Dívka, která si hrála s ohněm

• Švédsko Flickan som lekte med elden (více)

Filmové zpracování druhého dílu slavné knižní trilogie Stiega Larssona.  Novinář spolupracující s časopisem Milénium a jeho partnerka jsou zavražděni krátce před publikováním materiálu o dětské prostituci, korupci a obchodu s bílým masem. Na zbrani nalezené na místě činu se najdou otisky Lisbeth Salanderové (Noomi Rapace), která se po roce stráveném v zahraničí vrátila zpět do Švédska, aby svému poručníkovi připomněla jejich starou dohodu. Její poručník je ale brzy nalezen mrtvý a Lisbeth je i v tomto případě podezřelou číslo jedna. Policie po Lisbeth zahajuje celostátní pátrání, podporované mediální kampaní, ve které se vytahují na světlo skandální informace o její potenciální nebezpečnosti a problematické minulosti. Novinář Mikael Blomkvist (Michael Nyqvist) je ale přesvědčen o její nevině... (oficiální text distributora)

Psycho.R

Velmi, velmi strmej pád kvality příběhu od první části. Čekal jsem, překvapení a postupný odkrývání indicií, nekonalo se. ()

Likan7

Oproti jedničce kvalitativní sešup. Zápletka už není tak zajímavá a šokující, jednotlivé scény a ani atmosféra nejsou tak silné a mrazivé. Při sledování prvního dílu jsem neměl žádný problém se ve filmu orientovat, tady jsem ale často nevěděl o čem to vlastně je, protože mi přijde, že to příběh skoro nemá. Snad bude závěr lepší než prostřední část. ()

mira.l

Hele woe, krtek!! ...ne, ty woe, to neni krtek, to se jenom Lisbeth hrabe z nory!!! No, já myslím, že ty maximálně tři * tomu budou slušet tak nějak akorát. Je to podívaná zrhuba stejná jako předchozí. Vyloženě neurazí, ale podruhé to opravdu vidět nepotřebuju. Fakt by mě zajímalo, jak se z toho hrobu dokázala vyhrabat, aniž se udusila. A taky by mě zajmalo, kam zmizel ten árijskej blonďášššek, poté, co ho krtek, e-e, teda Lisbeth na pokraji exitu asi čtyřikrát třesoucí se rukou netrefila. ()

Inozuka

V knížce to fungovalo dobře, ale ve filmu jsem si po obrácení pozornosti k Lisbeth kolikrát říkal, že postava Blomkvista se proměnila v pěkného kokota. A to v podstatě určuje i jaký tenhle film je ... tzn.děj kolem Lisbeth / Noomi Rapace funguje skvěle a dává filmu dost koule, Blomkvist / Nyqvist to zase táhne dolu směrem k nezáživné nudě. Dohromady se to naštěstí jakžtakž vyruší, ale ve srovnání s prvním filmem je to krapet úpadek ... ()

Hellknight12

Skvelé pokračovanie, ktorému nemám čo vytknúť. Herecký je to stále dobre . Charaktery postáv sa naďalej rozvíjajú. Vyvyja sa aj príbeh našej hlavnej postavy. V tomto pokračovaní je niekoľko zaujímavých informácií. Celkové hodnotenie za mňa je 95%. ()

Anomiska

Slabšie ako jednotka, hlavne v niektorých nevysvetliteľných ťahoch Lisbeth. Každopádne ma aspoň potešilo, že hoci sa prehrabala z hrobu, nestála na nohách a nezdolala Ronalda! To zrejme môžeme očakávať v americkej verzii ;) Ale príjemné pozeranie. ()

coinneach

Severská sága pokračuje a divák je více obeznámen s hlavní hrdinkou celé trilogie, životem zkroušenou, Lisbeth. Dvojka se ubírá značně jiným směrem než díl první, který sázel na tajemno až mystično, ze kterého koukala zajímavá pointa. Dívka, která si hrála s ohněm tuto oblast opouští a vrhá se do osidel akce, vhodné poznamenat, že akce dobré a vzhledem k ostatním žánrově blízkým filmům dokonce proklatě dobré, protože i na tomto poli dokáže zaujmout a poutat naši pozornost po celou stopáž filmu. V této výhodě pokračování jednoho z nejlepších krimi thrillerů posledních let se však sami tvůrci chytli do pasti a oku diváka tak neunikne mnoho logických lapsů či spíše nevysvětlených důvodů konání postav. Diváka zhýčkaného troufalou pointou v závěru Mužů, kteří nenávidí ženy, může zklamat také poněkud do ztracena rozbředlý konec. I přes všechny tyto nedokonalosti mluvíme o stále silně nadprůměrné žánrovce, která věstí báječné ukončení celé trilogie. 70 % ()

