Aninka žije na statku se dvěma nafoukanými sestrami, kterým musí sloužit. Jednoho dne najde pírko, jehož pomocí si přivolá prince Vítka, zakletého do ptačí podoby. Když zlé sestry zjistí, že se Aninka schází s pohledným mladíkem, pírko jí vezmou, zničí a Vítek zmizí. Jedinou možností, jak zlomit prokletí, je, že ho Aninka najde kdesi ve světě. A tak se dívka vydává na cestu za záchranou svého milého. Jejím průvodcem se stává vodník, jehož na počátku putování zachrání před zlým sedlákem. Společně prožijí řadu dobrodružství i legrace. A přestože vodnická kouzla dokáží Anince pomoci, jak k uzdravení nemocných, tak na obranu proti loupežníkům, k záchraně Vítka bude potřeba především pravá láska. (CinemArt)

M.i.k.e

tak už ani ty pohádky Troška neumí.U jeho předchozí (Čertoviny) jsem psal,že česká pohádka není mrtvá,jen je v kritické stavu a jen čas rozhodne zda přežije.Po téhle by se dalo napsat,že pacient nepřežil závažné komplikace způsobené dementními dialogy,z paty vytaženým dějem (i když ten je tady ten nejmenší problém) a bandou nesympatických - nejspíš amatérských herců vedených Lukášem Pavláskem.Ten prostě není a ani nikdy nebude herec a jeho stand.up póza nestačí ani na tu troškovskou pohádku (a to ho mám jako komika docela rád)...20% ()

rakovnik

Jak jsem zde četl, nejsem jediný, komu nedával děj smysl. Vůbec neznáme pohnutky jednání mnohých postav, Anynka skáče náhodně - byť kupodivu - stále k cíli, nicméně celkem brzy ji nahradí a problémy za ní řeší vodník. Postavy se vynořují a zase mizí. Točíme se v kruhu, až je zde najednou happy ending. Tedy, jak pro koho. Film má krásnou výpravu, natáčí se na pěkných lokacích a i na herce si lze zvyknout. Ale pocit, že film je špatně sestříhaný, mnohé chybí a něco přebývá, mě provázel celou dobu jeho sledování ()

bourec

Pokud si Zdeněk do pohádky dokáže přivést lepší herecký tváře,tak to občas i funguje.Ale tady Stázka moc nehraje,a text odříkává jak zprávy v šest na Nově.Další z řady zcela zbytečnejch pohádek, kterou navíc zabijí vodník v podání debilně se pitvořícího Pavláska.20%. ()

Nach

2600 hodnocení | 1700 komentář: Tak bohužel musím konstatovat zklamání. Zakleté pírko není návratem k populárním pohádkám Zdeňka Trošky (Princezna ze mlejna, Z pekla štěstí). A už vůbec není filmem z ranku stálic k připomínání (jako komedie Slunce seno). Zakleté pírko trpí absencí dramaturgie. Chemie mezi ústřední zamilovanou dvojicí, jakoby byla pouze na papíře. Aninka občas připomíná hodňoučkou hlupačku, která by bez vodníka nepřežila jediný den. Málokdy její postava posouvá příběh kupředu. Její specifikace tkví v tom, že stále někoho hledá, ale najít ho sama nedokáže. A vodník zase připomíná ulítlého panáka, kterému těžko uvěříte, že by přežil jakýkoli den. Přesto s touto dvojicí absolvujete celý film, kde dobro zvítězí nad zlem. A bohužel to zlo zde je jen stínem dřívějších Troškových pohádek (typu čarodějnic z pohádky O princezně Jasněnce a létajícím ševci). A obzvláště smutný je pohled na speciální efekty. Tam Troškova pohádka doznala značného úpadku. Je smutným faktem, že počítačové efekty v pohádky Z pekla štěstí (z roku 1999) jsou lépe udělané, než v Zakletém pírku. Bohužel, z výše popsaných důvodů musím udělit palec dolu. A nenapadá mě vůbec nikdo, komu bych tuto pohádku doporučil. I pro děti tu máme řadu lepších kousků. Např. cokoli z ostatních pohádek, které jsem zde uvedl. 30% ()

