Aninka žije na statku se dvěma nafoukanými sestrami, kterým musí sloužit. Jednoho dne najde pírko, jehož pomocí si přivolá prince Vítka, zakletého do ptačí podoby. Když zlé sestry zjistí, že se Aninka schází s pohledným mladíkem, pírko jí vezmou, zničí a Vítek zmizí. Jedinou možností, jak zlomit prokletí, je, že ho Aninka najde kdesi ve světě. A tak se dívka vydává na cestu za záchranou svého milého. Jejím průvodcem se stává vodník, jehož na počátku putování zachrání před zlým sedlákem. Společně prožijí řadu dobrodružství i legrace. A přestože vodnická kouzla dokáží Anince pomoci, jak k uzdravení nemocných, tak na obranu proti loupežníkům, k záchraně Vítka bude potřeba především pravá láska. (CinemArt)

OLAFtrueLOVE

Jedna z nejhorších českých pohádek co jsem kdy viděl, ale abych byl fér, tak scéna kde týpek odráží mečem ohnivou kouli, je naprosto dokonalá. :) ()

alisek87

Pohádka vlastně skoro o ničem, pár zábavných momentů, které to nezachránily, možná sestříhání a zkrácení by pomohlo, ani zlo už není, co bývalo, jen hlavní hrdinka poskakuje na louce, škoda, škoda... ()

petruska777

Pohádku jsme viděli v předpremiéře v čase Vánoc a moc se nám líbila. Děj měl spád, hezky plynul, nebyl překombinovaný, hudba adekvátní ději. Hereckému obsazení také nebylo, co vytknout...A Lukáš Pavlásek v roli vodníka byl úžasný, tato role mu opravdu seděla. Za mě velmi povedená pohádka pro chvíle pohody. ()

ada99

Pohádku jsem viděla v kině. Řekla bych, že je o něco slabší, než její sestra Čertoviny, ale myslím, že ji hodnocení zde dost křivdí. Herečky to bylo sice slabší, ale Sára Sandeva a Dana Syslová to zachraňovaly. Slabší byl také střih a chvílemi scénář. Příběh měl ale hlavu a patu a hlavně byl pohádkový. Krásné prostředí a jde vidět za snímkem dřina. ()

FlyingGentle

Zdeněk Troška je opravdu odvážný, když se vydal znovu dobývat česká kina s tak poetickou a přírodní pohádkou Zakleté pírko. Sice jsem jednou viděl upoutávku na youtube, ale vůbec jsem nedoufal v nic převratného. O to více příběh překvapil. Čekat něco podobně dramatického a výpravného jako kdysi byla pohádka O Princezně Jasněnce už nelze, ale to, že točil prakticky celou pohádku venku - záběrů ze zámku je opravdu minimum - je prostě tak civilní a odzbrojující, že máte pocit, že jste tam taky. Blonďatá Aninka v podání Anastasie Chocholaté je miloučká, vodník Lukáš Pavlásek správně humorný, přičemž jeho proměny v žábu a její promluvy z kapsy, kde se Anince schovává, jsou těmi nejlegračnějšími momenty celé pohádky. Je tady ale i zlo v podání čarodějnice a její dcery, docela originální scénář včetně akčního konce ale hlavně ta příroda! Procházky Aninky a vodníka lány polí, lesem nebo rozkvetlými loukami jasně zastiňují i malebný zámek Veltrusy. CSFD zatím tady hodnotí průměrně, mně se ale pohádka moc líbila, určitě více než ta, kterou jsme viděli o Vánocích na ČT1. Děti v mimoňském kině tleskaly při originálně vymyšlené proměně havrana v krásného prince Vítka. Moc hezký nápad! Pokud Troška zůstane jen u pohádek a už se nebude vracet ke Kameňákům, tak se máme na co těšit. Zakleté pírko je takové moc příjemné letní pohlazení v této vlezlé nesněhové zimě! Po loňském původním příběhu Hodinářův učeň vzniklo další povedené české pohádkové dílko. ()

