Poslední díl trilogie přímo navazuje na předchozí film Vyvrženci pekla (2005). Zbylí členové šílené psychopatické vraždící rodiny Firefly – sourozenci Baby (Sheri Moon Zombie) a Otis Driftwood (Bill Moseley) a jejich otec, zvaný Kapitán Spaulding (Sid Haig), zázrakem přežili mnohačetná střelná zranění, která utržili při přestřelce s policií, a byli umístěni do věznice s maximální ostrahou. Kapitán Spaulding je po několika letech popraven. Od uvěznění uplyne 10 let. Zejména Baby nedokáže žít v souladu s vězeňským řádem, páchá mnoho přestupků, a tak většinu času tráví na samotce. Během práce mimo prostory věznice Otise krvavě osvobodí jeho kamarád Winslow Foxworth Coltrane, známý jako Půlnoční vlkodlak (Richard Brake). Oba později přinutí ředitele věznice, aby do jeho domu přivedl Babyho. Trojice pak pokračuje ve vlně vražd, šílenství a chaosu. (noelcoward73)

EvilPhoEniX

Rob Zombie ukončuje svou slavnou trilogii, ale jakoby mu někdo sešlápl nohu z plynu. Přišlo mi úsměvné, jak Zombie dělal odpočítávání na trailery, které ve výsledku stály za nic. Hodně mě štvalo úvodních 20 minut, ale potom je to vcelku slušná exploitation záležitost, kde vévodí Sheri Moon Zombie a dojde i na pár gore scén, ikdyž v tomhle ohledu jsem si sliboval daleko více ( především finále na to jak je akční, tak je, co se týče gore hodně nevyužité). Jakoby dnes tvůrci neradi překračovali hranice. Špinavý look i atmosféru to má, ale jinak film nemá čím moc zaujmout. Vyvrženci z Pekla byli o úroveň možná o dvě výše. 60% ()

pornogrind

Ačkoliv jsem se na tenhle projekt těšil jak malý děcko tak jsem ve skrytu duše věděl, že už to nemůže být taková jízda jako v předchozím díle. Ale výsledek není vůbec špatnej ba naopak jsem dostal o něco víc než jsem očekával. Mínusem je určitě to, že na můj vkus dostal Bill Moseley alias Otis málo prostoru. Druhým mínusem je absence Sida Haiga který se tu mihne jen na pár sekund jelikož si pro něho došla zubatá. Což je velká škoda. Největší pozornost tak na sebe strhává Sheri Moon Zombie alias Baby. Snímek je dostatečně špinavý a nechybí gore, krev ani hlášky. Já jsem se u filmu ani na minutku nenudil. Na druhou stranu musím uznat, že už to nemá takový koule jako Vyvženci pekla. Spaulding tady prostě chybí. Na druhou stranu si myslím, že z toho Rob Zombie vyždímal maximum co šlo. Za mě je tohle pořád slušná jízda které napálím 4 hvězdy. ()

ledzepfan

Je to sice klasicky zombiovsky pozérské a ústřední charaktery jsou tak moc enoing a vylízané, že člověk fandí kdejakému volovi, co by jim konečně mohl zavřít hubu (což asi nebyl žádaný efekt), ale, na druhou stranu, je to i přes všechno to natahování, pitvoření a nechtěné parodování, v některých momentech zábavné a hlavně taky řemeslně naprosto s přehledem zmáknuté.. Ve výsledku je to mnohem menší zklamání než jsem -po Zombiho fiasku z minula- čekal, ale na to aby mě to nějak oslovilo, nebo nedej bože nadchlo, bych musel mít omezený rozhled a vkus náctiletého šulina.. ()

eraserhead666

Já vlastně od 3 from Hell nečekal nic, info o tom, že to vznikne mě nechalo naprosto chladným. Ale že to bude až taková nudná, sebežroutská, křečovitá šmíra... Jedna hvězdička jen a pouze za pár světlejších okamžiků Sheri Moon Zombie. Zombie by se měl vzpamatovat a zase v sobě najít to, čím mě dokázal zaujmout. ()

Filmmaniak

Vyvrženci pekla vstávají z mrtvých (byť ne ve zcela původní sestavě) a dostávají další příležitost zařádit si a rozjet pořádný teror. Výsledkem je však zastaralá skládka vyžilých, otravných a užvaněných šílenců se schematickým a přímočarým dějem, který se skládá ze tří částí – úvodní breaking news pasáž nás zasvětí do situace, následuje špásování s ředitelem věznice a po něm přichází mexický mejdan, který působí, jako by ho Rob Zombie připsal po zjištění, že mu dosavadní materiál nevystačí na celovečerní film. I tak ale snímek stojí výhradně jen na brutalitě a okázalé odpornosti titulní pekelné trojice, z níž však dělá cool zabijáky, kterým by se mělo fandit, což je v dnešní době kriticky natáčených filmů a seriálů o rozkrývání komplexní psychologie vraždících maniaků přinejmenším zpátečnické. Uspokojit tak Rob Zombie dokáže jen ty nejvěrnější fanoušky, jimž bohatě stačí ke štěstí trocha stylově natočené krvavé řezničiny a návrat jejich oblíbených postav, které ale v podstatě dělají pouze to, co vždycky, a ve volných chvílích hrají karty nebo se dohadují, kdo z nich je víc jako Bogart. 3 from Hell je stejně vyčpělá mizérie jako to klaunské vystoupení ve druhé části filmu, které také přišlo, aniž by se o něj někdo prosil. A jak také dopadlo. ()

• Gang v bílých oblecích na konci filmu používá airsoftové zbraně místo originálních (lze vidět u okénka vyhazovače nábojů, který je při střelbě zavřený – má být otevřený). (SsgtJira)

Rob Zombie a adaptace kultovního sitcomu

Rob Zombie a adaptace kultovního sitcomu

09.06.2021

Americký režisér, scenárista a heavymetalový hudebník Rob Zombie (Vyvrženci pekla, Halloween) dva roky po uvedení svého posledního snímku 3 from Hell oznámil svůj další plánovaný projekt. A nemá jím… (více)

ČSFD skvadra zpět na Sitges Film Festivalu

ČSFD skvadra zpět na Sitges Film Festivalu