Cabin Fever

• USA Cabin Fever: Reboot (pracovní název) (více)

Partia mladých ľudí z veľkomesta sa prichádza odreagovať a užiť si voľný týždeň do riedko osídlenej oblasti. Po prvom kontakte s miestnymi obyvateľmi zisťujú, že nie sú úplne prívetiví, ale ich chata sa, našťastie, nachádza na samote u jazera. Po príchode sa začínajú venovať relaxu a večer zorganizujú menšiu párty pri ohníku. Pridá sa k ním aj náhodný okoloidúci, ktorý im prinesie marihuanu. Vraj má ešte nejaké povinnosti, takže musí odísť, ale sľúbi, že sa o malú chvíľu vráti. Partia sa presunie do chaty, a keď sa ozve klopanie na dvere, majú všetci radosť z toho, že sa poriadne nadrogujú. Za dverami však stojí niekto úplne iný. Je to muž, ktorý sa doslova rozpadá a hnije zaživa a prosí partiu o pomoc. Partia tak zisťuje, že namiesto príjemného oddychu musí čeliť neznámemu vírusu, ktorý sa šíri nezastaviteľným tempom, a požiera všetko, čo mu príde do cesty. (Marceloo)

Lateef

Z Cabin Fever od Rotha si pamatuju jen to, že je od Rotha. A že se tam trochu něco dělo a byl tam nějakej virus. Z Cabin Fever od Zariwnyho si budu pamatovat nejvíce to, že pan scénárista dělá na plný úvazek zastřihávače trávníku ve čtvrté ugandské fotbalové lize a psaní scénářů je jeho vedlejšák. Takováhle změť demence, trotlovitosti a znovu demence se zase tolik nevidí. Parta pěti mladých lidí se chová jako tlupa mentálů, co by hledala i roh v kulaté místnosti. Alespoň, že se ve druhé polovině něco rozkládá a nejsou to transformeři. Jinak velký fail a zprasených téměř sto minut! ()

kaylin odpad!

„Cabin Fever“ z roku 2016 je naprosto zbytečný film, který ukazuje, že Američané v hororu nemají vkus a podle všeho jim krutě docházejí nápady, když se rozhodnou remakovat něco takového. Ale Spider-Man by mohl mluvit. „Cabin Fever“ je směšný film, absolutně ničím nezaujme a hlavně ani nechce přijít s něčím novým, čímž by se od originálu alespoň trochu odlišil. ()

sidzej

Dávam 3*. Je to remeselne zručne natočené a to mi v dnešnej dobe u hororu stačí k spokojnosti. Dobrá kamera, pekné exteriéry, kvalitné gore. Keby každá žánrovka dopadla aspoň takto bol by som spokojný. Že to má podpriemerných hercov a že sa jedná o remake doslova cez kopirák je už druhá vec. Má to svoje muchy ale na to aké sračky v tomto žánri za posledné roky vznikajú som aspoň za takúto úroveň vďačný. Amen. ()

tron

Spoilery! Pár plusov by sa našlo. Výprava je krásna - luxusná chalupa pri jazere v lesoch. Herečky by sa dobre vynímali v hardcore porne, pár scén je odpudivých (čo je pre infekčný hororový triler pochvala) a k dispozícii je i príjemná erotická scénka. Potom na opustenú krajinu padne súmrak a začne pršať a atmosféra skutočne OK. Tým by sme však s plusmi končili. Film je strašne nesympatický, za čo môžu odpudivé, nemorálne postavy, ktoré chladnokrvne zaživa upália chorého chlapa, ale majú etický problém zastreliť besného psa, ktorý ich chce roztrhať. Policajtka je informovaná, že oproti nej stojí pravdepodobne trojnásobný vrah, celý od krvi a správajúci sa vyložene agresívne a útočne, ale ona ho nechá žiť, lebo pár desiatok hodín predtým si s ním fajn pokecala. Keď ale má z kríka brutálne odsnajperovať chudáka chalana, ktorý o nej vôbec nevie a len tak tam stojí, napáli to doňho ako do najväčšej svine sveta. Šerif ju vysielačkou informuje o minimálne trojnásobnej vražde, keď ale na miesto činu o pár hodín zavítame, všetko je v pôvodnom stave a po polícii ani stopy. A ďalšie perly. Každých pár minút príde WTF scéna, ktorá vás prinúti pootvoriť ústa a zabudnúť dýchať. Odporúčam pasáž, v ktorej drsná policajtka stojí pol metra od zničeného džípu celého od ľudskej krvi, ktorá z neho doslova kvapká na zem a nepripadá jej na tom nič zvláštne. Nerozumiem, ako až takéto blbosti môžu prejsť v strižni alebo ešte lepšie ako vôbec scenár s takými nelogickými hovadinami môže byť schválený a následne sfilmovaný. To vážne nikomu neprekážalo? Režisérovi? Producentovi? Nie? Nič? Vážne? ()

