Neuvěřitelná

• USA Unbelievable
USA, 2019, 6 h 29 min (Minutáž: 44–59 min)

Tvůrci:

Susannah Grant

Hudba:

Will Bates

Toni Collette, Merritt Wever, Kaitlyn Dever, Vanessa Bell Calloway, Dale Dickey, John Hartmann, Austin Hébert, Liza Lapira, Kai Lennox, Danielle Macdonald (více)

Epizody(8)

Jedna mladá žena obviněna ze lži o znásilnění a dvě detektivky vyšetřují sérii děsivě podobných útoků. Podle skutečných událostí. (Netflix)

odia

Velmi mě pobavily ostatní komentáře typu: seriál je vyprávěn ze ženského pohledu. Zábavné na tom je, že nikdy u seriálů a filmů nečteme, že je děj nahlížen mužskou optikou - což je asi 90 % všech děl. Navíc z prvního dílu je jasné, jak by to dopadlo, kdyby děj byl vyprávěn z pohledu muže - ano, skončilo by to u prvního dílu. Seriál se točí kolem problematiky znásilnění. A nejsmutnější na tom je věta, která tam i zazněla - když vám někdo ukradne auto, nebo vám dá po hubě, tak málokdy slyšíte, jestli jste si to náhodou nevymysleli. U znásilnění to bývá pravidlem. Chybelo mi trochu více gradace v závěru, proto 4*. ()

Ekdahl

Špatenka. Hlavní protagonistky bez charismatu, atmosféra slabá, otravné přehrávání u té nejmladší oběti, závěr natahovanej jak žvejkačka. Hlavně ale neuvěřitelně slabý příběh - tvůrci si ani nedali práci s vymyšlením nějakýho zajímavýho pátrání, dějových zvratů apod. Kdyby energii, věnovanou otravný ideologický agitaci (ženské a zástupci etnickým menšim proti bílým poldům a vojákům), věnovali základní filmařský práci, udělali by líp. Ale kde není talent, ani čert nebere. Hodinu po dokoukání nevím, že jsem na něco koukal. Srovnání s první řadou True Detective, který jsem někde zahlídl, je zcela absurdní. Seirál BBC The Fall, který má podobný téma, je taky úplně jinde. ()

mico5000

po zvážení pre a proti musím uznať, že osobne by sa mi to bez tej krimi linky pozeralo ťažšie- avšak o to práve ide, je z toho pomerne chutná jednohubka. Otázne je koľko divákov práve to vyšetrovanie udržalo pri obrazovke. ()

