Aninka žije na statku se dvěma nafoukanými sestrami, kterým musí sloužit. Jednoho dne najde pírko, jehož pomocí si přivolá prince Vítka, zakletého do ptačí podoby. Když zlé sestry zjistí, že se Aninka schází s pohledným mladíkem, pírko jí vezmou, zničí a Vítek zmizí. Jedinou možností, jak zlomit prokletí, je, že ho Aninka najde kdesi ve světě. A tak se dívka vydává na cestu za záchranou svého milého. Jejím průvodcem se stává vodník, jehož na počátku putování zachrání před zlým sedlákem. Společně prožijí řadu dobrodružství i legrace. A přestože vodnická kouzla dokáží Anince pomoci, jak k uzdravení nemocných, tak na obranu proti loupežníkům, k záchraně Vítka bude potřeba především pravá láska. (CinemArt)

Acrobat odpad!

Troskov vysostne protivny styl tu nucham takmer neustale. Troska ako byvaly vodnik postihnuty kliatbou tocit farebne presaturovane gyce s presladlymi hrdinami a komickymi nepriatelmi. Nechyba vodnik, ktory odporne sprevadza princeznu za akoze dobrodruzstvami, ktore funguju epizidne ale ako celok je to otravne. Troska potvrdzuje svoju neschopnost premiest emocie na divaka. Zazracne pierko je teda dalsi nezmysel s pocitom divakovej utrpnosti. ( videne 29.12.2020 ct1 archiv) ()

quixote

Ne, tohle opravdu ne. Podepisuju tvrzení, že „je tu všechno špatně“. Iritoval mě nepochopitelně šroubovaný jazyk na začátku, nepřirozený platinový přeliv věčně hopsající Aninky, postsynchrony, ale hlavně totální nedostatek nápadů (tohle všechno jsme už u Zdendy viděli v x variacích), roztahanost a křečovitý humor. Tohle že má zaujmout děti? ()

Jonatána

Nebudu hodnotit, po sedmi minutách, které jsem vydržela, by to nebylo fér. Vadí mi ta podivná skladba vět a nějak nemám chuť to vidět dál. Ale třeba někdy opravdu zkouknu, možná jen nemám náladu. I když mám nemocenskou a chtěla jsem vidět pohádku, kterou ještě neznám, tahle se mi do noty netrefila. ()

Romanstekl

Milá pohádka :-) Nebavili mě moc postsynchrony, ale Pavlásek jako vodník byl úžasnej :-) Docela jsem se i bavil, bylo to fajn :-) ()

Megynka

A mě se to líbilo! Je pravda, že to trošku vykradlo pár pohádek, ale 49% si to nezaslouží. To jsem viděla daleko horší :) ()

Linzi

Nemůžu si pomoct, ale Troškovy pohádky se mi prostě líbí, a jak už jsem zvyklý na ČSFD, vůbec mě nepřekvapuje, že tady to má, tradičně, jenom 45 % kvůli tomu, že je to od Trošky. Stačilo mi, přečíst si první dva komentáře - něco o žumpě. No, to tady opravdu ty komentáře fakt jsou, dál už raději nečtu. To se nedá prostě. ()

ANTYCHRYST

Jedna z nejslabsich pohádek od Trosky.. Obsazení je totálně mimo.. Tady je úplně vše špatně.. :( nezachrání to ani 600x lidová píseň.. 25% maximální pohádková křeč a utrpení tohle... ()

unrocker

Tak a je to tady... do teď sem bral Trošku že umí pohádky... ale tímto dílem měním názor... to nemá ani nápad ani zápletku ani kouzelné to není... a už vůbec to ani vtipné není i když se vodník snaží co se dá, ale nedá se to! ()

