Epizody(6)

Dříve než svého prvního soupeře přemohl Spartakus, prošlo branami arény mnoho jiných gladiátorů. Spartakus: Bohové arény vypráví příběh Gannica, jednoho z prvních šampiónů Batiatusovi gladiátorské školy, z kruté doby před příchodem Spartaka, kdy pro čestnost nebylo v aréně místo.
Batiatusova gladiátorská škola je na vzestupu a užívá si slávy svého nechvalně proslulého šampiona Gannica, jehož umění bojovat s mečem se vyrovná jen jeho záliba ve vínu a ženách. Nastala příhodná situace, na kterou čekal mladý Batiatus - konečně dokáže svrhnout nadvládu svého otce a převzít kontrolu nad školou. Je připraven zradit kohokoli, jen aby jeho gladiátoři byli ti nejžádanější. Po boku mu stojí loajální, vypočítavá manželka Lucretia, která navíc neváhá využít bezostyšnost svůdné přítelkyně Gaiy kdykoliv se to hodí. Společně se nezastaví před ničím, aby oklamali davy, upevnili svou moc a získali co největší bohatství. (oficiální text distributora)

morlumak

Mnohem vyrovnanější než Blood and Sand, všechny díly mají stejnou kvalitu a odpadla nesypatická postava Spartaca. Mnohem víc se tady hraje na dialogy a intriky, což mi vůbec nevadí. Soubojů bylo sice míň, ale osobně mi přišly lepší, hlavně boj v aréně v posledním díle byl parádní. ()

Epco

Skoro to iste ako jeho predchodca a predsa ine je to to pokračovanie. Ako bol na tom Hose of Batiatus, ako sa Crixus sa tal šampionom? A mnoho iných otázok je tu zodpovedaných. Ano je tu menej subojov, menej krvy a nahoty ale za to viac intrig a trosku iný prístup. A hlavne sa na scenu vratili pre mna najzaujímavejšie postavy a to samotny Batiatus a jeho žena. Som velmi zvedavy ako sa vysporiada nová regulerna seria tohoto serialu s ich absenciou, zmenou hlavneho hrdinu a odstranením napätia Spartacus vs. Crixus. ()

james11

I když v téhle sérii Spartakus vůbec nevystupuje (a musím říct, že jsem si to bez něj neuměl nejdřív představit), seriál má pořád co nabídnout. Děj, všechny různé zápletky a intriky ukazují alespoň část histore doma Batiatha. Gannicus ukázal svoji "cool" stránku a těch 6 dílů mi stačilo na to, aby mě mrzelo, že nakonec musí odejít... ()

e-pilot

Natočeno později, ale s dějem předcházejících událostí. Další čistě komerční hříčka, která už tak dobře nefunguje, jak tomu bylo u "Krve a písku". Těch svlékacích scén, krve a násilí je prostě víc, než se zdá být snesitelné. ()

teseth

Myslím, že tato minisérie byla perfektně využita k vykreslení postav, které dále pokračují v hlavní dějové lince. Hlavně pletichy a intriky rodu Batiátů. Místy mi dokonce připadlo, že v minisérii se pletichaří daleko více než v hlavní sérii. Vývoj Crixa a Ashura je dobře vygradován a vykreslen. V nahotě a sexu se oproti spartakovi hodně přitvrdilo a ukázalo jak se ze "spořádané" římanky stane opravdová "svině". Rozhodně doporučuji ale nejlépe je to skouknout v jednom kuse. ()

montel

Gladiátor Gannicus (Dustin Clare) je šampiónem v domě lanisty Batiata (John Hannah) a jeho manželky Lucretie (Lucy Lawless). Oba dva touží po slávě, penězích a po moci. Dosáhnout toho mohou pouze pokud se dostanou na hry do zcela nové arény. To ovšem nebude tak jednoduché, protože Batiatus má zvnětlivou povahu. Pomoci mu může zcela nový otrok Crixus (Manu Bennett), který se jeví jako dobrý bojovník ale také přítelkyně Lucretie, krásná Gaia (Jaime Murray)...Druhá série je prequel. Tvůrci to zvládli na výbornou. Uvidíme ještě více krve, sexu a násilí. Děj nám ukáže, jak to vše bylo předtím než do domu Batiata vstoupil Spartakus. HBO kraluje!!! 75% ()

joslin246

Opravdu unikátní podívaná. Po dlouhé době opět vydařený seriál, který mě přikoval k posteli. Spartakus sice trochu moc zasmušilý a hloubavý, ale jinak se vypořádal se svými problémy ručně a stručně. Doporučuji. ()