Santerus

Sľúbil som si, že nebudem komentovať nekritické oslavné ódy tunajších superaktívnych prispievateľov, na základe ktorých som sa, žiaľ, do tohto paškvilu pustil. Tak nebudem. Azda len toľko, že idem hľadať funkciu, ktorá zaistí, že sa mi nebudú zobrazovať. K seriálu - kto chce vidieť nudnú, rozťahanú, nezáživnú (pravdepodobne reálnu) policajnú prácu v celej jej otravnej paráde, pre toho je seriál asi OK. Ale z môjho pohľadu sa to aj s týmto zámerom dalo urobiť omnoho, omnoho lepšie. Ďalej sa možno vyskytne nejaký ten SPOJLER. O čom to celé je? Dievča s ťažkým detstvom znásilni neznámy úchyl a dvojica obstarožných, lenivých detektívov ju zmanipuluje, aby svoju výpoveď odvolala. Tým sa z nej stane všetkými odmietaná klamárka, na pokraji samovraždy. Do prípadu sa však vloží neprirodzená, extrémne až nasilu chápavá vyšetrovateľka, nepekná citovo plochá žena, ktorá sa spojí s ďalšou nepeknou a citovo ešte plochejšou vyšetrovateľkou a po kúskoch (naozaj veľmi po kúskoch) odhaľujú stopy k páchateľovi. Nevadilo by, že krásy veľa nepobrali, ani že majú byť akoby pozitívnym protipólom k mužom, keby.... keby to aspoň dobre zahrali. Žiaľ, ak aj zo seba dostanú nejaké emócie, sú neprirodzené, neuveriteľné (možno preto názov filmu :)), ich pokusy o chlapský humor vyznievajú trápne a bezpohlavne. Sú natoľko nezaujímavé, že "výlety" do ich súkromia, či rádoby filozofické kecy som už po druhom dieli preskakoval. (vďaka za seriálové servery). Ostatné postavy na tom nie sú o moc lepšie a v konečnom dôsledku jediná prirodzená a uveriteľná je prvá obeť - Maria, ktorá má, paradoxne, počas ôsmych dielov málo priestoru. Šialene sa to celé ťahalo a aj s veľkými skokmi to bolo miestami utrpenie. Bol som však zvedavý, ako to celé dopadne. Nakoniec som sa dočkal, pretože posledný diel bol vcelku dobrý. Keby z toho urobili trojdielnu minisériu, možno by moje hodnotenie vyzeralo inak. Takto dávam jednu hviezdu za fakt, že pohľad do absurdity systému a na realitu života vo vražedne povrchnej spoločnosti bol zaujímavý a druhú za Mariu, ktorá to podľa mňa zahrala na výbornú. Zvyšok je katastrofa. ()

Kosik8

A takhle to prostě dnes chodí - to by asi mohlo stačit na shrnutí celého seriálu. Je smutné a v celku dost věrohodné celé podání seriálu ale oto víc zarážející, že stejně všichni ví, že se takovýhle věci dějí a dít prostě budou.. Možná snad akorát těm co to dělají by tohle mohlo rozsvítit v hlavě.. ale asi si zbytečně něco namlouvám. Každopádně určitě stojí za to podívat se na to, ten příběh je prostě opravdu Masakr. ()

stuj

Celkem pěkná detektivka, i když detektivky moc nemusím. Příběh hlavní hrdinky/oběti je nejsilnější. Ublíženou/dotčenou/bezmocnou holku ztvárnila hodně uvěřitelně. A silné je to ještě v tom, že je to dle skutečných událostí. ()

planetta

Vôbec ma to nebavilo. Začína mi liezť na nervy tá netflikovská "lacná" digi kamera. Stáva sa to štandardom u Netflix. Nech je námet akýkoľvek dobrý, ale vždy to na mňa bude pôsobiť ako low-cost. (videl len 1. časť) ()

Verik

Mohl to být super film. Ale jako seriál se to táhne a je to vážně nuda. Hvězdu navíc dávám za nesympatickou Marii a ukázku toho, jak snadno může jít všechno do háje i bez vašeho přičinění. ()

Toja34

Dokoukali jsme to jen proto, že jsme chtěli a potřebovali vědět, že se hlavní hrdinka dočkala spravedlnosti. Je strašné, že se něco takového opravdu stalo. Za nás to bylo roztahané a projev jedné z vyšetřovatelek byl strašně nepříjemný, pasivně ukňouraný. První film, který jsme z angličtiny přepli do češtiny, protože její tichý, kníkavý hlas nás rozčiloval. ()

to08.net

Excelentní vylíčení manipulace chlapáckých policajtů, kteří si myslí, že sežrali Šalamounovo hovno a křehká holka je pro ně jen další mňamka namazaná na chleba. Vyřešit případ smáznutím fajlu je tak opojné a zítra začíná nový den, tak proč se srát s dalším případem, když nemusí vůbec být. Díky za dobrý konec, protože jinak bychom upadli do deprese asi všichni, kteří si ještě zachovali soucit a věří, že když je nejhůř, obrací se to už k lepšímu. ()

