Brahms: Chlapec 2

• USA Brahms: The Boy II (více)

Poté co se rodina přestěhuje do Heelshire Mansion, spřátelí se jejich syn s panenkou Brahmsem. Tato hračka vypadá jako živá. (Filmbox)

KayaCarter

Nooo pro někoho kdo neviděl jedničku by to možná mohlo být i koukatelné, ale za mě tedy fakt blbina. Vraždící panenka už tu byla tolikrát, že to ani není hezké a tohle se určitě zdaleka nevyrovná Annabelle. Chybí tam to překvapení z jedničky ke které jsem taky už přistupovala velmi obezřetně kvůli námětu ,ale nakonec jsem ráda, že jsme ji zhlídla. Dvojku fakt nedoporučuji a za mě dva bludišťáci s odřenýma ušima. ()

Emperor1

Čekal jsem, že to bude mnohem horší, jak už to u dvojek bývá, ale musím říct, že mě to bavilo dokonce o chloupek více, možná i pro to nadpřirozené pojetí. I některé lekavé scény se mi líbily, tedy v tom smyslu, že fungovaly. ()

brasek

Pokračovanie snímku Brahms je viac mysteriózna záležitosť, bábika ožíva a už nie je nikde skrytý chlapec. Príbeh však veľmi neohúri, v porovnaní s jednotkou je na tom slabšie. Má však priemerne dobrú atmosféru a kedže bábika je záporný hrdina tak je prirodzené že počas deja som k nej cíti stále väčší a väčší odpor. ()

Jarv

Hororové všežravce toto nemá šanci příliš zaujmout. Já se kupodivu nenudil (napětí místy trochu fungovalo), leč přesto dávám záměrně pouze dvě hvězdy, protože rozuzlení poměrně nešťastně podkopává konec předchozího dílu, kterému nechyběl element překvapení a jisté tvůrčí originality. Takové pokračování si mohli raději odpustit, nejvíce totiž ublížili sami sobě. 40% ()

hooofi

Taková oddychovka po strašný kalbě, když už člověk neví, co si má pustit. Kdyby mi bylo dvanáct, určitě bych toto dílko ocenil více. ()

injoy

Horory mám rád a tohle byl slabší hororový průměr. Koukatelné, ale 2 hvězdy s odřenejma oběma ušima a přimhouřenejma oběma očima. ()

BLStryker

Dopadlo to stejně jako s většinou pokračování - původní film se překonat nebo alespoň vyrovnat nepodařilo. Návrat panenky chlapce i stejného starého sídla nepřináší moc nového, působí spíš jako nastavovaná kaše a do určité míry jde proti pravidlům nastaveným předchozím dílem (nechci spoilerovat). I ta atmosféra klesla o jeden level dolu a nic proti, ale Katie Holmes opravdu není Lauren Cohan. Jedničkou mě Bell namlsal, dvojkou mírně zklamal. Doufám, že si odpustí případný třetí díl. Konec totiž naznačuje, že by se jistým směrem dalo jít dál. ()

Nymfona

Laciná napodobenina panenky Anabelle. Davám hvězdu za relativně slušné herecké výkony a absenci zlouhavých scén, ale oproti jedničce mi to přislo spíše jako parodie hororových panenek. A ten konec byla vyloženě komedie. ()

Little_Sawy

Houno.. Houno.. A ešte raz houno.. Klučina traumatizovaní z přepadení matky dvoma týpkama v černém a tod té doby spratek necekne, lenže po presťahovaní sa z mesta na venkov, kde mají souseda tak trochu vymrdaného cvoka a hoooodne zlateho hafana ktorý bude ve dne v noci hypnotizovat barak jestli sa Brahms a spratek nechovají mile a nehodlají sa tak trochu vraždit. Jelikož, v tomto filmu nie su ziadne vraždy je to krapet zas na houno. Mamča s toho neni nadšená že spratek našiel v lese nejakú bábiku a vona ho musela očistiť, prezliect s paličkou jak keby šla operovať pacienta na operačnom sále. Fuckt je to panenka.. Babika.. Na mojom mieste by som mu 100 kilaku za domom vykopala jamu, drbla mu tam par haluz, ještě by som mu tam dala bábiku ktorá na mna čučí v presklenne vytríne a podpálila by som ich, ať shoří v pekle vychcaná kunda. Inak, koniec sa dal čakať ked si spratek vzal domu tu "masku".. ()

