Nařčení

Zaměstnankyně fast-foodové restaurace Becky je v práci a snaží se zvládnout další náročnou směnu, když tu zavolá muž, který se představí jako policista a chce mluvit s její manažerkou Sandrou. Podle něj Becky okradla jednoho zákazníka... Becky a Sandra nejsou zrovna kamarádky. Sandra je manažerka fast-foodové restaurace ve středních letech a teenagerka Becky je pokladní, která vážně potřebuje práci. Jednoho velice rušného dne (příliš mnoho hostů a příliš málo slaniny) zavolá policista, který obviní Becky, že ukradla zákazníkovi nějaké peníze z peněženky, což ona vehementně odmítá. Sandra, pod vlivem své manažerské zodpovědnosti, zadrží Becky v souladu s policistovým rozkazem. Rozjíždí se noční můra, kde se stírají hranice legality a rozumu. (oficiální text distributora)

Zero_Signal

Dokonalá óda na tú pravú, nefalšovanú ľudskú stupiditu! Všimnite si, ako nespomínam konkrétne Američanov, pretože takí idioti sa fakticky nájdu všade. Áno, postavy vo filme sa správajú vyslovene DEMENTNE, ale takto sa to naozaj stalo, a nie raz. Preto komentáre typu "odpad! Také správanie nemôžem tolerovať!" mi prídu vcelku bezpredmetné, kedže film je zinscenovanie skutočnej udalosti, aj so správaním. Čo sa týka filmu, natočené je to pekne, technicky zdatné, a napadlo iba mňa, že "single-take" scéna, kde manažérka ide odniesť veci do auta a vráti sa naspäť do reštaurácie sa nápadne podobá na scénu z Reservoir Dogs, kde Mr. Blonde si ide do auta po kanister benzínu??? :) A ešte spomeniem, že sa mi náramne páčil epilóg filmu! Tu si už dovolím spomenúť Ameriku, lebo ten epilóg krásne vystihol ich mentalitu - po incidente sa idú súdiť s celou fast food korporáciou, lebo nemala dosť jasne napísané varovania pred žartovnými telefonátmi! :))))))))))))))))))))))) A neslobodno zabudnúť talk show, kde manažérka zapiera svoju vinu v tomto perfektnom incidente, a strúha zo seba zmanipulovanú obeť jedna radosť. No proste šupa! S kľudným svedomím dávam 4*, v neposlednom rade aj pre prsia Dreamy Walker ;) ()

lennyd

Do fasf-foodu ChickWich zavolá muž, a žádá si manažerku restaurace, Sandru (Ann Dowd). Představí se jí jako policista Daniels, a sdělí jí, že má na stole obvinění z krádeže, jedné ze zaměstnankyň, mladé Becky (Dreana Walker). Požádá Sandru, aby uzavřela Becky do oddělené místnosti, a prohledala ji. I když žádné ukradené peníze nenajdou, policista Sandru požádá, aby Becky pozorně hlídala ona - či některý jiný ze zaměstnanců. Pro každého z nich má policista své rozkazy. Terorizování mladé Becky dle pokynů muže na telefonu graduje... Tento film je jedno z milých překvapení posledních týdnů - tím, že jsem si dopředu nepřečetl, o čem film je, působil na mne podobně drsně jako německý Das Experiment. Nevědět, že je film natočený dle skutečného příběhu, považoval bych jej za hodně přitažený za vlasy, ale kdoví jak by se člověk zachoval ve stejné situaci (i když si myslím, že u nás z policistů až takový respekt jako v U.S. nemáme, a tak nějak doufám, že by se někdo začal nad absurdností celé situace více zamýšlet - ale když narazí na podobně inteligentní perzonu, jako byla ve filmu manažerka Sandra, tak se může stát cokoliv). Po filmové stránce mohu kladně hodnotit hlavně Dreamu Walker, kterážto vypadá moc hezky i oblečená, a zde je navíc po většinu filmu takřka neoblečená :) ()

honajz2

První půlka mi přišla dost slušná a víceméně i docela realistická, navíc měla hutnou dávku napětí a i přes ne zrovna zajímavou kameru to fungovalo dost dobře. A pak přijde půlka druhá, kde IQ všech postav klesne ještě níž, než IQ Homera SImpsona. Jako sorry, jestli je to fakt podle skutečné události, tak jsou Američani fakt banda trotlů, ale kruci... když vám "policista" řekne, že máte už tak nahou holku (co má na sobě jenom zástěru) prohledat, sdělit velikost bradavek a naplácat jí na zadek tak, aby to pan "policista" v mobilu slyšel a vy to všechno ochotně uděláte... Hergot, takhle by se nezachoval ani ten nejblbější z nejblbějších. Aspoň v Česku ne. A jestli celý ten film měl být o tom, že by někdo byl schopný něco takového udělat nebo se něčemu takovému podřídit jenom proto, že mu "strážník" řekl přes telefon, tak to mělo rozehrát nějakou pořádnou psychologii postav a ne jednou říct "Máme moc práce, je tu rušno." a pak na konci ještě sdělit, že žádná z postav neví proč to udělala. Tohle fakt není film o tom, že by se někdo tak zachoval. On se jím snaží být, ale pořád spíš působí jako dílo hloupého scénáristy/režiséra. Za mě teda zklamání, na to, jak skvěle to začalo. Hlavně že si tu uživatel J*A*S*M zase arogantně postěžoval na všechny, kdo nesdílí jeho jediný a správný názor... Slabé 3* ()

Niles

V Amerike majú takú televíznu reláciu, volá sa What Would You Do?. A v nej vždy nafingujú situáciu, s ktorou sa môžeme v každodennom živote bežne stretnúť (často napríklad šikanovanie slabších, postihnutých) a sledujú ako na ňu zareagujú ostatní ľudia. V jednej časti si nimi nastrčený muž odchytil na ulici náhodných okoloidúcich a ukázal im asi na sekundu nejaký hračkársky odznak s tým, že je agent FBI alebo policajt, už ani neviem. Podstatné je, že keď im povedal, že sledujú nejakého zločinca (takisto len herec) a potrebujú pomoc, každý jeden spravil bez akýchkoľvek rečí všetko čo mu bolo prikázané. A takto jeden išiel a tomuto fiktívnemu zločincovi zobral peňaženku, iný kočiarik s dieťaťom a ďalší mu dokonca nasypal niečo do nápoja, keď sa nepozeral. Keď sa ich potom opýtali prečo to urobili, každý odpovedal: „Veď mi ukázal odznak, celé sa to zdalo byť také skutočné.“ Preto verím, že všetko je to reálne a bežne sa to môže stať, akokoľvek sa nad tým rozum zastavuje. Ľudia často nerozmýšľajú a uveria všetkému. Film má svoje kvality, keď už nič aspoň možno niekomu otvorí oči, ale je to niečo, na čo sa nepríjemne pozerá a čo vás ultimátne naštve. ()

TaxiDriver

Ten film je o lidské stupiditě, takže vyčítat filmu, že se postavy ve filmu chovají stupidně, je úplně mimo a spíš to vypovídá o stupidě uživatelů, kterým nedocvaklo. Zvlášť když si člověk může vše vygooglit a zjistit, že film celý případ vykresluje docela věrně. Ale čím míň člověk ví, tak samozřejmě líp. Doporučuji si nic o filmu nečíst... http://en.wikipedia.org/wiki/Strip_search_prank_call_scam ()

• Snímek je založen na skutečných událostech, které se odehrály před několika lety v síti McDonalds. Video z bezpečnostních kamer později uniklo na internet. (Dlee)