Epizody(8)

V černohumorném seriálu podle stejnojmenného komiksu se dospívající psychopat a rebelka prahnoucí po dobrodružství vydávají na cestu. Pronásleduje je notná dávka smůly. (Netflix)

Oralfabet

První série rozhodně vzbudila hlad po dalších epizodách, což je dobře, vzhledem k tomu, že druhá před chvílí vyšla (i když ta mi taky rozhodně dlouho nevydrží), je fakt krátká, ale stane se tam toho opravdu hodně a character development je úplně boží. Když si vezmu jak nesympatické obě postavy na začátku byly... Každopádně je však zřejmé, že to nejlepší teprve přijde a žádná epizoda mě asi úplně nedostala, takže velice solidních 8/10 ()

no2

7/10 - (Ne)pohodovka na zimní večery s dvěma nesympatickými hrdiny v ještě nesympatičtějším světě. Sympatická mi ale byla cca dvacetiminutová stopáž jednotlivých dílů. Kdyby to byla klasická seriálová hodina, asi bych to nedával. Byly by to průměrné tři hvězdičky, ale ten výběr hudby (mňam, mlask, to už jsem v žádném seriálu i filmu dlouho nezažil) to zvedl na slabší čtyři. ()

zahadum

Bizarná teen dvojica ktorá má svojím spôsobom spackaný život si jedného dňa nájde cestu k sebe. Po úvodnom chladom a sociopatickom predstavení tejto dvojice sa začína cesta za .... Nie je to jednoduché len tak povedať za čím vlastne, On má svoje dôvody a ona tiež a spoločne ich pretavia do veľmi divnej buddy road movie. Dobre pasovali aj myšlienkové pochody protagonistov ktoré sme my počuli a budovali ešte viac už tak dobrú atmosféru. Prvá séria utiekla rýchlo, však bodaj by nie keď jedna epizódka trvá sotva niečo okolo 20 minút. Krátke ale úderné, bizarné, divné, originálne, svojím spôsobom bravúrne vtipné, chladné a zároveň horúce, roztomilé a zároveň šokujúce ale rozhodne zábavné a som veľmi zvedavý na druhú sériu. update : druhá séria je hádam ešte lepšia ako prvá, postavy sa nám viacej priblížili a pribudne kvázi aj tretia postava a celkovo cesta za osobnou pomstou je skvelý nápad ! 80 % ()

Hpatrik

Něco na odreagování, taková rychlá a zábavná jednohubka. Díky 20 minutové stopáži to velmi rychle odsýpá, celá sezóna se nechá skousnout za jeden večer, což je příjemná změna. Lepší tři. ()

boni

Na první dobrou jsem moc ohromený nebyl, ale postupně jsem se vrátil i k dalším dílům a vlastně to je velmi svěží seriál. Takový Bonnie a Clyde pro mileniály, slovník se nezjemňuje, brutalita stupňuje, absurdita nepotlačuje, čili ve výsledku spokojenost. Jsem zvědav na druhou sérii. ()

iN

Hodně nekorektní seriál, který mohl vzniknout pouze v Británii. Na titulní dvojici hrdinů jsem si musel cca 7 minut zvykat, ale pak se mě nepustili až do samotného vygradovaného a mrazivého finále. Bravo! ()

Rayen1

Že začátku jsem měl s hlavnima protagonistama trochu problém. Dlouho jsem nechtěl někoho tak moc prastit. Ale od událostí s "tím typkem" se karta obrátila. A finále je skvělý, jsem zvedavej na další sérii... ()

Marcas

Příjemné překvapení. Trochu potrhlý, ale nesmírně zábavný seriál v čele s bláznivou dvojicí, která do normální společnosti prostě a jednoduše nesedí. Skvělé pro případy, kdy se chce prostě vypnout mozek a jenom koukat, chillovat a nepřemýšlet vůbec nad ničím. Velkou výhodou je krátká stopáž, což cením. Dnes je málo seriálu, které by měly okolo 20 minut a byly zároveň kvalitní. Rozhodně doporučuji. ()

zdenzo

Výborný počin. Britové po Sexual Education udávají směr všem nejen teen seriálům současnosti. Skvěla hudba, která neskutečně pasuje k příběhu Bonnie a Clyde přelomu 20. let 21.století. Ovšem dokonalosti chybí až příliš depresivní odšpuntování prvních dílů. A místy překombinování. I tak 4.7* ()

tele.kom

Trochu černá komedie, trochu coming of age movie, trochu romantika, trochu drama, trochu thriller. Zní to jako že to nemůže fungovat, ale funguje. A to zejména kvůli dvěma brilantně napsaným postavám a naprosto fantastickému castingu. Allysa i James mi budou chybět. Hodnotím pouze první sérii, protože si myslím, že měla uzavřený konec a série pokračování nepotřebuje. ()

panki9922

Forma by ešte ušla, ale herecky to už k záveru pvej série ústredné duo nedáva. Scenár pre Alexa Lawthera je z 80% tvorený replikou - "yeah". Celé sa to snaží pôsobiť cool, riešiť nepochopených teenagerov, rozpadnuté a nefunkčné rodiny, rebéliu proti systému a pod. Háčik je v tom, že to nefunguje. Nie je to nápad na zahodenie, ale to spracovanie sa nepodarilo. Nemyslím si, že by toto mal byť vzor chovania pre súčasných teenagerov, nech to znie akokoľvek konzervatívne a trápne. Hlavná dvojka prosto v závere vyznieva len ako nebezpečná partička, ktorá viní všetkých naokolo, len tá sebareflexia nikde. A k tomu všetkému majú ešte tony "šťastia" v kritických situáciách, takže to na súdneho diváka pôsobí až nechcene komicky. Keď už sa vlámať do domu, tak k násilnému vrahovi, keď už po vás ide polícia, tak nech je to empatická žena ktorá s vami súciti aj keď vás absolútne nepozná, no chce vám pomôcť a podobne. ()

bonovox

Za mňa mierne sklamanie. Čakal som oveľa lepšiu sondu do života mládeže, tvárí sa to až príliš Tarantinovsky ale vo výsledku je to obyčajný príbeh bez výraznejších momentov. Výhodou sú krátke epizódy. 2.seriu pozriem len zo zvedavosti ()