Epizody(13)

Doby, kdy byl BoJack hvězdou sitcomu Koniny, jsou dávno pryč. Teď se poflakuje po Hollywoodu a okolí oblažuje svými stížnostmi a barevnými svetry. (Netflix)

dudunecek

Velmi překvapená sonda do osobnosti, která sice má vše co by asi každý jiný člověk/kůň chtěl, ale i přesto není úplně šťastný. Nejvíce bych to přirovnal ke Californication, jenže tam je na 10 vtipných a zajímavých momentů dalších 6 , které jen šokující svým trapným sexuálním humorem. Tady se to co se týče humoru drží zkrátka a seriál tahají charaktery a jejich destruktivní, sebeironizující a cynické povahy. 7,5/10 ()

kukkik

První série zatím absolutní zklamání. Děj nesouvislý, nudný a nicneříkající. Postavy místy až extrémně nesympatické a chováním protivné. Teď to bude chtít nějakou dobu pauzu a snad se najde vůle zkusit další sérii.. 2/5 ()

Worry77

Upřímně bych nečekal, že někdy v oblasti animáků pro dospělé natrefím na něco, jako je BoJack Horseman. Máme tu seriály jako South Park, který parodují a reagují na politiku a dění ve světě. Máme tu širší veřejností opovrhovaný kousky jako Family Guy, který se prostě jenom snaží bejt neustále za hranicí toho, co je vhodné (ačkoliv to většinou ani není potřeba). Máme tu homofóbní a rasistický počiny jako Brickleberry, který nejde kvůli tomu úžasně černýmu humoru nemilovat. Pak tu je ale jeden životem zdevastovanej kůň, prahnoucí po oprášení své zašlé slávy, který holduje návykovým látkám a jeho nejbližšími přáteli jsou samota a opuštěnost. Úplně miluju, jak je ten seriál spíš temnej a deprimující než ujetej a vtipnej. Je to krásný vystoupení z mainstremu, který jsem tak dlouho hledal. Ano, máme tu pár komických prvků, který sem taky nádherně zapadají, ale to, jak všichni BoJacka vnímají a důvody, proč s ním tráví čas vám ten úsměv po nějakým gagu hodně rychle strhne. Hrozně se mi líbí ten svět, kde jsou zvířata ve společnosti na stejný evoluční úrovni jako lidi. Přijde mi vtipný, jak jim tvůrci nechali jejich přirozenosti. Třeba paparazzi ptáci mě rozesmáli pokaždý, nemluvě o Quentinovi Tarantulinovi a spoustě dalších. Je to jedna z velmi silných stránek týhle dramedie. Čím se taky tenhle seriál liší od ostatních svého druhu je to, že díly na sebe navazujou a tím pádem netrpí tím, čemu já osobně říkám sitcomový syndrom. Všechno, co se v každým díle stane má nějakou zápletku, důsledek a do dalšího dílu to prostě nezmizí. Až na Aarona Paula tu máme ansábl relativně neznámých hlasů, což je už skoro bych řekl paradoxní. Málo celebrit si ze sebe v dnešní době dobrovolně udělá prdel, což je škoda. Na závěr je myslím potřeba zmínit skvělej soundtrack, kterej sice není nijak fenomenální, ale krásně podtrhuje tu melancholickou atmosféru. Jediný co mě zklamalo, byla lehká repetetivnost a občas až moc jednoduchý nebo prostě jenom trochu tupý zápletky. Jinak si myslím, že se v budoucnu dočkám vzestupu kvality, tudíž si nechám menší hvezdičkovou rezervu. (75%)  ()

Rayen1

Silně mi BoJack připomíná Hanka Moodyho, jen je seriál víc absurdní. Ale i přes humor (většinou jde o gag někde v pozadí, třeba chování zvířat - rozsekal mě datel s kafem, a to ani nebyl hlavní joke, takovej ten vterinovej předěl, co snadno prehlidnete... anebo ptáci, co se prostě seberou uprostřed ulice a s mavanim rukou odletej pryč, je to tak strašně random, že to necekate) je to stále depresivní a v jádru je to propracovanej příběh o syndromu vyhoření, alkoholismu, sebenenavisti a promarnenych šancích. Asi jsem masochista, ale hrdiny, co maj problémy s alkoholem a sebou samotným, mám prostě rád. Je a brakovou literaturu. ()

PaTeXx

Je pravda, že BoJack má dost specifický styl humoru a trošku mi trvalo na něj přijít a zvyknout si. Jak jsem však do toho spadl, nemůžu si stěžovat ani hovno. Druhou půlku série bych vymrdal smíchy a to je v ní ještě obsažena velká porce depresivních chvilek. ()

Dejf4

Není to pro každého. Ale ten kdo má rád volnější zábavu, zamixovanou v dramatu a dokáže se vcítit do postav a fikčního světa, který vychází z reality, tak si vás BoJack Horseman přilepí k obrazovce a už nepustí. Je to strašně nápadité, má to hloubku, nepřešlapuje to na místě, ale naopak se příběh i postavy vyvíjí. Podpořeno neskutečně našlapaným dabingem. Jen škoda kolísavé kvality epizod. Každopádně chci ihned další díly. 8/10 ()

Nikolas__

E1 - Parádní start, představilo se nám téměř vše typické pro seriál, nechápu to slabé hodnocení pilotu. E2 - Pořád úžasné, jen o malilinko slabší než pilot, hlavně dobrá zápletka. E3 - Možná si tuhle zápletku tvůrci mohli šetřit pro nějaký pozdější díl, ale i tak výborná epizoda. E4 - Nejspíše nejslabší díl série, a patřičné zklamání, pár dobrých scén až ke konci. E5 - Skvělá epizoda o rodině jedné z postav. E6 - Pár věcí se mohlo vylepšit, ale jinak se mi to opět velmi líbilo. E7 - Tahle epizoda nám zase ukázala zápletku s další postavou, a byla vážně super. E8 - Jeden z nejemotivnějších dílů série, a absolutně boží díl. E9 - Opět báječný díl, kde si BoJack uvědomí že nemůže být hajzl. E10 - Jedna ze slabších epizod série, působilo to trošku odlišně a moc mě to nebavilo, závěr je ale skvělý. E11 - Bez pochyby nejlepší a nejzajímavější epizoda první série, která je fakt ujetá, krásně z animovaná, z vážně smutným závěrem. E12 - Skvělý závěr, začátek naprosto výborný, potom je první polovina dílu spíše solidní, druhá polovina však zase prvotřídní. ()

Masarka14

Od prvního do devátého dílu se střídají průměrné a nadprůměrné epizody, kde to vypadá, že se pořád děje to samé a neví se jak dál. Neměl jsem chuť zhlédnout to vše najednou a docela mi trvalo se procpat až na konec série. Jenže poslední tři díly se ukážou úplně v jiném světle, krapet temnějším a je to vynikající podívaná. Najednou mě začali osudy postav zajímat mnohem víc a mám chuť sledovat další řady, které jsou prý lepší než první. Takže bych určitě všem poradil, ať se dostanou až ke konci série, kde to začíná být opravdu zajímavé a seriál nezatracují po pár epizodách. Seriál vás opravdu chytne. ()