Ten pravý, ta pravá?

• USA Destination Wedding (více)

Keanu Reeves a Winona Ryder spolu v legendárním filmu Dracula vytvořili příběh velké, upřímné a čisté lásky. V komedii Ten pravý, ta pravá? do sebe vrazí jako věčně nepříjemní a nabručení samotáři na svatbě, kam prostě museli. Omylem se dají do řeči už na letišti během cesty a hned zjistí, že mají vlastně hodně společného: nenávidí ženicha, nevěstu, svatby a ze všeho nejvíc začnou nenávidět sebe navzájem. Oba by chtěli být úplně jinde, nejlépe sami a hlavně se navzájem nikdy nevidět. Jejich sarkasmus je na akci plné šťastných lidí, kteří se chtějí bavit, postupně od všech ostatních izoluje, až si prostě zbydou a musí si začít povídat. A když si s někým povídáte a pijete u toho víno, může se nakonec stát cokoliv. (Bontonfilm)

marhoul

Žádná romantická komedie, nýbrž výborná konverzační záležitost, s brilantními dialogy, v níž ti dva neslezou z plátna. A žádné další postavy tam prostě nejsou. Ano, odcházely znechucené dvojice v průběhu projekce, ano, chápu, že takový film jste vůbec nečekali a ano, Winona trošku přehrávala. Ale Keanu byl peckovní, Winona se nakonec chytla a mně se to jako celek líbilo. A výborné by to bylo i na divadle. Snad se dočkám. Během druhé projekce ještě větší sranda a z kina, kupodivu, nikdo neodešel... ()

heyda

Asi nejvíc zbytečný film, co jsem kdy viděl. Opět se ukazuje, že dobří herci nedělají dobrý film. Tohle byla vyloženě scénáristická katastrofa, která i přes necelou hoďku a půl šíleně nudila. Jestli existují na Zemi lidi, kteří se takhle baví při seznamování, tak jsem se asi zbláznil já. Jediné, co bylo přirozené, bylo hodnocení vzhledu Winony Rider a penisu Keenu Reevese. To byl jediný moment, který si zaslouží hvězdičku :) ()

poz3n

Zvláštní film. Pokus o takovou zvláštní "Allenovku" (přímá inspirace je patrná ať už třeba ze zvoleného hudebního doprovodu, či z vizuálního zpracování úvodních, závěrečných i kapitoly oddělujících titulků), která ovšem zvoleným způsobem snímání a záběrování jde tak trochu sama proti sobě. Vidím totiž zásadní rozdíl v tom, pokud se někdo rozhodne udělat "Linklaterovku" s dlouhými a statickými záběry, nebo stejně přistoupí k něčemu, co je vlastně výrazným opakem filmů Richarda Linklatera. Linklaterovy konverzačky v sobě mají vnitřní dynamiku, která čerpá ze snahy o realismus a celkový přirozený a autentický projev herců i dialogů. Střihová skladba pak snese klidně i několikaminutové záběry, ve kterých se vizuálně zdánlivě nic nestane, jelikož vše táhnou kupředu zmínění herci a dialogy. Když ale točíte konverzační komedii ve stylu Woodyho Allena, není primárním cílem snaha o realismus. Dialogy, které zazní v takových filmech, by se v opravdovém životě prostě neudály, diváka by naopak měla zaujmout jejich nerealistická kadence a schopnost postav ihned a neustále vtipně reagovat. Výsledkem by tedy měla být určitá forma screwball komedie, ve které jde především o dynamiku vnější (narozdíl od prvního popisovaného typu linklaterovské konverzačky, kde dynamika přichází spíše z vnitra postav a obsahu vět) a tomu by podle mého měl odpovídat i zvolený způsob snímání a záběrování. Obšírně se tedy dostávám k tomu, že podle mého názoru je Destination Wedding zajímavým pokusem, který ale nezvolil úplně šťastnou formu pro svůj obsah a je tak často dynamicky hodně nevyvážený. I když jsem se tedy u několika vtipů a dialogů zasmál a v cynických postavách se i několikrát našel, film mě vlastně nechytil a po většinu času nudil svou absencí životnosti. 6/10 ()

claudel

Filmová výzva v karanténě - oblíbené herečky, Winona Ryder. Do setkání s pumou/levhartem/jaguárem a ostatními šelmami děsná nuda, pak mě to logicky začalo bavit a do konce již nepustilo. Zajímavá volba stylu, kdy se ve filmu objevují další herci, ale tvoří pouhopouhou kulisu pro nekonečnou diskusi dvou věčně negativních, naštvaných a pesimistických asociálů. Jsem postižený Johnem Wickem, pořád jsem čekal, kdy dá Keanu někomu nakládačku :-) A moje Winona vypadá pořád skvěle, už jí táhne na padesát, ale pořád má tu svoji jemnou tvářičku. Jen se nemusela celý film tak děsně pitvořit a koulet očima, to jí nesluší. Škoda, kdyby režisér uchopil lépe první půlku filmu, mohla z toho být i originální konverzačka. ()

ARI50

Hokus pokus abraka dabrala blbost vykouzlena, bolest pro uši a oči nepovedlo se ale hodně. Keanu si potřeboval odpočinout. ()

JohnCZ

Možná mírně nadhodnocuji, ale Frank je spřízněná duše a jeho životní filozofie si těch 50 % rozhodně nezaslouží. ()

schizmo

Některý žďuchy jsou fakt peklo. Ale nejvíc obdivuju ten objem konverzačního textu, který se oba museli naučit... ()

