdca. Seriál vôbec nie je zlý. Dokonca by som povedal, že aj napriek tomu že sa to nezaobíde bez toho typického škatuľkovania z filmami, má predsa len seriál pár vecí , ktoré sú omnoho lepšie ako vo filmoch. Prvá a zásadná sú postavy. Všetky až na Lena Headey, pretože ja naozaj nemám rád ak sa ženská hrdinka snaží hrať na city, je každá postava krásne vykreslená. Z každým dielom je vám počínanie postáv bližšie a bližšie a akosi si na ne časom zvyknete. Veľká chvála patrí Thomasovi Dekkerovi ktorému som Johna Connora veril viacej ako Stahlovi v treťom filme. Terminátor z nádhernou tvárou Summer Glau je smrtiaci ale jej snaha zapadnúť a zvláštny vzťah medzi ňou a Connorom, ma núti rozmýšľať ako sa to asi vyvinie a preto sa veľmi teším na ďalšiu sériu. Ostatných ani nemusím spomínať, či už sa jedná o epizódne úlohy, alebo tie hlavné, sú vykreslené uveriteľne, v pútavom prostredí, a hlavne dej má spád a pár naozaj dobrých akčných scén. Veľmi sa mi páčil posledný diel, pretože pri vraždení pustiť Johnnyho Casha je zážitok aký sa málokedy vidí. Veľmi sa mi to páčilo. Takto hodnotím prvú sériu na 80% a jediné čo ma mrzí je že existuje aj veľmi hlupučká trojka. A neveril som tomu ale Arnie mi tu ale vôbec nechýba. 2. séria - 80% ()

T2

_Terminator: The Sarah Connor Chronicles - 1.sezóna ▐ Tržby za predaj DVD v USA $1,889,695 //počet predaných kusov 99,510 ║ _Terminator: The Sarah Connor Chronicles: 2.sezóna ▐ Tržby za predaj DVD v USA $4,607,780 //počet predaných kusov 125,192║ __Toto je ako zlý a absolútne zbytočný vtip. Točené bez inšpirácie, bez nápadu a čo nám je podané sme už videli v kino filmoch v omnoho, omnoho lepšom prevedení, toto keď tak len môže kaziť povesť samotnému kultu Terminátora, samozrejme pokiaľ toto berie vôbec niekto vážne, vykonštruovaný príbeh je tak planý až hrôza. Jediné čo stojí ako tak za pozornosť je Lena Headey, terminátori skôr pôsobia dojmom smiešnym než vážnym. /20%/ /hodnotené po prvých 2.dieloch/ ()

Hal_Moore

Samozřejmě Terminator: Sarah Connor Chronicles svým celovečerním bratříčkům nemůže konkurovat, avšak jen proto jej zavrhovat nehodlám. První série se pomalu a upřímně řečeno špatně rozjížděla (do 4. epizody), poté by se již dalo říci, že má seriál co nabídnout. Rádoby hlavní postava (Sarah Connor) je však snad jeho nejslabším článkem, což však napravují představitelé ostatních rolí (zejména Summer Glau je prostě k nakousnutí), v momentě kdy se na scéně objeví Derek Reese v podání bývalé hvězdičky Beverly Hills Brian Austin Greena je na co se koukat a dá se hovořit o něčem jako je spád. Tahle role mu sedla mnohem více než role studentíka. Terminator: Sarah Connor Chronicles je něčím podobným, jako je nový Knight Rider. Technická stylizace, kamerové filtry, všechno snažící se vypadat "cool". Ale něco tomu schází, něco, co by tyto dva seriály (o Knight Riderovi mluvím s nadhledem, byl odvysílán teprve pilot) zařadilo mezi ostatní úspěšné projekty dneška. Snad producenti schválí druhou sezonu aby tvůrci konečně ukázali, že na to mají. ()

• V seriálu je vidět, že k vyjmutí či vložení čipu do kyborga, musíme použít nůž a kleště. Čip zatlačit  dovnitř a mírně pootočit. Jenže ve scéně, když se chystá John (Thomas Dekker) vložit čip do Cameron (Summer Glau), tak to udělá během vteřiny, a bez nářadí. (OndrejKW)
  • Terminátorka Summer Glau je ve skutečnosti o šest let starší než Thomas Dekker, který hraje jejího "vrstevníka" Johna Connora. Summer je také pouze o osm let mladší než Lena Headey, která hraje Sarah Connorovou, a v seriálu před nezasvěcenými předstírá, že je matka terminátorky Summer Glau. (Toshio)
  • FBI agent Ellison je pojmenován podle Harlana Ellisona, autora sci-fi, jehož práce inspirovala filmy o Terminátorech. (c.tucker)

Terminátor bez krve

Terminátor bez krve

09.05.2008

Přestože do obsazení Terminator 4 (tak momentálně zní oficiální název) přibyla kočka z Cesty bojovníka Moon Bloodgood (na nás nekoukejte, my ji na indiánské matrice nezapisovali), pokračování sci-fi… (více)