Marceloo

Partia mladých ludí z velkomesta sa prichádza odreagovať a užiť si volný týždeň do riedko osídlenej oblasti. Po prvom kontakte s miestnymi obyvatelmi zisťujú, že nie sú úplne prívetiví, ale ich chata sa našťastie nachádza na samote u jazera. Po príchode sa začínajú venovať relaxu a večer zorganizujú menšiu párty pri ohníku. Pridá sa k ním aj náhodný okoloidúci, ktorý im prinesie marihuanu, má však ešte nejaké povinnosti, takže musí odísť, ale slúbi, že sa o malú chvílu vráti. Partia sa presunie do chaty a keď sa ozve klopanie na dvere, majú všetci radosť z toho, že sa poriadne zhulia. Za dverami však stojí niekto úplne iný. Je to muž, ktorý sa doslova rozpadá a hnije zaživa a prosí partiu o pomoc. Partia tak zisťuje, že namiesto príjemného oddychu musí čeliť neznámemu vírusu, ktorý sa šíri nezastavitelným tempom a požiera všetko, čo mu príde do cesty. - Remake hororu Cabin Fever bol jedným z hororov, ktoré som si pridal do svojho zoznamu na profile ako jeden z prvých. Tešil som sa na neho dosť dlho a to preto, lebo posledný projekt Eliho Rotha bol prvým hororom z jeho tvorby, ktorý ma výraznejšie zaujal. Oceňujem Eliho neoblomnú vôlu, keďže sa hororu venuje už 15 rokov a napriek mnohým neúspechom ho to neodradilo a nepremiestnil sa k iným, pre mňa podradným žánrom. Nemyslím si, že zrovna Cabin Fever je v rade hororov, ktoré si vyžadujú remake, na popredných priečkach, ale napriek tomu tento projekt považujem za podarený. Významné vylepšenia nastali hlavne v technickej stránke, keďže technika v pôvodnom horore pôsobila dosť zaostalo. Eli a jeho spolupracovníci sa neustále zlepšujú v práci s kamerou a v ozvučení a pomaly sa u mňa ťahajú na špičku. Problémom remaku je to, že najvýraznejšie nedostatky z prvého Cabin Fever ešte znásobuje. Ide hlavne o nerozumný scenár a herecké výkony, ktoré pôsobia miestami až trápne. Napríklad čiernovláska Nadine Crocker by sa podla mňa po dotočení tohto hororu mohla vrhnúť na kariéru pornoherečky, pretože už takto toho predviedla dostatočné množstvo. Potešila ma významná úloha rednecks, ktorí, pokial si dobre pamätám, v prvom Cabin Fever až takú podstatnú úlohu nemali. Myslím si, že prostredie bolo vybrané fakt perfektne, keďže jazero bolo hneď pri chate, čo robilo nebezpečenstvo divákovi ešte bližším. Znesitelné bolo aj gore, aj keď sa tvorcovia mohli pohrať ešte trochu viac. Jednoznačne zaujal aj Creepy Bunny, ktorého si zapamätám aj bez výstražného nápisu. Je už vopred jasné, aký osud čaká Cabin Fever na ČSFD, ale aj tak musím povedať, že mi tento projekt urobil radosť. + Eli Roth + herečka z Backmask + herec z Exists a From Dusk Till Dawn: The Series ()

• Vo finálnej scéne má dievča v izbe pri prezeraní fotiek fľašu s etiketou Willard Springs. Tam sa odohrával dej filmu. (Real Tom Hardy)
  • Film sa natáčal v americkom štáte Oregon. (Jello Biafra)
  • Na začátku filmu, při jízdě skupinky hlavních hrdinů, hraje hudba z legendárního hororu Osvícení (1980). (Nikolas__)