SaNcHeZ_cz

V letním období docela sympatický pokus, který stojí a padá se scénářem, který místy funguje a místy ne. O absurdity a extrémy (stejně jako na běžné svatbě) není nouze a Keanu Reeves a Winona Ryder jako nerudní hosté na svatbě, na které by oba raději nebyli, fungují na výbornou, jak jen jim to scénář Victora Levina dovolí. Pokud vám je tahle dvojka sympatická a už máte pár svateb navštívených, pak směle do téhle letní pohodovky. Nic jiného než jejich svatební hašteření na okraji slavících hostů ale od filmu nečekejte. ()

Alqarin

Miluju to. Skoro nic tu technicky nefunguje, kontrapunkt svatby a cynismu je prvoplánovka jak prase, scénář psal Rust z True Detective v nejslabší chvilce, Reeves už je definitivně víc Wickem než Neem a Winona Ryder se zasekla v módu svých virálních zmatených grimas. Jenže něco ten film povyšuje z čehosi pitomého na cosi zbožňovatelného, ta konkrétní souhra laciných elementů s něčím snad i potenciálně autentickým a ona podivná herecká distanc, i určitá sveřepost toporné deklamace, těžko to racionálně popsat, je to z velké část radost z bizáru, ale radost je to upřímná a já tenhle film žeru. ()

kobejn odpad!

Jasně Keanu a Winona si spolu chtěli po letech střihnout nějakou easy srandu jen tak pro zábavu...ale výsledek je totální sračka, která není ani tak hrozná, aby nechtěně bavila...todle je jen total shit. Victor Levin by si měl hodit mašli a né se snažit unudit k smrti diváky timhle neskutečným blábolem. ()

movieband

Příjemná a nenáročná konverzačka. Reeves si s paní Ryder ukradli celý film pro sebe, a od příjemných a vtipných částí se dostali až k filozofování nad základními otázkami, které dokážou potrápit každého člověka. Za mě rozhodně film, který stojí za svůj čas. Asi se musí divákovi trefit do vkusu. A mě se tihle dva cynici zamlouvali od první chvíle, kdy jsem s manželkou v kině viděl upoutávku. Film vybočuje ze standartních romanťáren, a je spíš dramedií. Svým cynismem, otevřeností, možná i vulgaritou nemusí sednout každému, ale, a už se opakuju, pokud se člověk naladí na notu filmu, dostane příjemný zážitek. ()

gegina31

Hele sice je Keanu klasa, ale když je scénář sračka, tak prostě ani on to nezachrání. O tom, že tam byla Winona ani nemluvím. To pro mě není ani herečka. Hráli tam jen oni dva....doslova....to že tam bylo pár jojanů v pozadí, to nestojí za řeč. Dialogy byly v podstatě takové, že prostě mleli a mleli a já najednou zjistila, že už je ani neposlouchám....a to jsem pěkně prosím četla titulky. A ten konec. Ten si v podstatě mohli klidně nechat. ()

halogenka

V žánru romantických komedií příjemně osvěžující kousek. Chvílema to až zavání Allenovštinou. Hodně mě baví to v romanťácích prakticky nezpracovávané “let’s hate the world together.” ()

applause

Na tenhle film jsem šla nečekaně s kamarádkou do kina. Ani jsem nic extra nečekala a byla to fajn víkendová oddechovka. Trochu mi vadilo, že se děj směřoval jen na hlavní role (Keanu Reeves a Winona Ryder) a jinak byl bez zápletky. Ale ty hlody byly opravdu k nezaplacení. To jsem si přitom říkala, jak se mám dobře. Nejlepší byl ten sex, přitom jsme opravdu umíraly smíchy. Skvělé herecké výkony. Doporučuji. ()

M.i.k.e

uměl bych si tohle představit jako divadelní hru.I jako film je Destination wedding zábavná konverzačka,ale díky uspávající hudbě a nápadu,že ve filmu nepromluví nikdo jiný než hlavní dvojice nefunguje úplně na 100%.On ten nápad že ve filmu nedojde k jinému dialogu než mezi hlavní dvojicí je v jádru fajn,ale zároveň si díky němu tvůrci trochu nařízli pod sebou větev.Dialogy jsou pak zábavné,ale ne všechny působí úplně přirozeně jako třeba v Before trilogii...60% ()

vydumnica

Dost zvlastny film. Napad, ze to bude len o dvoch hercoch a vsetci ostatni budu len kulisy sice originalny, no asi aj trosku na skodu. Dialogy pridlhe a vela...ale humor tam bol, parkrat som sa nahlas zasmiala. Scenka s pumou vsak bola neprirodzena a prehnana, trosku to tym pokazili. Zaver sa mi pacil. V kine by som to asi vidiet nechcela, ale ako taka oddychovka moze byt. Okrem ineho zaujimave herecke obsadenie...A este jedna zvlastnost, kto by cestoval taku dialku na svadbu byvaleho snubenca? 60%. ()

Vyhy

Konverzační komedie, která není vůbec vtipná. Záměr byl možná dobrý, ale výsledný film už vůbec ne. Hodně slov, šíleně moc slov, které nejsou ale ničím zajímavým a už vůbec nejsou vtipná. Navíc, je všem hned jasné, jak tato dvojice asi může skončit. Opět to nejlepší prozradily trailery. Nejdelších 90 minut v mém životě. ()