JerryPilsen

Suprově natočené, přesně jak to mám rád. Krůček po krůčku, důkaz za důkazem. Do toho skvěle vložená druhá dějová linka, paráda. ()

jioex13

Tohle bylo 8 epizod neskutečné nudy. Zbytečné dialogy o ničem a i většina postav mě nebavila. Chápu, že tohle téma je velmi citlivé a funkčnost v realitě je obdobná ne-li stejná. Přesto si myslím, že kdyby se trochu více autoři zaměřili na konkrétní děj, stačilo by vše sdělit maximálně ve 4 epizodách. Tohle mě vážně dost zklamalo. ()

recept

Feministicka detektivka s nesympatickym obsadenim, nekonecne rozhovory o nicom, pribeh tak zbytocne roztahany, ze prestava bavit este pred polovicou. ()

Rumbambule

Pane jo... Unbelievable je neuvěřitelně strhující a dobře natočená minisérie. Fakt, že je to podle skutečného případu, mi umožnil plně soucítit s Marie a upřímně opovrhovat pachatelem a fandit detektivům v jejich pátrání. Případ jsem detailně nestudovala, takže jediné, co jsem věděla, bylo, že ho nakonec dostanou. Ale neznala jsem osud jednotlivých postav a obětí a to vlastně bylo tím hlavním zdrojem zvědavosti, jak to dopadne. Dočká se Marie své spravedlnosti?  Všechny tři hlavní postavy byly skvěle zahrané. Tak moc jsem jim to věřila! Marie mi bylo strašně moc líto. Grace byla zvláštní kombinací drsné policajtky a velmi empatické ženy. A moje oblíbená Toni Collette ji zahrála skvěle. Det. Duvall jednala s oběťmi neuvěřitelně empaticky. Bohužel si takový přístup v našich podmínkách ani nedokážu představit. Judith a Parker by zasloužili nakopat... Jestli jejich úloha v příběhu byla skutečně taková, pak doufám, že to pro ně byla ta největší životní lekce.  Celé to bylo natočené tak dobře, že jsem se od toho nemohla odtrhnout a myslím, že tohle téma budu ještě chvíli zpracovávat. Jestli tam byly nějaké chyby ať už filmařské, nebo faktické, tak je tentokrát všechny odpouštím a dávám jednoznačných 5*. ()

mart93

Zezačátku jsem byl zklamanej že to bude celé asi o znásilnění (protože to je v každé druhé detektivce) a bude se to odehrávat celé v té tragické notě. První a druhý díl bych nehodnotil slovy špatný nebo dobrý protože to bylo takové uvedení do děje. S každým dalším dílem mi vyšetřovatelky více přirůstaly k srdci a díky skvělému vystavění dílů, vůbec vymyšlení celého příběhu a výborným hereckým výkonům mě to velmi vtáhlo a pustilo až na konci. Jsem rád i za ten konec upřímně. Je i super že z toho udělali seriál protože ve filmu by to vůbec nešlo tak kvalitně vykreslit, celý ten proces. Všechno dostalo prostor se rozvinout do detailu. Původně jsem se na to začal dívat jen kvůli Kaitlyn a tak jsem rád že jsem na to narazil a že nakonec se i usmála a byl to jakštakš šťastný konec. Končíte s tím pocitem, že by jste s těmi herci pobyli ještě o kousek dýl.. a to je vždy dobré :) ()

Loli

Tento příběh je opravdu neuvěřitelný, byť se tohle opravdu stává, to je na tom to nejhorší. Příběh o tom, jak policie někdy nefunguje tak, jak by měla a o tom, jaké to může mít následky. Holka, kterou všichni litují za to, co se stalo, pak jí všichni nenávidí za to, že pod nátlakem svou výpověď vzala zpět a nakonec jí za to chtějí odsoudit. Nebýt policistky, která skutečně vyšetřovala. Seriál je velmi koukatelný, zajímavý. Velmi dobré herecké výkony. ()

Watchmeni vedou Emmy nominace

Watchmeni vedou Emmy nominace