jerzy1976

Taková pěší road movie hlavní hrdinky a vodníka. Pozitiva jako u Trošky vždy jsou krásné lokace a nešizená výprava na což se pěkně kouká. Herci za mě taky celkem v pohodě. Ovšem ten děj...to je tentokrát naprostá slabota a jakoby došly všechny nápady. Plytký příběh, kde děj na sebe tak nějak násilně navazuje a logiky v něm moc není. Holka vyrazí za princem a neví kam... to seznámení s vodníkem...čarodějnice...no ehmm. Konec je takový zrychlený a při tom mě není třeba jasné, co měla znamenat ta zápletka s dalším princem... V tomto filmu už i mě a dceři začala dost vadit ta archaická mluva. Děti jsou už zase "jinde", než před dvaceti lety a kdyby se mluvilo "normálně" česky, tak by to filmu jen prospělo. Jakože Troška mě nevadí - až ho často i hájím - ale tohle bylo fakt dost slabé. ()

obrobr

A co by jste chtěli za pohádku , když téhle dáváte bod , či dva ? Za mě pět bodů a tvrdím , že tato pohádka je skvělá a poctivá ()

mdf

To jak řekne Pavlásek,že mu říkali Tydýt,asi pokus o vtip, to mi zkazilo uvěření jeho postavy a celé mi to připadalo,jako již někde vykradené,jen nabarvené a úplně zbytečné.Anastasia,pohledné to děvče,ale jinak vše obyčejné,na které brzy zapomenete. ()

kozmix

Neuvěřitelné kam p. Troška dokázal klesnout. Miluji pohádky a plnými doušky si je umím užít, ale tady to byla trapnost již několikrát semleteho. Kde jsou ty Princezny ze mlejna a jednotkám podobných. Trotl Pavlasek už normálním zjevem odpuzuje a herecky "výkon" je hodný jeho kariéry. Zbytečně vynalozená energie a peníze. Pane Troška, prosím vás, už netočte. Neupadejte do většího odpadu, který snad babovresky a kamenaky nelze překročit a užívejte si zašle slávy, kdy jste točil krásné pohádky na které byla radost se podívat několikrát. Tahle stěží jedinkrát 😔 ()

trollfjord

Tu jednu hvězdičku dávám jen za Pavláska, ale jinak to je příšernost. Troška pohádky umí. Tedy uměl by, kdyby nepoužíval pořád ten archaický jazyk a místy až trapná klišé. Například ty směšné piruety Aničky. ()

nahrabal

Jedna hvězda za prostředí toť vše. Muzika byla jak z nějakého B amerického akčního filmu. Prostříhanej film jako mizerný seriál.... No co dodat? Doby kdy byly Troškovy filmy na úrovni jsou dávno v tahu..... ()

Mach Tom

Pohádka určitě měla potenciál, ale hlavní postava dívky byla strašně zahraná a neuvěřitelná. Postava vodníka byla o mnoho lepší. Je to škoda, že mnoho posledních pohádek umírá na špatně napsaném scénářem. ()

Tom.Brejcha odpad!

Nikdy jsem Troškovi filmy ani pohádky neměl rád. Pustil jsem tenhle jeho poslední kousek jen ze zajímavosti s osobou, která má ráda pohádky všeho druhu a uznal, že se Troškův rukopis nezměnil. Tím pádem ani můj názor na jeho tvorbu. Mohla by to stylově klidně být Princezna ze mlejna 4. ()

SNCIS

Obsahuje spoilery: "Pod našima okny teče vodička." Tahle lidovka tu zazněla nenesitelněkrát! Anastasia Chocholatá jinak tady šla světa kraj, aby zachránila milého. Pomáhal ji přitom úžasný vodník Lukáš Pavlásek, tato role mu opravdu seděla. Ještě se tady setkáme s ježibabou, loupežníky, uvidíme krásy české přírody, zámecké parky i venkovská stavení. Děj hezky plynul, nebyl překombinovaný a hereckému obsazení také nebylo, co vytknout. Nebejt té otravné lidovky asi bych dal i plný počet bodů. - 70%. ()