zette

Dejove prumerna pohadka se zajimavym hereckym obsazenim. Postava vodnika povedena, kdyby nezpival. Vyber hezkych lokalit. ()

pakobylka

Naivňoučká líbivoučká pohádečka, která si prostonárodně prozpěvuje do kroku, lehkonoze tančí přes překážky, zručně vije věnce z lučního kvítí - a přitom pilně dohledává a úhlednými kličkami navazuje lehounké, takřka pavoučí předivo vyprávění, aby nevyhlíželo přespříliš kostrbatě a neumětelsky. Nicméně přes všechna svá ne úplně šikovná škobrtání je neobyčejně líbezná, všeobecně pohodová - a takřka zásadově dbalá té nejlepší tradice českých pohádek. Krom toho je zasazená do stále ještě malebné české krajiny a zcela ignoruje moderní trendy, které preferují AKCI a ještě jednou (a dvakrát a třikrát) AKCI ... a to i v pohádkách pro docela malé děti - akci pokud možno co NEJakčnější a NEJrychlejší, nejlépe nasnímanou či naanimovanou pěkně zblízka, aby z ní až oči přecházeli a nikdo ji neusledoval a nikdo se v ní nevyznal, takže jejím konečným výstupem je dokonalý akční bordel. Takže za mě za 3,5* ... a pro tentokrát jsem se rozhodla naschvál jít proti proudu i proti vlastním zásadám - ze všech výše jmenovaných důvodů … a zaokrouhluju nahoru na pěkné a poctivé 4* ()

angel74

Troškova pohádka Zakleté pírko mě spolehlivě uspala, což by mohlo znamenat, že je dobrá. Tedy čistá trojka? Ale to fakt nemůžu, protože bych tuhle taškařici s trochu omšelým dějem a podivnými triky silně nadhodnotila. Krásné prostředí a obstojná kamera ještě zdaleka nestačí k tomu, aby vznikl povedený film. (35%) ()

sir-dave

Lukáš Pavlásek tady fakt baví, jde vidět ta Troškova pohádková barevnost, ale dějově trochu zklamání. Škoda. ()

Sabrewulf

K uzoufání nudná pohádka s uspávacím tempem. Herci se sice nepitvoří, jak je tomu u Trošky zvykem, ale namísto toho přehrávají stylem Trhák pana Bowfingera. Tam Heather Graham hraje přehrávající herečku, která hraje tak, že úplně extrémně gestikuluje tělem a máchá rukama kolem sebe, když volá na Murphyho. Anastasia Chocholatá dělá to samé, když vybíhá z chalupy na pole, že už tam bydlet nebude a že jde svého milého najít. Hned mi to Bowfingera připomnělo. Princ taky nezůstává pozadu - jeho:"Sbohem, Aninkooo" je slušná ochotničina. Pak tu máme častý nešvar pohádek ala "děti jsou hloupé, tak nad scénářem přemýšlet nemusíme" viz vodník stojící na nohou se svázanýma rukama, který prosí Aninku, aby mu pohohla k vodě. Pak se posune kamera a voda je od něj asi metr - to jsem se začal chlámat nahlas. Tak aspoň jedna za vizuál. ()

HonzaBez

Ne všechno v téhle pohádce funguje (viz některé nelogicke zapletky - třeba nechápu proč nejprve čarodějnic Vitka začaruje a pak zas ho kouzla sama zbavi), něco je dokonce mírně trapné (postavy sester), ale pohádka má i své určitě klady. Zejména jde o krásnou hudbu, i když ta spolu s milymi lidovymi písničkami a krásnou jihočeské krajinou krajinou už u Trošky vlastně ani nepřekvapí. Co mě naopak překvapilo, a to veskrze mile, je Lukáš Pavlasek v roli vodnika. ()

