Maniak

• Francie Maniac (více)

nK_!

Nečekal jsem, že by remake prastarého Maniaca z roku 1980 mohl dopadnout tak skvěle. Zprvu jsem nevěřil obsazení Elijaha Wooda, ale na konci jsem z jeho výkonu padal na zadek. Vraždy a obecně pohled z vlastních očí sedí tomuhle filmu jako zadek na hrnec. Pro mě velké překvapení a spokojenost. ()

Kucino

Film natočený z pohľadu vraha/maniaka veľmi zaujal celkovým poňatím, ale niečo tomu ešte k dokonalosti chýbalo. (SPOILER) -> Trocha mi nesedel aj fakt: čo sakra robila tak dlho tá polícia, keďže náš maniak sa s nejakým zakrývaním stôp teda nezaťažoval. ()

Pete

Opravdu moc, moc nemocný hobitek. Audiovizuálně zajímavé zvráceným způsobem, a to zdaleka nejen tím POV stylem, ale jinak beze smyslu. Ten malej chcípák prostě jen pronásleduje, zabíjí, skalpuje, a koho baví se na to dívat? Jako cesta do hlubin psychopatologické duše je lepší už i ten ne zrovna dotažený Trierův poslední kousek. ()

Olafsson

Rozhodně nadprůměrnej úlet. Bilbo Baggings si tady střihnul roli, kerá mu sedla jak prdel na hrnec. Je to takovej kříženec Elliota Rogera a Leatherface. Někomu tady vadil styl POV, mně to naopak přišlo fajn a přidávalo na síle creepy stalker atmosféře, která se prolíná celým filmem. Retro soundtrack taky fajn. Doporučuji pro první netflix and chill domácí rande, jestli po tomhle tvoje nová holka neuteče a znovu se u tebe ukáže, tak už neuteče nikdy. ()

ostravak30

Opravdu si nemyslím, že zrovna tento film je nejlepším thrillerem všech dob. Trochu mi to připomnělo film Psycho, kde byl též vrah, který měl problém s matkou. Člověk se až diví, kolik zrůd stvoří matky. Určitě zajímavý je pohled očima psychopata, který ale je na škodu, když už je ho moc. Též bych čekal propracovanější dramaturgii. Maniak sice zabíjí, ale vcelku rychle je odhalen, ostatně film nemá ani hodinu a půl. Práce si figurínami je zajímavá z hlediska analogie spíše až v závěru, kdy vidíme, kterak policisté vstupují do dílny vraha. Určitě mi chybělo větší napětí a smysl pro drama, které například Mlčení jehňátek má. Elijah Wood byl ale výborný, toho si s psychopatem lze snadno splést. ()

Quentin14

Takto kvalitní večer v kině ani nepamatuju. Nejdřív sem si skočil na Hitchcocka od kterého jsem moc neočekával a nakonec jsem dostal 5* snímek který mě nesmírně zaujal. Po skončení Hitchcocka jsem zamířil s úsměvem na tváři do vedlejšího sálu kde sem si naložil další pecku. Byl sem hodně zvědavý jak se Elijah Wood vypořádá s postavou psychicky narušeného maniaka co kosí ženy a skalpuje je. Výsledek mě překvapil snad ještě víc než Hitchcock jelikož od Maniaca jsem nečekal už vůbec nic. POV pohled kamery byla trefa do černého a opravdu se to sem náramně hodilo. Atmosféra byla depresivní, psychické výjevy velmi uvěřitelné a příběh neměl prakticky slabé místo. Elijah se tímto filmem u mě vyšvihl mezi top herce, opravdu paráda! Doufám že na takto skvěle strávený večer v kině u kvalitních a originálních snímků nebudu muset čekat zase celou věčnost. ()

pivomamrad

Hodně realisticky natočený psychothriller, který staví především na kameře (většina scén z pohledu vraha), brutalitě (při některých scénách slabším povahám opravdu dobře nebude) a hudbě (která je opravdu výborná). Je zde i docela dobře vykreslena psychologie vraha, který si vždy z oběti odebere malý suvenýr a to poněkud neotřelým způsobem. Trošku mě zklamal důvod, proč tohle všechno provádí a pár scén, ve kterých se "budoucí oběti" chovali přinejmenším debilně (scéna s autem, vběhnutí na parkoviště...), nu ale na druhou stranu, jak by jsme se chovaly MY, kdyby nás naháněl frodo s nožem. Přemýšlel jsem, jestli dám 4 nebo 5 hvězd, ale díky záverečné svatební scéně a syrovému příběhu se přikloním k vyššímu hodnocení a trošku film nadhodnotím. V kině to byl totiž opravdu silný zážitek. ()

waltosin

Kamera byla skvělá,sleduje vraha až moc zblízka a z toho jde pak větší strach. Nenabízí mi toho dost, abych dal víc. 55% ()

