Maniak

• Francie Maniac (více)

Pitryx

Nelíbila se mi stará verze, ani tato mne tedy neměla čím překvapit. Snad jen skladbou „Ave Maria“ a při ní akrobatku. Jinak jde o klasické klišé s pokusem o psychologii vraha. Nevím, jestli se to povedlo, nejsem psycholog, ale divák, toužící něco vidět. Po scéně seznámení maniaka s fotografkou jsem věděl kam celý film půjde, a nemýlil jsem se. Ta hvězda je za pár dobrých záběrů. Jinak nebylo co hodnotit a to neberu v potaz, že Wooda nemusím. Naštěstí tam není moc vidět. //201306208529/8850s.u. ()

marek29

Druhé hodnocení za 4 hvězdy v jednom dni (poprvé Deník nymfomanky), ale z úplně jiného důvodu. Zde jsou 4 hvězdy maximum. I přes super uvěřitelného Elijah Wooda, který se na roli neskutečně hodí a vtáhl mě ihned do děje, i přes super kameru, kterou (jako málokdo zde) oceňuji poprvé ve své recenzi (ty obrázky, které před vás padají - něco neskutečného - vzpomeňte si na to až se budete dívat :). A proč jen 4? Tak zaprvé je to jakýsi masokombinát s lechtivými prvky a pár scének mě tam přijde sice brutálních, ale až groteskně vyhrocených.. To trošku sráží vyspělost a vážnost filmu což u mě rozhoduje o celkovém dojmu.. Jinak rozhodně není pro slabé povahy nebo lidi, co mají strach z krve :) Jinak fajn film -> 4/5 ()

vitac.

Vskutku pěkně se nám to ten Pytlik vybarvil:) Předlohu neznám, takže nemůžu porovnávat, ale tohle zpracování bylo fajn. Nebál jsem se teda snad vůbec (horor z žánru určitě škrtnout, jsem citlivka a strašPytel, takže v tomhle na mě určitě dejte), ovšem nechutnost mordů je tu na úrovni značně vysoké. Jo a kiddovi nevěřte, Nora mi jako šereda, čůza a/nebo děvka nepřišla:) ()

Queendom

Otravně neoriginální, zbytečnej, průměrnej film, kterej nejen že nepřináší vůbec nic novýho, ale ještě vás nasere. ()

GoustDog

Úžasně natočené. Velmi sugestivní kamera z pohledu ústředního představitele dává snímku nový rozměr a je využita na 100%, i co se detailů týče. Hudební podkres je zajímavý, ale mohl být ještě lepší - místy se k vystavění jakési melancholicko-bizarní atmosféry výborně hodil, jindy naopak škodil. To vše si kladlo jediný cíl - co nejrealističtěji ztvárnit chorou mysl vraha. Proto je paradoxní, že děj a hlavně jednotlivé vraždy, ač jsou provedeny efektně, nejsou vůbec realistické a tak výše uvedenou snahu autorů krapet potápí. Nebýt toho, možná by to bylo i 5*. ()

jirkaslava

Dost dobrá brutalita na Pytlíka :-) se kterou se vrhá na ty o pěknejch pár kilo těžší lehký ženštiny :-) Výraz totálního úchyláka mu jde na jedničku, včetně práce s nožem. ()

Barrymore

Natočené velice zajímavým způsobem, ale kamera mi v některých chvílích přišla podivně strnulá. Také mi tam chyběli maličkosti, jako zamlžení obrazu, když Frank brečel a případně i krátká ztmavení-mrkání. Kdyby toto tvůrci dotáhli dokonce, tak by se jednalo o velice chytlavou podívanou. 70 %. ()

gicous

Maniak předběhnul svoji dobu. Až se bude v kině promítat 10D a divákům budou zprostředkovávány emoce, pocity a jiné duševní pochody, potom na mně možná Maniak nějakým zvláště zvrhlým způsobem zapůsobí. Prozatím zůstává jeho netradiční obrazové zpracování bez jakéhokoli psychického dopadu. Z mého pohledu je to film bez hlavních postav, bez přiběhu a bez emocí. Jediné co stojí za pochvalu je elektronicky soundtrack a to je na jeden celovečerní film hodně málo. 1/10 ()

