Architekta bývajúceho v rozľahlom dome práve opúšťa priateľka a ostáva sám. V jeden večer na jeho dvere zaklope neznámy muž, ktorý si potrebuje zavolať. Dopraje mu chvíľku súkromia, no keď sa vráti, muža nevie nájsť a čo je podozrivejšie, nevidel ho ani odchádzať.
Časom dostáva pocit, že v dome sa okrem neho nachádza aj niekto iný... (petero)

forsythia

Hm, tak tohle mohl být geniální film, ale bohužel nebyl. Já už si asi začnu dělat čárky. Námět, který má neuvěřitelný potenciál, mohl z toho být opravdu hodně dobrý příběh, ale to zklamání, když děj začne sklouzávat k průměrnosti a místy až k podprůměrnosti. A samotný závěr, to byla lehce nahnilá třešnička, která už zdobila nejeden dort. Ach jo. ()

Aljak

Akosi to u mňa zaostalo za očakávaním, a nieže len trošku, ale poriadne. Prvá polovica filmu bola až neuveriteľne monotónna, avšak to som sa snažil brať ako nevyhnutnosť pre to, aby sa to potom rozbehlo naplno a napokon to dá všetko dôsledný zmysel. Druhá polovička síce začala sľubne a konečne mi to začalo dávať zmysel, avšak ten koniec je opäť dosť problematický, vlastne popravde - ani som ho nepochopil. Nejako mi v závere prekážali tie prvky hororov, až som sa bál, čo z kade vlastne vyskočí. Ale ako celok ma tento film vôbec neupútal, a to som čakal asi až príliš :( ()

akisha

Může obsahovat SPOILERY. Nepochopila jsem. Když se v první půlce hraje na napětí a skrytou osobu v domě, tak bylo všechno OK. Pak celkem slušný vyvrcholení honu na vetřelce, ale najednou je hrdina v jiným domě u nějaký ženský, chvíli se skrejvá a pak se tam regulerně zabydlí furt bez vědomí majitelky, a to mi přišlo tak směšný, že se veškerý napětí úplně vytratilo. Navíc je hlavní hrdina děsnej bimbas, absolutně jsem nepobírala jeho chování, a to jsem myslela, že měl bejt normální. Film se zvrhne v jakejsi příběh o stalkerovi a rozuzlení navíc popírá tu jedinou zajímavou a strašidelnou část. No do žánru bych šoupla ještě komedie a psychologický a ukázkovej salát je na světě. Bohužel není pro běžnýho diváka moc stravitelnej. ()

gumli

Ak by ste chceli niekomu vysvetliť,čo ste práve videli,je nemožné.To sa nedá vysvetliť.Je to jeden z tých ťažko pochopiteľných filmov.Takmer nikdy nie je jasné čo sa v skutočnosti deje.Sú to preludy,alebo je to skutočnosť? Alebo z každého niečo?Je Felix šialený,alebo je naozaj v tom dome votrelec?Atmosféra filmu je veľmi tiesnivá.Takmer presne v polovici filmu sa ale všetko zvrtne,film síce ide ďalej jedným smerom,ale mätie oveľa viac.Film necháva viac otázok ako odpovedí.Je votrelcom cudzinec,ktorý si na začiatku filmu zatelefonoval z Felixovho domu a nebadane zmizol?Lebo odvtedy sa začali stresujúce udalosti.Keď že Felix nepočuje,že cudzinec za sebou zavrel dvere,myslí si že zostal v dome.Treba to pozrieť ešte ráz.Takže niekedy je lepšie mať malý domček ako obrovský dom.Lebo nikdy nebudete vedieť kto ešte s vami býva.Je to aj thriller,aj dráma a aj horror.Všetko dokopy.Možno by si zaslúžil aj za 5 a nie za 4. ()

PetrPan

Zvláštní film, na jedné straně zcela debilní hlavní hrdina, na straně druhé vynikající atmosféra strachu v první půli avšak bez jakékoliv pointy či vysvětlení, pak v druhé půli "shocking" změna dějové linie a z oběti se nám vyklube něco zcela jiného, ale opět bez nějaké logičtější příčiny, opravdu to chování hlavního hrdiny bylo hodně off topic, ale nejvíc mi asi vadil samotný závěr, i když jsem tu fádní koncovku čekal, tak jsem tajně doufal v něco jiného a ono ne :( Po shlédnutí jsem i přes ty lapsy chtěl jít na 4 hvězdy, zejména za tu atmosféru první půle, ale nakonec to neudělám, ona ta debilita byla opravdu dost zjevná. ()