Zoltar78

Noc nabízí spoustu temných koutů - útočiště pro nejrůznější podivíny, úchyly a psychicky narušené šílence... A jednoho takového se rozhodl znovu vzkřísit Alexandre Aja, zkušený mazák na poli slashru a gore. Tentokrát jsme jeho součástí my. Jeho očima sledujeme každý jeho krok. Téměř na vlastní kůži pociťujeme jeho nepříjemné psychadelické stavy a slyšíme jeho všudypřítomný dech, který nevěstí nic dobrého. Jen letmý odraz v zrcadle mi stačí, abych věděl, že s někým takovým bych jen velice nerad strávil i minimum času sám v jedné místnosti. I když tím dotyčným je jinak sympatický Elijah Wood. Tady na slovo sympatie, ale opravdu rychle zapomeňte. Už v Sin City naznačil, že role šílenců mohou být jeho parketa. Když k tomu přičtu fakt, že původní originál z roku 1980 mám už nějakých 20 let v pomyslném žebříčku nejnapínavějších a nejšokujících hororů (napínavá scéna v metru plus neskutečnej masakrální závěr), tak s netrpělivostí sobě vlastní jsem vyhlížel tenhle kousek a přál si, aby mě nějakej takovej film po dlouhé době zase bez servítek rozsekal a nejlépe na velkém plátně :-). A výsledek je skoro takovej jako jsem si v duchu přál... skoro... A tady musím trochu zalitovat, že film zůstal jen nepatrný krůček pod vrcholem, i když všechny atributy filmu fungují skvěle. Záporák je dostatečně šílenej a nevypočítatelnej, skalpování nepříjemné a náležitě krvavé, řada scén napínavých a dosti znepokojujících a ten soundtrack...ten je fakt výbornej! Ale nemůžu si pomoct, něco do té dokonalosti pořád chybí. Možná jsou to ty dvě mnou již zmiňované scény z původního filmu, které v tom novém kabátu pro mě nemají tak silný náboj. Je to škoda. Už dlouho jsem nějakému filmu tolik nedržel palce a přál si, abych mohl zase nějakému thrilleru/hororu udělit plnou palbu. Tady to bylo ale jen o kousek. Neznat originál a nemít příliš vysoká očekávání, možná bych i 5* udělil. Takhle ale nemohu. Ale ty 4* jsou naprosto poctivé a plně zasloužené. ()

zuzza11

Hobbit zůstane hobitem.. i když tady s nádechem skřeta pobíhajícího nesmyslně sem a tam s nožem na pečivo... neumí hrát. Tečka. Taková taškařice seskládaná ze stupidit a hlavně dementního chování lidí, hmmm to se jen tak nevidí, takže slovo horor je na pravém místě... pro mě to teda horor byl a mega... jak diváka uspat do deseti minut, a to jsem si myslela že bídníky nikdo trumfnout už nemůže :D ()

predator.1

Moc dobrý psychothriller. Člověk by ani neřekl, jak hobitovi sedne role totálně vyšinutého magora. America Olivo je fantastická kočka a škoda jen toho, že tady si v roli Frankovy matky jen sem tam zašoustala :D ()

pafka

Uchylarna, ktera v zasade nijak negraduje a po druhem mordu nudi, protoze je to stale stejne a velmi podobne. Hudba s klavesama ala osmdesata leta tomu taky nepomohla a brutalita uz vubec ne. Becko jak vysity, skoda ze uz nejdou pujcovny VHS, nebot tohle by se asi podle posteru pujcovalo. Proc Elijah hraje v takove kravovine nechapu, nebo snad nema normalni nabidky? Podle me velmi slabe. ()

MiTrAnDiR

Preco filmový tvorcovia popularizuju masove vrazdenie?Snazia sa nam objasnit zahmlenu mysel sialenca?tri dviezdy som dal len preto,ze nakoniec dostal čo mu patrí.Pohltený vlastnými démonmi ()

