Reklama

Reklama

Až tam nezbyl žádný

(seriál)
  • Česko Deset malých černoušků (více)
Trailer

Epizody(3)

Kniha "Deset malých černoušků" od Agathy Christie, které se na celém světě prodalo přes sto milionů výtisků, se stala nejprodávanější detektivkou všech dob. A nyní byla poprvé převedena do seriálové podoby. Je rok 1939 a Evropa balancuje na pokraji války. Na Černochův ostrov, odlehlou skálu u pobřeží Devon na jihu Anglie, je pozváno deset lidí s pochybnou minulostí. Navzájem se neznají a jejich tajemný hostitel chybí. Každý z návštěvníků, kteří jsou zcela odříznuti od nedaleké pevniny, je obviněn ze strašlivého zločinu. Když pak začnou jeden po druhém záhadně umírat, uvědomí si, že vrah může být mezi nimi. Komu se podaří přežít? A kdo je vrah? (HBO Europe)

(více)

Videa (2)

Trailer

Recenze (266)

Chrustyn 

všechny recenze uživatele

Dost možná nejlepší zpracování slavného románu Agáty Christie "Deset malých černoušků". Díky roztažení na 3 hodiny (3 dílná minisérie) se oproti předchozím zpracováním, daří výborně vykreslit postavy a díky tomu postavy diváka daleko více zajímají. Jako třešnička na dortu jsou velice dobré herecké výkony známých i neznámých herců. ()

jerry12 

všechny recenze uživatele

65%. Hutná atmosféra, brilantní flashbacky, ale co do psychologie postav brutálně nerealistické. A ač jde o Agathu Christie, pro kterou je takový styl nanejvýš charakteristický, je And Then There Were None vizuální snobárnou (sic typickou pro předválečné období), kterou mé oči zrovna dvakrát dobře nenesou; snad bych uvítal zasazení do moderní doby a sofistikovanější zpracování charakterů a jejich vzájemných vazeb. Navíc intenzita zvratů se postupně zhutňovala a v poslední části je toho řečeno mnohem víc, než v částech předchozích, takže nevyváženost jednotlivých epizod vytváří dojem, že přinejmenším první část byla nudnou a pouze nutnou výplní před skoro epickým finále, které ku mému podivu přineslo i slušnou katarzi. Určitě nejlepší zpracování Deseti malých černoušků, ale i tak by to šlo (byť třeba v mainstreamovějších kruzích pod vedením např. Davida Finchera) podstatně lépe. ()

Reklama

malylada 

všechny recenze uživatele

Výborné herecké obsazení, které zůstalo úplně nevyužito. Výborný námět o pár postavách, které jsou uvězněny na ostrově a každá skrývá své tajemství. Bohužel všichni herci nedostávají stejný prostor a postavy začnou ubývat příliš rychle, než si divák stihne vytvořit vztah k hrdinům. Postupné vyvražďování je příliš předvidatelné a postupem času se postavy chovají dosti iracionálně, nesmyslně se rozdělují. Tři díly se děje to samé a na závěr se WOU efekt nedostavil......5/10 ()

GeusX 

všechny recenze uživatele

Zdařilá adaptace detektívky. Pěkná atmosféra v opuštěném domě, kde postupně umírá jeden host za druhým. Popravdě jsem vůbec nepřemýšlel, kdo je pachatelem. Tak úplně jsem nebyl do děje vtažen a postupné umírání jednotlivých účastníků mi připadalo relativně rychlé, že k nějakým rozvahám, kdo že je tím pachatelem, jsem neměl ani chuť jak film utíkal. Největší úsměv vzbuzovala snad až přehnaná korektnost, kdy v říkance černoušky nahradili rasově neutrální vojáčci ()

TheEvilTwin 

všechny recenze uživatele

Další promyšlená, špičková záležitost od výborné Christie, která se za takové zpracování nemusí stydět. Ústřední téma, které je samo o sobě poutavé a divák netrpělivě čeká na rozuzlení, je podpořeno excelentní hudbou, věrohodnou skladbou herců a velkou dávkou napětí. Po prvním rozjezdovém díle už jede seriál naplno až do finále a nechybí zábavné vraždy, atmosferická paranoia mezi postavami a ani finální twist. Vytříbená třídílná minisérie, ze které filmaršká kvalita přímo tryská ()

Galerie (55)

Zajímavosti (4)

  • Filmový dům stojí v obci Harefield na okraji Londýna (Harefield House). Ostrovem je Mullion Island na Cornwallu, dům je na něj doplněn pomocí CGI. Přístav je Mullion Cove. Dále se natáčelo v Newquay a Kynance Cove (pláž) a vlakové scény se natáčely v South Devon Railway. (rakovnik)
  • Pôvodná verzia knihy, podľa ktorej je tento seriál natočený, bola vydaná v roku 1939 pod názvom „Ten Little Niggers“ (10 malých černoškov). Tento názov bol však považovaný za rasistický a tak bola kniha vydaná aj pod názvom „Ten Little Indians“ (10 malých Indiánov). Od roku 1985 sa používa názov „And Then There Were None“ (A neostal ani jeden). Zmena sa týka aj riekanky v knihe, kde sa niggers (černoškovia) zmenilo na soldier boys (vojaci) a taktiež názvu ostrova z Nigger Island na Soldier Island. (Hank_Scorpio)

Reklama

Reklama