113kw

Protože jsem nejdříve četla knižní předlohu, bohužel se u mě projevil efekt zklamání. Knize se film ani nepřiblíží, o vyrovnání se nemůže být ani řeči. ()

Ogrb

Nedá se říct přímo zprasená, ale rozhodně solidně podělaná adaptace výborný knížky. První díl byl zadaptovanej dá se říct skvěle, ale todle těžce doplácí na příliš krátkou stopáž, dyť to celý má jenom něco přes dvě hoďky, do takový doby prostě 600 stránek, který jsou navíc celý narvaný dějem, nenacpete.Dvě jsou možná jenom subjektivní, ale tohle se prostě faktr nepovedlo. 5/10 ()

RajCZitko

Mno...Co k tomuto filmu řict. !!!! Předem chci všechny diváky upozornit, že původní znění není v angličtině - Speciálně pro diváky jako já, kteří z toho jsou trošku vedle a nemůžou si zvyknout na tu hatlamatilku co vydávají za jazyk a jdou k tomu titulky, které si mohl někdo téměř vytáhnout ze zadku a ztrácí to tak šmrnc!!!!! Po prvních 120 minut se díváte na průměrný thriller se špetkou násilí, nahoty zabíjení, vydírání atd. Co vás dostane ale do kolen a také hodnocení tohoto filmu do nížin je posledních 15 minut, které jsou opravdu hooodně nadsazené (hovořím například o nesmrtelnosti hlavních hrdinů(6x střelena a pohřbena zaživa, ona se vyhrabe a je v cajku)(má v hlavě a v koleně sekeru, přežije)...Toť asi můj celkový dojem. Kdybych na tom nebyl v kině, tak si to moji pozornost určitě tak dlouho neudrží. ()

dydl1

Trochu jiné než první díl, ale v žádném případě ne zavrhnuté.Je to trilogie,takže nemůžeme brát každý díl zvlášť,ale spojit je v celek.To že to někoho nenadchlo,bude asi v tom,že hlavní hrdinka už není tak tajemná,ale že se odkrývá její minulost,její život,což diváka nedrží při sledování tak připnutého,ale pořád jsou ve filmu otazníky,které nám odkryje až poslední díl.Hurá na něj.Já jsem spokojen. ()

Murdock

Oproti první části tak trochu nuda a šeď. Pořád si to ještě drží určitej žánrovej nadstandard, ale tentokrát probleskne opravdu jen jednou za čas. Oba zaporáci jsou spíš směšný než děsivý a chvílema to bohužel působí komicky. Bejt to nějaká komiksárna tak ani neceknu, ale tady mi ten blonďatej obr přišel jako úplně zbytečná postava. V podstatě to bylo na úrovni kdejaký solidnější kriminálky, kterou je možný shlídnout večer od osmi a na alespoň průměrný hodnocení to u mě dosahuje díky Noomi Rapace. ()

Looka

75% o něco horší než předchozí díl. Hlavně už se nejedná o klasickou detektivku, ale spíše přívěšek s dovysvětlením osudu Lisbeth. ()

Lilien

no knižnú predlohu som nečítal čo je škoda, pretože osudy hrdinov ma veľmi zaujímajú. Oproti jednotke slabšie, trochu som sa strácal v deji, no stále zaujímavé, napínavé a zo šokujúcim odhalením. ()

sunfreedom

Tento díl mi nesedl jako první, ale i tak je super. Kdybych si měl vzít analogii úplně odjinud, tak asi jako musela vzniknout druhá episoda Star Wars, aby mohla být pak ta třetí, tak zkrátka musel být druhý díl Millennia, aby pak mohl být ten třetí. Oceňuji ale, že kniha i film jsou krátké, svižné a moc to nepřehánějí a směřují vše k závěrečnému finále. ()

Worthington, Hopkins a únos pivního magnáta

Worthington, Hopkins a únos pivního magnáta

13.10.2013

David Fincher: Oheň nebo voda?

David Fincher: Oheň nebo voda?

18.02.2013