Matty

Přestože Princezna nečaruje s moc originálními vizuálními a vypravěčskými nápady, jde o zábavný mix různých žánrových vzorců a zřejmě nejvíc cool českou pohádku, jakou jsem doteď viděl. Scénář s množstvím vatových scén, slepých narativních uliček a jalových dialogů, někdy dvojnásob mučivých kvůli postsynchronům, by potřeboval pročistit (115 minut stopáže příběh fakt ospravedlnit nedokáže), distribuce informací je prapodivná a sázka na ty nejtradičnější hodnoty otravná (love conquers all). Zároveň se tvůrcům eklektickou kombinací domácí pohádkové tradice a moderních zahraničních fantasy (hádám, že režisér bude velký fanoušek Maleficent a disneyovek, v nichž nesmí chybět muzikálová vsuvka) podařilo vytvořit poměrně funkční a soudružný fikční svět, který nebudí nechtěný smích a pocit trapna (to jen když dojde na medovníkový product placement) a je řízen smysluplnými pravidly. Dojem velkoleposti navzdory zjevně omezené výpravě (vesměs jen jeden hrad s hrstkou dvořanů, jedna jeskyně a pár exteriérů) zdárně navozuje velkolepá hudba a obstojné triky. Přes zmíněnou tradičnost pak oceňuji, že hlavní postavou je žena, která navíc prochází určitým vývojem a jejíž úspěch závisí na opuštění role dámy v nesnázích, pasivně čekající, až princ prolomí její kletbu. Eliška Křenková coby suše hláškující, nad milostná a jiná dobrodružství protagonistky povznesená alchymistka, by pak zasloužila spin-off. 70% ()

troufalka

Docela překvápko! Po počátečním zdlouhavém rozjedu se dal děj do pohybu. Chvíli to vypadalo na variaci na Hromnice o den více, ale objevily se i originální prvky.  Magický prvek měl dokonce jakous takous logiku, což u většiny mystery zcela postrádám. Kdo očekával katastrofu, bude příjemně překvapen, kdo byl natěšený na skvělou zábavu, bude jen mírně zklamán. ()

silentname

"Princezna Zakletá V Čase" v jadre síce nemá originálny koncept, a miestami s tým nerobí niečo iné, čo by sme už nevideli v iných filmoch, ale na druhú stranu musím povedať, že ma to bavilo sledovať. Možno preto, že mi tento koncept vo filmoch sedí. Má to celkom dobré postavy, niekoľko zaujímavých zvratov, natočené je to schopne a film vyzerá dosť dobre. To musím uznať. Časti v skalách, kde máme nájsť ústa, ucho a oči sú podľa mňa super. Film vie byť vtipný, má dobré nápady a zloduch filmu v podaní Simony Zmrzlej je spracovaný kvalitne a pôsobí ako reálne veľké nebezpečenstvo. Takže film dokázal predsa len urobiť veľkú dávku elementov správne. Plus ma miestami nechal aj hádať ako budú môcť niektoré momenty dopadnúť, snaha využiť to čo sme sa naučili v predošlom súboji a podobne. Všetko dobré elementy. Ako som povedal, jediné čo filmu je treba vytknúť je fakt, že originality si moc nepobral. Ale vo svete českých rozprávok ide v mojich očiach predsa len o lepší počin, než mnohé iné ktoré posledné roky vyšli. Je to správne moderné, vtipné a dobré časti sú naozaj dobré. Čeknite si to a uvidíte sami. Hodnotenie: B ()

pornogrind

29.11.2021 Je vidět, že přicházejí Vánoce. Obchody nabízejí vánoční zboží, výlohy svítí, ulice měst jsou vyzdobeny a v televizních reklamách nabízí ty nej dárky, který zaručeně potěší každýho. A v bedně pomalu začínají dávat "nový" pohádky. Né, že bych je nějak vyhledával ale je pravda, že na nějakou tu novou pohádku(většinou nepodařenou) kolem Vánoc kouknu. Tuhle jsem chtěl vidět z jednoho prostýho důvodu. Vlastně jsou dva. Prvním důvodem je Bouzov, kterej mám pár kilometrů od města kde bydlím a druhým důvodem bylo, že v pohádce by měli hrát i moji známí. Teď už k samotný pohádce. Je fakt, že tahle pohádka vykrádá a recykluje na co si jen člověk vzpomene, takže originalitou v tomhle směru opravdu neoplývá. Na můj vkus je i zbytečně dlouhá a natahovaná. Nelíbilo se mi ani obsazení Natalia Germani do role princezny. Né, že by mi nějak extra vadila ale určitě šlo vybrat líp. Ale abych nehledal jen negativa. Tahle pohádka je v určitých směrech rozhodně cool. Song LITTLE LESS CONVERSATION - ELVIS PRESLEY vs JXL. bych tady opravdu nečekal. Pohádka má i spoustu vydařenejch efektů a chválím i výběr lokací kde se natáčelo. Takže za mě je to tak, že tuhle pohádku nebudu nikde vychvalovat ale ani nemám důvod abych ji nějak hanil. Na český poměry jde ale o jednu z těch lepších pohádek za poslední roky. Kdybych mohl dám 3 a půl hvězdy. Ať nežeru dám tu čtvrtou slabší hvězdu, protože pochybuju, že letos ještě uvidím lepší pohádku. PS: Jednoho známýho jsem tam viděl ve třech scénách a druhýho ve čtyřech scénách. 25.12.2021 EDIT - Tak se mi to po čase rozleželo v hlavě a myslím si, že 4 hvězdy jsou přece jen moc. 3 hvězd budou téhle pohádce slušet o něco víc.  V porovnání se včera viděnou pohádkou Jak si nevzít princeznu ale i tak jasně vyhrává Princezna zakletá v čase. ()

Jirka_Šč

Velmi váhám, jak Princeznu zakletou v čase ohodnotit. Na jednu stranu na můj vkus až příliš současné, s občas nedotaženým scénářem a viditelným dabingem, na druhou stranu svěží, solidně udělané a od jiných pohádek odlišné (a ano, dělali to se srdcem). Nápad časové smyčky je sice nepůvodní, mě se však zřejmě ještě dlouho neokouká. Příjemně cynická a chladná princezna, zajímavá alchynistka, trochu dřevěný, přestože pochopitelný princ. Možná se v budoucnu podívám ještě jednou a jsem zvědavý na dvojku. ()

• Při první vyjížďce prince a princezny usedá princ na koně a má ofinu načesanou na pravou stranu (z pohledu diváka). V dalším záběru ji má načesanou na opačnou stranu. O záběr později ji má zase načesanou napravo. (pornogrind)
  • „Chtěli jsme udělat pohádku, která se bude opírat o tradiční české pohádky, ale zároveň bude jiná. Proto diváci uvidí prvky, které známe spíše ze zahraničních fantasy příběhů. Zářící runu na ruce princezny nebo magii při střetu čarodějnice s alchymisty. Samozřejmě nechybí ani vtipné scény, ale prioritou je pro nás kvalitní příběh,“ řekl režisér filmu Petr Kubík. (ČSFD)
  • „Je to udatný šermíř a vítěz mnoha šermířských klání, ale má jednu velkou slabinu, což je princezna Ellena. Miluje ji již od dětství a od té doby se snaží nějakým způsobem o její srdce. Ale jak to tak bývá, není to jednoduché, takže se během celého filmu snaží, aby se do něho taky zamilovala,“ přibližuje prince Jana jeho představitel Marek Lambora. (SONY_)

NEJ filmy a seriály roku dle ČSFD

NEJ filmy a seriály roku dle ČSFD