Cucina_Rc

Bezduché, diváka absolutně nenadchne, herecké obsazení nezdařilé, nudné. Slovník postav volen rovněž nevhodně, pohádka je přeci určena převážně dětem. Děj pohádky je nezdařilou kopií proslavené ruské pohádky o Finistovi po česku, který nedává smysl. Nemám potřebu tuhle slátaninu vidět podruhé. Natočením této „pohádky“ v mých očích pan režisér Troška hluboce klesl. Dávám jednu * za exteriér zámku Veltrusy. ()

ostravak30

Panu Troškovi nelze upřít snaha dělat pěkné pohádky. Takže točí krásných krajinách jižních Čech, pomáhá si solidními kulisami, pěknými kostýmy a dekoracemi. Nakonec jeho Princezna ze mlejna je dosud nepřekonaná, ale po příšerných Z pekla štěstí přišli pěkné pohádky jako Nejkrásnější hádanka, Čertova nevěsta či Čertoviny. Trojice docela hezkých pohádek na které se rád podívám. Ale všechno jednou omrzí. Zde máme opět slátaninu více pohádek, která dohromady působí trochu umělohmotně, takže ve výsledku poslouží, ale pořád to jaksi není ono. Aninka žije na statku a totálně si nechává s.át na hlavu, přesto však s úsměvem, dobrou náladou a neustále obhajující své ségry (to už tu bylo - Z pekla štěstí). Pak, nevím proč, líbá pírko a z něj se vyloupne zakletý princ. Jejich rychlá zamilovanost má buď svědčit o posunu doby, dneska jsou ty mladý holky taky rychle zamilované a na prvním rande skáčou do postelí, nebo jde čistě o pokus ušetřit nějakou tu minutku a prachy s tím. Což je zrovna škoda, protože ty důležité věci jsou uspěchané, ale cestování od místa k místu je naopak roztahané. Postavy se vůbec chovají zvláště. Kupříkladu vodník si klidně mohl zablbnout víc, ale mě osobně udivuje, kterak vyslechne celý plán čarodějnic, Anince však sdělí své podezření a pak si za nic na světě nemůže vzpomenout, kde tu Ebénii už viděl. Hlavně díky Lukáši Pavláskovi se do pohádky dostává i nějaký humor, což musí být přece Troškova doména jako režiséra komedií. I toho je ale jako šafránu. A princ a jeho poddaní také nejspíš neuvažují. Nejprve na konci sdělují princi, že "není nikde k nalezení a hledali úplně všude", pak ovšem princ řekne, že "Aninku musí najít". A vojáci se zeptají: "Koho?" Takže, koho to vlastně hledali? Předtím ovšem ještě dvojice putuje a putuje. Zastaví se u čarodějnice, která se brzy dozvídá, co je Aninka zač, ale ani se nepokusí ji začarovat, klidně ji pouští dál přesto, že na konci se její smrt pokouší téměř úspěšně. A právě odekletí prince Jaromíra je trochu nepochopitelnou odbočkou, která do děje ani nedává smysl. Pokud Ebénie chtěla Jaromíra i Vítka a oba po odmítnutí zaklela, proč si nakonec přeci jen zvolila Vítka? Ostatně, na to se ptám i já, proč Marek Lambora - mnohem charismatičtější, divácky i dámsky oblíbenější nedostal větší roli jako Vítka a Petr Urban nehrál spíše epizodní postavu? Stejně nepochopitelná je zápletka s loupežníky. Motiv, že dívka výměnou za dárek čarodějce stráví se zakletým princem nějaký čas ve snaze ho odeklít, jsem už viděl v řadě pohádek a není ničím originálním. O dost víc bych ocenil spíše plnění tří úkolů, kde by s humorem sobě vlastním vypomohl vodník a klidně by se to mohlo časově vyměnit za anabázi s princem Jaromírem a již zmíněnými loupežníky. Od Aninky navíc nelze čekat víc než krásný úsměv, čímž si diváka získá, stejně jako milou a jemnou povahou, ale též odvahu a naivitu. Inteligence moc nepobrala, když by srdce klidně vrátila čarodějnici. To je trochu škoda. Máme dvacáté první století a dnes se od odvážných žen v příbězích čeká, že budou taky trochu samostatně uvažovat a nejen slepě dělat, co jim kdo řekne. O to horší pak je, že to nefunguje ani v protikladu. Princ svou odvahu nemá jak projevit a jeho jediným uměním je, že správně v pravý čas nastaví meč. Konec je pak nepochopitelně ušmiknutý. Žádná svatba nebo delší úsek štěstí. Aninka se probouzí, titulky. Jak jsem psal úvodem, snaha dělat dobrou pohádku, hezkou pohádku tu je. Ale jen s krásným prostředím, docela slušnou hudbou a kvalitními dekoracemi si dnes už nelze vystačit. Příběh potřebuje i slušnou zápletku nabitou napětím. Průměrné triky pohádce také nepomohli. () (méně) (více)