Kortexo

Proboha co se stalo?Elijah Wood hraje v něčem zdanlivě zajimavém?Boužel je to jen remake kultovního filmu. Wood je v roli přesvědčivej, ale originál je o třídu lepší... ()

Davanity

Film na který jsem se těšila, ale furt odkládala jeho shlednutí a pak... Byla to směsice sklamání a pocitu naprostého užasu. Zaujalo mě jakým stylem je film točený, mám pocit, že to bylo poprvé co jsem mohla vidět příběh očima vraha. Mnohem víc byli znechucující vražedné scény, než když se díváte jako někdo nezučastněný, i když některé scény by si mohli filmaři s klidem odpustit(např. scéna se zvracením). Občas mi přišel film dlouhý a rozvláčný, ale pak to nahradila akce (samozřejmě hodná filmu o sériovém vrahovi), V závěru se mi to zdá jako velice dobrý film podpořený skvělým soundtrackem, který je správně psycho. ()

Greendell

Jako dost krutý psycho... Nápad kamery vidět svět z pohledu hlavního killera je sice hodně zajímavej, ale pak už mi to lezlo celkem na nervy. Wood jako maniak neni špatnej, zobrazení toho jak kuchá a skalpuje svoje oběti je udělaný fakt hodně (až nechutně) dobře, to se maskéři vskutku vyřádili, do toho ta depresivní hudba.. dobrý. Ale ten konec (krvácející rachitickej vrah honí v klidu svojí oběť s umělou rukou zaraženou v břiše atd..) mě teda pěkně nasral, za to dávám nemilosrdně * dolů, to už bylo přehnaný. ()

Romeroo

Wood a jeho návrat k indiánům. Silné proporce střídají povadlé jedničky. Deprese měnící se v halucinogen. Nádherná Nora do které chtěl vplout i pan Wood, ale bohužel neměl vžitý balící slogan o třech blocích. ()

Daryl.Dixon

Frodo vyhulil asi nějaký špatný matroš z dýmky Gandalfa, díky kterému si plete dívky se skřety a na potkání je propichuje svým Žihadlem. Navíc dříve měl problém unést jeden prsten a nyní bez problémů přemůže kde koho, takže buď posiloval, nebo mu s tím pomohl ten kameraman, co za něj beztak odvedl ve filmu většinu práce, jen asi s rozdílem ve výši honoráře. Atmosféra filmu se mi ale líbila, takže slušných 70%. ()

Sedliak

Atmosférická vyvražďovačka videná očami samotného vražedníka, to tu hádam ešte nebolo. Dobre, že aspoň pri scénach samotného aktu aktu vraždy (solídny gore btw) sa kamera obracia a ukazuje maniackého Wooda z perspektívy, pretože divák tak získava aspoň nejaký odstup od šialenca. Zaujímavé dielo pre fanúšikov klasických vyvražďovačiek ako Halloween, ako aj pre tých, ktorý sa našli v dnešnej, stále viac Európskej ako Americkej, produkcii temnejšie ladených príbehov s dôrazom na atmosféru a tepajúcu hudbu (napadá ma Driver). Neodporúčam fanúšikom Froda, pretože Elijah Wood dáva jasne najavo, že ho lákajú úlohy dištancujúce sa od postavy odvážneho hobita (rozumej: Maniak je po Sin City ďalší film, v ktorom Frodo vraždí ženy) ()

Skendl

Maniak je takový malý náhled do mysli psychicky nemocného člověka, který se dle mého názoru moc nepovedl. Příběh je podivný a divákovu pozornost se snaží udržet záběry na skalpování a sex. Jedinou dobrou volbou je Elijah Wood, který vypadá jako by utekl z blázince. ()

lusa

O tom, ako Frodo prestúpil na stranu zla. Že najlepší thriller všetkých čias??? Polovicu filmu som išla na fwd 2x, tak ma to bavilo.. 2* ()

Kuzmik

8/10 Jedinečné, vynikající, bizarní a dech beroucí zároveň. První půlka působí dost stereotypně ovšem od té druhé začíná kousek po kousku gradovat a sami začnete mít pocit noční můry. Více takových filmů. ()