Holly_Molly

A já už si naivně myslel, že mam neomylnej čuch na dobrej výběr filmů...Zlatej první díl, ten měl aspoň hodně nečekanej twist a o mnoho solidnější atmosféru. Tohle byla taková nudná čurákovina, že mi bylo líto všech herců do jednoho, že se k tomu upsali...konec pak přinesese možnost pokračování a to je opravdu hororová představa. 1* dávám za tu totálně libovou zmrzku co jsem si k tomu otevřel a za to že aspoň poslední dvě minuty se hlavní postavy nechovali jak vypatlaný dementi. 👀🙃 ()

DyingAngel

O ničom... Moju pozornosť tento snímok držal asi tak 45 minút, potom to išlo dolu vodou (a to som sa na toto pokračovanie veľmi tešila). Sklamanie. Ďalšia desivá bábika... A viacero odhalení vrážd v tajomnom dome, hm. ()

Dalajlada

Po jedničce jsem čekal něco podobného. Přijemně jsem se mýlil. Klasická horrorová hudba příjemně podbarvuje velmi slušnou atmosféru. Závěr byl sice trošku hektický, ale panenka vypadala naprosto skvěle. Pokud bysme vycházeli z prvního dílu, tak logika dostává dost na prdel. A trochu nám to začíná zavánět světem ve stylu Annabelle. Bohužel se asi dočkáme třetího dílu a z toho mám docela strach. ()

tXtX

Jeeeežiš maria... Už dlho ma žiadny film neiritoval tak strašne, ako táto ubohosť. V prvom rade takto, The Boy jednotka je skvelý horor. Horor, v ktorom nie je ABSOLÚTNE NIČ nadprirodzené. Horor, ktorý je postavený na atmosfére a strachu z neznámeho, a horor, ktorý sa síce tvári ako duchárčina, no nie je. Počas celej stopáže nám tvorcovia nenaservírovali pomaly ani jednu lakačku, pretože nemuseli, nebolo treba... Bohužiaľ, dvojka v šľapajách jednotky nešla ani oblúkom. Už počas prvých 15minút sme svedkami asi štyridsiatich zbabelých, trápnych a predvídateľných lakačiek, ktoré mi nenormálne liezli na nervy. O príbehu ani nehovorím. Ten je sám o sebe hlúpy a úplne smiešny. Áno áno, duch Brahmsa sa prevtelil do bábiky, potom do toho malého idiota a všetci boli posadnutí a bla bla bla, otrepané americké klišé pičoviny. A pritom som čakal, že po úspechu výbornej jednotky sa tvorcovia vyberú rovnakou cestou.. no nestalo sa tak. To, čo nám naservírovali, je nudná a skutočne veľmi slabá rutinná duchárčina, ktorá ako celok vôbec nefunguje a hlavne sa ako pokračovanie realistickej jednotky vôbec nehodí. Ja naozaj nerozumiem, koho bol toto nápad, urobiť z vydareného filmu treťotriedny klon Annabell. Nerozumiem hlavne tomu, prečo išli silou mocou do pokračovania. Ja keď som počul, že bude dvojka, jediné na čo som sa zmohol, bolo zdvihnuté obočie.. Obrovská zbytočnosť. Ledva jedna hviezda. A aj to neviem za čo, lebo nepáčilo sa mi tu nič, len ten vlčiak. Škoda, že nemohol rozprávať, určite by poslal všetkých aj so štábom do riti.. Aj on by to možno lepšie natočil ako henten babrák.. ()

matko2351

Ak sa to malo tvarit, ze tam niekto/nieco strasi, malo to byt poriadne strasenie, nervy drasajuce. Stale som dufal v poriadnu ducharinu, alebo, ze to aspon nejako vsetko vysvetlia. Buude to sokujuce a prekvapujuce ako prvy diel? Kdeže! Nestalo sa. Pre mna slabe 2* ()

Dark_Hark

Úprimne som si myslel, že tento film MAL nádej na 5* odo mňa, ale keď som videl ten katastrofálny koniec a pokus autorov o vydanie 3 partu ( som zvedavý s akým názvom ) tak som svoje rozhodnutie zmenil. Brahmsa môžete spáliť, zamraziť, poslať do vesmíru, ale aj tak Vás neopustí podľa tohto filmu ... strašné. V prvej časti: Chlapec 1 keď ho mrskli o stôl tak sa rozložil na 1 000 000 časti a teraz keď mu sekerou praštil do hlavy, tak sa poskladal jak puzzle do pár sekund. Trošku na zamyslenie. Vyvrcholenie toho deju a príbeh, ktorý povedal ten správca areálu bol ceľkom dobrý, ale prosím!!! EĎ NEVYJDE CHLAPEC 3 LEBO TO SKONČÍ JAK SÉRIA Annabelle .... 3* ()