Skuby47

V pohádkách už moc toho nového objevit nelze. Je to taková směsice známých příběhů. Také těch o Popelce, kterým se trošku podobá, je bezpočet, i když Tři oříšky jsou a budou jen jedny. Měli bychom nechat hodnotit děti, jímž je určena. Za rodiče musím pochválit pohodu, která z ní vyzařovala, krásnou přírodu i kostýmy. Nejsou zde žádné děsivé scény, neslyšíte žádné vulgarismy, hlavní představitelé jsou sympatičtí. Výkon proslaveného tanečníka Pavláska byl docela zábavný. S přihlédnutím k tomu, že nových pohádek je tak málo a na některé se nedá koukat ani o těch Vánocích, jsem docela spokojená. Příjemná, milá pohádka. ()

oveckaoa

Za mě spokojenost minulý rok se podařil Hodinářův Učeň letos tohle jde vidět, že to ještě pořád umíme. Největší pozitivum je postava Aninky, která působí strašně sympatickým dojmem a dobře se na ni dívá i vodník je v poho. Není zde žádný čert díky bohu a i postavy se chovají normálně přiměřeně . Velké plus, že se zde skoro nezpívá (zdravíme Čertí Brko takhle se to dělá) a když jo tak zhruba 3 písně cca 10 minut všechny. P.s. někdo tu řeší, že se Aninka vydala a nevěděla kam kvůli lásce pořád mě to, ale přijde lepší než v Čertím Brku kdy hlavní hrdinka polila čerta, kterého viděla tak minutu vodou a tím se do něj zamilovala ()

Autogram

Toto už bolo také rozprávkové troškotrápenie, že sa to ani nedalo vydržať do konca. –––– Chceš volnost? Máš ji mít! A proměnila mě v ptáčka. ()

KASUGI

Troškovi se podařil husarský kousek. Převést klasické literární pohádky na filmové plátno. Výsledek je bohužel děsný. Spousta fanatickýh knihomolů sice bude prskat vzteky nad faktem, že ne za všechny špatné převody kniha/film mohou režiséři s filmovým štábem a že viníkem je také mnohdy samotná předloha, ale tato pohádka to ukazuje v celé své nahotě. Ono totiž hrozně hezky zní, když jste od maminek před spaním slýchávali to typicky pohádkové: "Devatero lesů a devatero hor jsem přešla, devatero řek překročila, abych tebe, svého milého já našla." Jakmile to ale slyšíte a vidíte vyřknout filmovou postavu, zní to hrozně debilně. A i ten děj tolik typický pro ty  knižní pohádky: Daenerys Targaryen kráčí světem, potká vodníka, skamarádí se, přijdou do království, kde mají nemocného syna, který potřebuje léčivou vodu, tak Daenerys najde v lese pramen, vodník ho očaruje, dají princi napít a ten je vyléčený a jdou dál... A daleko víc takových scén. Při téměř každém dialogu a každé "neakční" akci jsem cítil tu atmosféru knížek. Ale na plátně je výsledek šíleně unylý a senilní. A vy si zpětně uvědomíte, že senilní je i ta kniha, jen to holt přes to psané slovo tak nebije do očí (uší), protože vaše fantazie si ten výsledek, který čtete, nebo slyšíte, přebere k obrazu svému a chyby prostě ignoruje, nebo úplně vypouští. A ne, že ne. Dalším problémem je obsazení Lukáše Pavláska. Jeho neherectví by tolik nevadilo, kdyby se jednalo o nějakou moderně pojatou pohádku. Takhle on říká moderní hlášky, jako třeba: "Doma mi říkají tydýt". Nebo: "Serdel to zní jako prd..." a do toho starobní: "Koupila jsem si na trhu prstýnek. Dala jsem za něj zlatých peněz pět." Prostě bizár. V kině jsem trpěl, což podtrhovala nudou se vrtící dcera a taky dvě holky, co za náma v poloprázném kině asi v půlce filmu prohodily: "Baví tě to?." "Hmmm, moc ne..." Byl jsem rozhodnutý tomu fláknout nekompromisní odpad, ale nakonec se mi to rozleželo v hlavě a je fakt, že se Troška alespoň pokusil to uchopit jinak, než je zvykem a snaha se cení, ale příště prosím, pane Troško, raději toho hyperaktivního čertíka, kterej je sice malej a šikovnej (a otravnej), ale aspoň akčnější. ()