Drky

Tahle šestidílná série byla snad ještě lepší než krev a písek. Pohled do minulosti na to co se odehrálo ještě dříve než se na scéně objevil náš Spartacus. Svalnatí a krásní chlapi, krásné nahé těla žen, nechutné i chutné záběry, podlí a intrikující Římané, láska, beznaděj a boj! Hodnocení 5* a 100% nemůžu jinak. ()

veere

Starší bratříček předchozího Spartaka Krev a písek, který se vyvaroval příšerných počátečních dílů a hezky odsípá. I přesto že víme "a jak to bylo dál" nové intriky potěší a překvapí a vše zalito klasickými cákanci digitální krve. Ve všech ohledech mnohem lepší, sice chybí nadupané finále, ale celkově všechny díly jsou konstantní a výborné, což o předchozí sérii říct nelze. ()

BeaVV

Trošičku slabšie ako Krev a písek, ale aj tu je ladka velmi vysoko. Postava Gannica je užasná aj milostná zápletka a posledná čast predčila moje očakávania. Super "nařez". ()

jarmil8

S ohledem na předchozí sérii jsem nečekal nic jiného než béčkovou podívanou, která se nemůže rovnat seriálům kvalitním formou i obsahem ("Řím"). Zklamání se tedy nekonalo, spíš pobavení nad těmi až nepřirozenými shakesperovsky laděnými dialogy uprostřed soft porna (možná za to může český dabing). Ačkoliv názvy jednotlivých dílů slibují mnohé, jsou to jen silná slova a děj je spíše monotónní, atrakce se brzy okoukají, závěrečný boj v aréně už je čirá nuda. ()

FAxPR

studiová antika, hodně cgi, špinaví lidé, bitky a la 300, chlapácké proslovy, močení na veřejnosti, spoustu sick erotiky (1gangbang v maskách, eyes wide shut wannabe), močení na lidi, ne úplně hetero účesy, 1 hezká herečka (Jaime Murray, epic tits), spoustu nesympatickejch herců, xena, spoustu hrozně moc svalnatejch herců, děj se nikam neposouvá, hodně cgi krve, fakt vysokej černoch v pruhovanejch kalhotech, tlustej t.morrison, závěr nepotěší. ()

ScoRPy

Ve středověku byla aréna královská zábava, taková jako je pro mě tenhle seriál. Seriál sem shlédl prakticky na jeden zátah a žádný díl mi nepřišel nudný, pravda že u nějakých bylo vidět určité nastavování, ale ne nijak zásadní. Trošku mě zamrzelo že soubojů v aréně si moc neužijeme, ale poslední díl a boj v primu to vynahradí. Další věc, která je to trefně ztvárněna je korupce. Skvělý prequel ke Spartakovi : Krev a písek. ()

Mort09

Prequel ke Spartakovi (blood and sand), který se nad očekávání povedl, i přesto, že byl točen jen jako výplň mezi sériemi. Oproti „hlavnímu“ seriálu je zde slabší dějová linka, která je nahrazena ještě větším množstvím sexu a násilí než v první sérii, což je vidět hlavně v 4 a 5 dílu, které jsou hodně nadstavované. Naopak velkým plusem proti Blood and sand, jsou nové postavy, jimž jasně dominuje gal Gannica, jaký si playboy arény, který díky svému charismatu dělá ze Spartaka malou rybu. Celkové hodnocení je 3+, sice to dýchá Spartakovi na záda, ale pořád tomu ke kvalitě „předlohy“ kousek chybí. ()

Sathine

Tuto sérii jsem viděla až po Krvi a písku. Nemůžu si pomoct, ale mi se tato série líbila mnohem více. Tím, že bylo jen šest dílů, tak mi to mnohem rychleji uteklo, než Krev a písek, nebyla zde v podstatě skoro žádná vata, pořád se něco dělo. Co se týká vypracovaných gladiátorů, tak mi přijde, že jich tam bylo méně než v Krvi a písku, kdežto sexu zde bylo mnohem více. Ale bylo pro mně hodně zajímavé sledovat, jak se to vlastně všechno stalo, člověk si dal více věcí do souvislosti a určitě není na škodu, že tento prequel vznikl. Ale rozhodně radši Spartaka než Gannica :D ()

Spartakus se vrací na obrazovky

Spartakus se vrací na obrazovky