Chata

• USA The Lodge (více)

Mrazivá noční můra Chata od režisérů snímků Dobrou, mámo sleduje rodinu, která se vydává strávit víkend na odlehlé chatě v horách. Když je však otec (Richard Armitage) nečekaně nucen odjet za prací, zůstává jeho nová přítelkyně Grace (Riley Keoughová) se snoubencovými dětmi Aidanem (Jaeden Martell) a Miou (Lia McHughová) uprostřed zasněžené krajiny sama. A také se vzpomínkami na znepokojivou minulost. Psychologické drama je důmyslně zinscenovanou hrou o hranicích mezi realitou, vzpomínkami a šílenstvím. (Cinemax)

corpsy

Prvá polhodinka? Nedýcham. Tá druhá? Pomaly zvoľňujem a začínam prijímať kyslík do pľúc, pretože tempo zvoľnie a nastúpia otázky, čo je v celku v pohode ( nikto nemá rád stereotyp ). Lenže tá prostredná polhoďka, je plná blábolov a stupidít. Potom príde tretina tretia. A je to niečo medzi tým. Teda skoro. Tu sa zrejme scenár hádal sám so sebou. ()

misterz

To pomalé tempo ma skoro uspalo. Samozrejme, niekedy nie je na škodu a dokáže umocniť divácky zážitok, no v tomto prípade keď človek dopredu vie čo a ako, tak to má opačný účinok. Chcelo to niečo nápaditejšie ako dejovú linku podľa zaužívanej štandardnej šablóny. Navyše mi hrozne liezol na nervy ten otec. Ja by som zavrel na psychiatriu v prvom rade hlavne jeho, podľa mňa mu zahučalo v lebeni viac ako tej jeho novej ženskej, keď nechal deti s cudzou osobou (a navyše v minulosti liečenou na psychiatrii a s ťažkou životnou traumou), a v prostredí, kde sa je ťažké dostať aj za dobrého počasia. Podpriemer. 40/100 ()

lamps

Umělý. Tohle slovo si v souvislosti s The Lodge vybavím jako první. Od zápletky přes postavy až po budování atmosféry - tohle je možná zručně natočená a zajímavě vygradovaná, ale zaručená umělost nejhrubšího zrna. Na každý povedený nápad přijde hned několik hluchých záběrů, které jen protahují stopáž a nikam vývoj neposouvají - oproti Osvícení (se kterým to má styčné body hned v několika fázích příběhu) hrozná slabota. Ale Riley Keough opět potěšila. 60% ()

EvilPhoEniX

Po ročním čekání je konečně k dostání očekávaná Chata a je to podle očekávání slušný psychologický Terror. Franz a Fiala servírují podobně laděný film jako jejich prvotinu Goodnight Mommy a také má film blízko k Hereditary, takže pokud se Vám nelíbil ani jeden zmíněný, máte smůlu. Film pomalým tempem plyne kupředu a rozehrává paranoidní, mrazivou psychologickou hru s divákem, která především posledních 40 minut funguje solidně. Působí to hodně komorně, ale atmosféra, chladné prostředí i herecké výkony jsou velice slušné. Je to spíš psychologický Thriller s hororovými prvky, který v momentální hororové krizi potěší, ale počítám, že dost diváků bude brblat. Příběh****, Akce>Ne, Humor>Ne, Násilí*, Zábavnost***, Hudba***, Vizuál***, Atmosféra****, Napětí***. 7/10. ()

oLí

Jako snaha se cení, těšil jsem se dost, když jsem o tom nic nevěděl. Výsledek ? Totální blábol, kterej v normální logice ale i nastavený filmový nelogice neobstojí, bere si velký sousto, který od začátku postrádá smysl, protože většina diváků neví, kudy se bude děj ubírat, to s nadějí v nějakou skrytou (tady neexistujicí) pointu prostě dokouká.. Past! Konec, shit, snažte se obhájit pak dobrou kameru nebo prostředí, 4/10 max a čau. ()

• Film bol natáčaný v kanadskej provincii Quebec. (Jello Biafra)
  • Hlavná postava filmu Grace (Riley Keough) sa vo filme objaví až po vyše 20 minútach. (beso74)
  • Vedoucí kultu Aaron Marshall (Danny Keough), otec Grace Marshall, je skutečný otec herečky Riley Keough, Danny Keough. (Lajty)

Legendární britské studio Hammer čeká návrat

Legendární britské studio Hammer čeká návrat