peeteno78

Mě se ta pohádka líbila. Na to, že nejsem moc velký fanoušek pohádek, jsem se bavil od začátku do konce. A v porovnání s pohádkami, které v posledních letech vycházejí, je toto s nadsázkou majstrštyk. Zdeněk Troška hold pohádky umí. ()

ZHODNOTITEL

Takové horší dvě hvězdičky. Bohužel asi nejhorší pohádka Zdeňka Trošky. Peněz bylo asi sakra málo. Nedotažený scénář, se kterým si asi moc nevěděl rady ani Lukáš Pavlásek. Tentokrát to neukočíroval ani David Ployhar a nezachránil ani střihač Lipský. Krkoškovy melodie jsou chytlavé a fajn, ale své sehrálo umělé softwarové. Chvílemi jsem měl pocit, že sleduji nějaké školní cvičení. Filmové efekty, především ohně, to byl propadák sám za sebe. Jestli někdo říká, že ve filmech pana Trošky se přehrává, tak nevím, co řekne tady. Bohužel. Tentokrát to nevyšlo. ()

natalanka

Je to pohádka.... pro škarohlídy opakuji POHÁDKA :-) Možná mi zůstala dětská radost z pohádek. Nemusím tam mít armády trolů a Janků co lezou po fazoli do nebe.... Pro mě je to naše prostředí a Pan Troška předvádí přesně to co se v pohádkách čte. Lásku, putování, přátelství, zlo, dobrý konec :-) A taky vím, že scénář by potřeboval malinko dopilovat...ale mě se to líbilo, já si odpočinula a nabrala tu krásu, kterou pan Troška opravdu umí režírovat na dlouhou dobu do srdce. Děkujííííí :-) ()

srolyma odpad!

Seberte Troškovi režisérskou židličku, zamkněte ji do depozitáře a už ho nikdy k žádné režii nepouštějte, protože tohle už se prostě nedá. Stokrát vyvařené a vyždímané postupy z Princezny ze mlejna jako venkovská holka s příšernou blonďatou parukou, podivná hatmatilka, o které se Troška domnívá, že je jihočeským nářečím, lidové a pseudolidové písničky, přiteplalý a žvatlající vodník (jaké štěstí, že pro roli čerta už nejspíš nepřemluvil žádnou upištěnou herečku, takže ten tu díkybohu chybí) a ještě ke všemu zcela vykradená pohádka O zakletém hadovi s Petrem Štěpánkem. Ne, to fakt ne. ()

Mikecat

Opäť vinikajúci úvod, neskoršie sklamanie z príbehu a výkonu nehercov. Pavlásek ako vodník fajn, ale neskutočné nemehlo, aninka krásne dievčatko s ešte krajším spevavým hláskom a tam to končí. Cez les k rybníku, cez les k rybníku, cez les k rybníku, s takým námetom a kúzelnými predmetmi ako vodník, čarodejnica, živá voda medailón by to chcelo viac kúziel viac čara a celistvejší dynamickejší príbeh. Troška to vie aj troška lepšie akoby mu dochádzala energia a entuziazmus. Celkovo nie najhoršie, mladá Aninka mohla dostať viac priestoru na krásny spev. Sem tam sa dalo aj pousmiať na neohrabanom Pavláskovi: "buchty a vínečko" to je lepší jak voda - fuj. Príroda veľmi pekná. ()