Televizního moderátora počasí Phila Connorse (Bill Murray) zastihne cestou do pensylvánského městečka Punxsutawney, kam jede natočit reportáž o každoročních oslavách Hromnic, ohromná sněhová kalamita. Od té chvíle se ocitne lapen v časové smyčce, která ho nutí neustále se probouzet do stejného dne, a to 2. února. Ve svém světě každý den naráží na ty samé lidi, kteří si však neuvědomují, že se Hromnice dokolečka opakují. To mu dává jistou výhodu – může tak zjistit, co žena od muže očekává, a další den se chovat přesně tak, aby na ni udělal dojem. Naštěstí je mu nablízku dívka, na níž to může otestovat. Jmenuje se Rita (Andie MacDowellová), Philova trpělivá produkční, která musí snášet jeho záchvaty vzteku, přehnané požadavky i nevrlou náladu. Philova povaha se postupně mění a on získává Ritiny sympatie. Když se jednou společně probudí, je před nimi nový den... (HBO GO)

agassi68

Jedna z mála naozaj nevtieravo vtipných komédií americkej výroby. Bill Murray to ani veľmi nemusel hrať, on už tak nešťastne vyzerá.. Milé, so šťastným koncom, čo poteší najmä nežnejšiu časť a prekvapivo ani ja som nemal nič proti tomu :) ()

P.J.2

Inteligentní komedie s debilní zápletkou o svišťovi který vylézá na hromnice ze stromu.A také o člověku kterému se neustále opakuje ten samý den za sebou. Tolik nápadů a humoru se snad ani nedá narvat do jednoho filmu ale i přesto se to povedlo.Bill Murray je snad jediný herec který dokáže hrát čistě jen tělem. ()

Ukubumbahoo

Co dělat, když se váš život zasekne jako gramofonová deska? Užívat si, to nevydrží moc dlouho. Pomáhat druhým je frustrující, protože každý den musíte začínat od znova a stejně tak dopadá získávání své budoucí životní lásky. Zbývá sebevražda, no a to je část kdy se zase začínáte bavit. Vynikající Bill Murray v moc pěkné komedii. ()

BOURQUE

Klenot medzi komédiami. Neskutočne originálny a parádne režírované. Samozrejme práca kameramana taktiež zaslúži pochvalu. Hudba je veľmi dobrá. K tomu ešte pridáme obrovský herecký výkon od B. Murrayho. On ako by bol stvorený pre tento film. Samozrejme, A. MacDowell takisto predviedla veľmi dobrý výkon. Mimochodom, už ste sa zamysleli nad tým, čo by sa stalo, keby ste museli ten istý deň prežiť znovu a znovu? Možno, zo začiatku by to bolo zaujímavé, ale potom... (ja by som sa asi „trošinku zbláznil“) Osobné hodnotenie: 88% (****) ()

S.Dedalus

díl stargate window of oportunity je určitě vtipnější a díky sci-fi dimenzi i lépe uvěřitelný zas na druhou stranu tam není bill murray jenže ani naivní morální ponaučení a la I drink to world peace a tak u mě jasně vítězí mcgyver a tealc ()

Radek.SCH

Možná to bylo originální, ale nebavil jsem se tak, jak bych od IMDb's Top 250 #165 čekal. Jízda po kolejích a následné nechte to na mně parádní. Zbytek mě štval právě neustálým opakováním. - 60 % ()

Lyžař

Na tenhle film se můžu dívat pořád dokola. Bill Murray je zde neuvěřitelný. No a ač je zde podáváno jako komedie, zdá se mi to celé spíš jako pravý opak:-) ()

hororwatch

Perfektní komedie, fenomenální, u které si ani nevšimnete, že ke konci převážně už přetéká na romatiku. Má jen jednu chybičku, ale tu zmíním jen jakože zmíním. Myslim si totiž, že kdyby ze dne na den z nevrlého unuděného a cynického Billa najednou byl druhý den všeuměl, že by ho všichni měli za psychopata, než vzor, ale tak by to samozřejmě nešlo že :) Jak už jsem zmínil v jiném komentáři u filmu s Billem- je škoda, že se v jeho nejlepších letech nevyužil jeho potenciál naplno a že vzniklo jen tak málo komedií, kde rozesměje pouhým ,,jednoduchým'' úšklebkem, které umí jako nikdo jiný. ()

Puddle

Andie MacDowell je sice v Hromnicích NADPOZEMSKY krásná, ale pokud si chcete kolem krku obmotat opravdu pořádnou a netuctovou časovou smyčku, zkuste radši ten díl Hvězdné brány ze čtvrté řady, je to vtipnější, nápaditější a neusnul jsem u toho. Akorát s tou Carterovou to pořád nějak ne a ne vyjít... ()

helloween93

Cynický Billy Murray jako televizní reportér prožívá díky časové smyčce jeden den stále dokola a jedinou cestou ven je změna svého chování...První loopovací film a hodně povedená romantická komedie. 5* // viděno podruhé po cca 10 letech a pětka zasloužená. ()

Kirman

Tento kousek jsem si šetřil dlouhá léta. Velice příjemná podívaná, až jsem se zase zamyslel, co bych v té situaci dělal já a jak bych toho využil/zneužil. :) //Kupodivu jsem si to za pár dní zopakoval s drahou polovičkou a bavil se minimálně stejně. ()

merigieren

nadprůměrná komedie, ne ani tak vtipná jako zábavná, jeden chlapík je uvězněný v městečku a stále se mu opakuje jeden den. Přitom má moře času naučit se hrát na klavír, zachránit život moři lidí a také zjistit všechno o lidech s kterými tam žije. Nejvíc asi o holce do které se zamiluje a snaží se ji získat... ()

lemonova

Ja by som na Billovom mieste skúsila jednu noc vôbec nezaspať.. ako to, že to nikomu nenapadlo?? :)) Ale teraz vážne: mám veľmi rada tieto nápadité komédie s dobrými hercami a vtipnými hláškami. Aj keď som akosi nepostrehla, kedy sa vlastne hlavný hrdina stihol zamilovať do hlavnej hrdinky, trošku to bolo na mňa elá hop! Ale vývoj ich neustále začínajúceho vzťahu bol pre mňa dostatočne očarujúci, takže som sa bavila skvele. ()

figliar

Klasika zimného obdobia, ktorá neomrzí ani po tridsiaty krát. Aj keď sa jedná o milión krát opakovaný námet, nič to nemení na fakte, že celý film sa divák popodnos usmieva a zakaždým háda, ako to skončí. ()

Octane

Velice příjemná komedie v čele s Billem Murraym a s velmi originální zápletkou. U tohodle filmu jsem se několikrát ze srdce zasmál. Bill je suprovej a ten jeho den znova a znova nemá chybu. ()

Vince Vaughn v těle mladé dívky

Vince Vaughn v těle mladé dívky