marrjaana

Na Troskovych filmech me bavilo vzdy to, ze at to bylo dejove jakkoliv slabe, tak vizualne to byla pastva pro oci s uzasnymy kostymy. No a touhle pohadkou ukazal, ze uz nezvladne ani toto. Pac kostymy byly opavdu slabe (a to se radeji nezminuji o parukach- to i nejlevnejsi z ciny vypadaji daleko lepe) ()

Han22

No to je zase hodnocení 44%. Ano Troška vykrádá, ale většinou pouze sám sebe. A tak tu máme další princeznu ze mlejna, tentokrát i s vodníkem. Dvě zlé sestry jako by vypadly z oka čarodějnicím z Jasněnky a princ je unylý. Jinak ovšem bez výhrad. Aninka se vydává do světa vysvobodit zakletého prince, kterého poznala; přičemž vypadá opravdu velmi nezletile. Ale zato je úžasně hodná a roztomilá. A jako sidekick je zmiňovaný vodník, který je v podání kupodivu snesitelného Pavláska nejen vtipný, ale i celkem schopný a znalostmi, proměnami i mluvením se zvířaty značně zvyšuje hrdinčiny šance. A zbytek je zábavné putování, kde nechybí krásná příroda, načinčané zámky i děsivé lokace, dojde ke spoustě zajímavých setkání a kupodivu i k dvojitému hororově/fantasy finále. SPOILER: Ty postavy v kápích byly opravdu děsivé! KONEC SPOILERu. Mě se to až na to sebevykrádání moc líbilo a prostě mě Troškův pohádkový styl až na výjimky (obě Z pekla štěstí, druhá Princezna ze mlejna) sedí. 4*. ()

Blondsky

Lidi, co brbláte? Chápu, že Troška nikdy nebyl nějaký přelomový režiśer a pravděpodobně už ani nebude, ale vždycky jeho filmy měly jeden účel-pobavit. Zakleté pírko má určitě chyby. Pár momentů je trapných, pár rozhodnutí nedává smysl, ale sakra, je to pohádka a ne žádné promyšlené bezchybné drama. Pavlásek mě dokázal rozesmát, což s mým opravdu divným humorem je zázrak. Ostatní herci jsou v pohodě, dvě sestry sice přehrávaj, ale to je prostě potřeba pro určitou pohádkovou atmosféru. Anastasia je samozřejmě pěkná dívka (Na toto je tu poznámku skoro každých 10 minut!) a tu roli zvládá. Konec byl pro mě trošičku hektický, ale šlo vidět, že Trošku tlačí čas, a tak se s tím popral jak snad nejlíp mohl. A mimochodem ti, co si stěžujou na určitou pasáž, co sice nehraje moc velkou roli, tak ta byla podle mě fajn, jen v tom lidi nesmí hledat každou chybu. Zkrátka jde o klasickou Troškovinu, která není ničím víc než filmem, při kterém se sejde celá rodina pohromadě a užije si společný čas strávený právě sledováním Zakletého pírka, které je příjemným začátkem letošního roku. ()

Asmodin

Troškovi pohádky jsou poslední dobou trošku zvláštní a taky mě trošku serou tím, jak se snaží být moderní, ale použít prolínačku jako ve školní prezentaci, to je trošku do očí bijící. Nicméně v duchu moderního pojetí se mi líbila animace žabky - vodníka. Mě osobně se pohádky líbí strašidelné a myslím si, že v dnešní době se líbí i dětem drsnější pohádky. Co pohádka postrádá je vtip (až na pár vtípků se sestrami) a důvtip hlavní hrdinky. A co třeba víc lidovek? Pořád jsou pro mě Troškovův TOP: Princezna ze mlejna, Z pekla štěstí nebo O princezně Jasněnce. Tohle je jen hezká slátanina, na kterou hodně rychle zapomenu. ()