ShortyIC

Tak v tomto filme na mňa pozitívne zapôsobilo = skvelý výkon Elijaha Wooda, vôbec som nečakal, že mu rola psychopata takto pristane a tak úžasne sa mu bude hodiť; skvelý príbeh; vynikajúca hudba, ktorá dopomohla k tomu, aby som mal husiu kožu v "mrazivých" scénach, o to vlastne aj išlo; a celkovo na mňa veľmi dobre zapôsobil takýto POV horor, konečne niečo nové a originálnejšie... 80% ()

DonBraso

Co můžu dělat,když to byl takový smrad,že by člověk musel vyvětrat i hlavu a to rovnou i s vlasama.Začátek začne tak výborně,no začátek je jedna scéna,která nakonec vyustí v dalších naprosto stejných scén bez nějakýho většího děje.First hlava je dobrý počin,POV už jsme tady,ale měli tolikrát,že tady to spíš mě připadá jako nutnost nevidět Frodo dřeváka jak chudák trpí,jako ty ženský.Já mu prostě nevěřim ani za mák a až někdo si řiká,že Elijah prostě zahrát umí,tak prosím,ale osobně si myslím,že patří na divadelní parketu a ne do mysteriozního magora,který si hraje s noční můrou,v hlavě má total uděláno,protože pořád vidí jak někdo ožívá a chce vidět rádoby figuru vedle jeho matky.Nejhorší na tom je,že v půlce filmu jsem měl takovou chuť přetáčet či vypnout film jako nikdy předtim,protože sledovačka,úkon a pořád dokola je tristní a ne napínavá.Hudba nám zahraje Avé Mária a jsem rád,chvilku jsem jak v Itálii,kdy závěrečná scéna s tou hudbou a tím gore efektem,to hip hip hurá,ale to bylo úplně všechno.Pořád mi vrtá hlavu,proč ten film vůbec musel vziknout takhle po svým,protože původní Maniac byl u mě parádní podívanou,která občas tou nudou taky místama trpěla,ale převažovalo tou atmosférou a skvělým záporákem. ()

a0001

Výborný, dokonalý, malý maniak.... :D Z jeho pohľadu sledovať všetky "svoje" obete. Dejom nič prevratné, našťastie dokonale natočené. 75% ()

srolyma

Je vidět, že to nošení Prstenu, který vládne všem, chudáka Eláju sebralo daleko víc, než se nám snažil namluvit pan Jackson. Protože takhle ukázkovýho psychopatickýho magora, aby Hitchcock pohledal. Není divu, že nám ho pan režisér ukazuje jen v zrcadle a nikdy ne napřímo. Ale na druhou stranu, vždyť chce jen trochu té lásky, něhy a pochopení, akorát se to vždycky tak nějak zvrtne. No ale když ženský v klidu řeknete, aby nekřičela a ona začne řvát jak na lesy, může se pak divit, že skončí s kudlou v krku? No, nemůže. Slušný film, spíš taková psychologická cesta do hlubin maniakovi duše než běžný akčňák. Vadila mi tam ale jedna podstatná věc - že to bylo celé točené z pohledu zabijáka. Takže to místy působilo jako home video, rychlé scény byly značně nepřehledné a aspoň pro mě tak byl výsledný dojem poloviční. Ale věřím, že milovníky netradičních filmových postupů, to může zaujmout daleko víc. ()

j@hn

pan Frodo Unchained :) zajímavé a hlavně originální, což je v dnešní době okukanejch recyklátů třeba zvlášť ocenit. Velká spokojenost . ()

sir.Randal

Frodo Pytlík jako psychopatický sběratel ženských skalpů ? No proč ne, obzvláště když tvůrci udělali vše proto, abychom Pytlíkovu tvář téměř vůbec neviděli. Nadprůměrný thriller s vynikajícím soundtrackem. ()

Facerr

Pěknej hardcore. Netradiční pojetí, který vás chce dostat do kůže psychouše i díky kameře, která zabírá děj z pohledu jeho vlastní osoby. Trochu mi chyběl prvek lopotících se policejních úřadů, který se chtěj tomuhle "Jackovi rozparovačovi" dostat na kloub, ale na druhou stranu musím uznat, že by to zpochybnilo psychologickej koncept celýho filmu. Srdceryvně a definitivně jsem se rozloučil s Elijah Woodem coby hobitem a musel jsem uznat, že pořádně zvrácenou roli dokáže taky. ()